Nepaprastas paprastas molis

Gydymą moliu mūsų dienomis vienas pirmųjų ėmė propaguoti bulgaras I.Jotovas. Moliu gydėsi ir mūsų protėviai. Molis – ekologiškai švarus gamtos produktas. Pagrindinė molio savybė – sutraukti, sugerti. Tai nuosėdinė medžiaga, sudaryta iš mineralų. Turi antiseptinių savybių, gydo uždegimus, odos ligas, valo šlakus iš organizmo, todėl yra puiki pagalbinė priemonė gydant daugelį ligų.

Žemės paviršiuje dažniausiai aptinkamas rudas ar rausvas molis. Raudonasis molis glūdi 10-15 metrų gilyje, jis yra švaresnis. Mėlynasis molis yra dar giliau, yra dar baltasis ir juodasis molis (molio priskaičiuojama apie 40 rūšių). Kuo gilesniame klode yra molis, tuo jis vertingesnis. Jo spalvą apsprendžia jame esantys mineralai, jie suteikia moliui papildomų gydomųjų savybių. Populiariausias – rudas arba rusvas molis, jis randamas upių krantuose, karjeruose, grioviuose. Jei molį naudosime gydymui, pagrindinė sąlyga – kad jis būtų kuo toliau nuo pramoninių vietovių (dėl tų pačių sugėrimo ir sutraukimo į save savybių).

Gydymui naudojama molio masė, molio suspensija ir molio vanduo. Prieš naudojant molis palaikomas saulėje, išrenkamos priemaišos ir akmenukai. Paskui maišant su vandeniu, ruošiami graikiško riešuto dydžio kamuoliukai, jie išdžiovinami ir dedami į stiklinį indą. Šiuos kamuoliukus prieš naudojant tereiks sudrėkinti vandeniu ir daryti iš jų plokštainėlius (aplikacijas), kurie dedami ant gydomos vietos, arba paruošti molio vandenį ar suspensiją.

Molio milteliai parduodami ir vaistinėse. Galime naudoti ir juos, bet, žinoma, visuomet naudingesnis bus molis, kuris bus netoli tų vietų, kuriose žmogus gyvena. Gydomiesiems tikslams labiau tinka savo pačių rankomis paruoštas molis. Molis yra vienkartinio veikimo, todėl panaudotą molį tiesiog užkasame į žemę. Molio veikimas nėra žaibiškas ar greitas, todėl procedūras reikia pakartoti kelis kartus.

Ką gydome moliu? Pirmiausia tai puiki pagalbinė priemonė gydyti uždegiminius darinius ir procesus, odos ligas, įvairius patinimus. Tam daromas molio kompresas iš molio košelės ar plokštainio (apie 2 cm storio), kurie uždedami ant sudrėkintos marlės ar lininio audinio ir dedami ant ligotos vietos. Laikomas valandą, paskui nuimamas, likučiai nuplaunami. Kuo sunkesnis susirgimas, tuo dažniau reikia naudoti molį. Taip gydomos įvairios odos ligos, išbėrimai, votys, mastopatija. Molis tepamas ir aplink žaizdas, nes yra puikus antiseptikas.

Išsiplėtus venoms, du kartus per savaitę ant kojų dedami mėlynojo molio kompresai. Tai numalšina uždegimą ir pagreitina gydymą. Sloga, kaklo skausmai, kosulys taip pat gydomi molio kompresais, kurie dedami ant kaktos ir nosies. Kompresai dedami ir esant nugaros skausmams ar radikulitui. Procedūrų metu ligonis apklojamas, kad sušiltų. Visų spalvų molis taikomas ir kaip kosmetinė priemonė veido odai – iš jo daromos veido kaukės.

Plačiai naudojamos gydomosios molio procedūros ir pirtyje. Molio košele padengiamas visas kūnas, nes molis aktyviai veikia ląstelių medžiagų apykaitos procesus bei riebalinių liaukų funkcijas. Tokia priemonė puikiai gydo ir celiulitą – tereikia košele užteptas vietas apvynioti polietileno plėvele ir pašildyti – pirtyje ar tiesiog papildomai apvyniojus, apie 20 minučių. Atliekant tai reguliariai, oda tampa lygi. Tam geriausiai tinka juodasis molis.

Molingas vanduo taip pat naudojamas masažams pirtyje. Labai veiksmingos ir molingo vandens vonelės, kuriose mirkomos galūnės – rankos arba kojos. Persišaldžius galūnes mirkome apie 20 minučių – tai pagerina savijautą, atgaivina ir palengvina liguistą būseną. Molingą vandenį galima pilti ir į vonią, kurioje pagulime apie pusvalandį. Tokia vonia suteikia lengvumo, žvalumo, tonizuoja. Molingas vanduo ruošiamas taip: šaukštas molio ištirpdomas stiklinėje vandens ir naudojamas procedūroms.

Labai naudingas ir molio vanduo, vadinama molio suspensija. Molio vanduo padeda iš organizmo pašalinti toksinus ir šlakus. Geriama ryte nevalgius, kursas – savaitė, paskui daroma pertrauka. Suspensija ruošiama taip: 1arbatinį šaukštelį molio dedame į stiklinę vandens, išmaišome. Kai nusistovi, išgeriame tik trečdalį molio vandens. Taip daroma tam, kad į organizmą nepakliūtų nepageidaujamų medžiagų. Kuo labiau užterštas organizmas, tuo dažniau reikia kartoti tokius valymo kursus.

Tai tik nedidelė molio panaudojimo gydymui dalis. Ką sudomino – galima pasieškoti specialios literatūros. Žinoma, tai ne panacėja, bet.. ekologiška, prieinama, be šalutinių poveikių, nemokama papildoma gydymo priemonė, kuria, reikalui esant, galime pasinaudoti kiekvienas 🙂 ..

24 mintys apie „Nepaprastas paprastas molis“

 1. Pavadinimas patiko 🙂 . Ir pagalvojau, kiek nuostabių, natūralių, nemokamų dalykų esame pamiršę! Vien chemija ir sintetika mus užvaldžius. Tai ir nėra ko stebėtis, kad sergame ir esame nervingi – juk baigiam atitrūkti nuo natūralumo. Ačiū, kad priminei molį, tai juk priemonė iš senovės baltų gydymo būdų ir tikrai nepelnytai pamiršta.

  Patinka

 2. Labas, Bagira :). Mano žinios – iš įvairių paskaitų, visos konspektuose. Teko skaityti I.Jotovo knygą internete, bet dabar jau nepamenu, kur.. Knygynuose mačiau ir knygelių, ir brošiūrėlių apie gydymą moliu, tikrai atrasi.
  Aš jau atsivežiau molio iš giminių sodybos, bet dar naparuošiau. Esu girdėjusi daug pasakojimų, kaip žmonės išsigydė net rimtas ligas, kurių medikamentai neįveikdavo.
  Sveikata nesiskundžiu, tai mano bandymai su moliu buvo molio vandens gėrimas organizmo pavalymui ir kaukės veidui 🙂 . Man labai tinka.

  Patinka

  1. Sveiki, Santalas 🙂

   Jei reikia didesnio kiekio, tai važiuojame toliau nuo miesto, beveik kiekviename kaime yra molynas. Jei turite giminių kaime, paklauskite – tikrai nurodys. O jei mažesniais kiekiais – būna vaistinėse ar natūralios kosmetikos parduotuvėse, mažomis pakuotėmis.

   Iš kaimo atsivežtą molį reikia išvalyti – atskirti akmenėlius ir pasiruošti procedūroms nedideliais rutuliukais. O padeda jis tikrai plačiai – išbandžiau. Gydo žaizdas, kai kuriuos alerginius bėrimus, uždegiminius procesus (pvz., sąnarių uždegimą).. ir dar daug ką. Ir tikrai nekenkia.

   Tiek mano žinių 🙂 . Sėkmės jums 🙂 !

   Patinka

 3. as negaliu pasveikti del isaugancios bakterijos slapime.tad dekoju Dievui ir jums uz molio gydomasias savybes.tikiu,kad pasveiksiu.molio pati vykau ir parsiveziau.ir jau 2 dienos kaip vartoyi pradejau

  Patinka

 4. Laba diena, Danute 🙂

  Labai gerai, kad ieškote įvairių būdų pasveikti. Molis yra ir antibakterinė priemonė, jį dėdavo net ant žaizdų.. Tokiomis pačiomis pasižymi ir sidabrinis vanduo, ir imbiero milteliai. Tik, aišku, čia reikia kantrybės, nes tokios priemonės veikia ne taip greitai, kaip cheminiai vaistai.

  Jūsų atveju gal reikėtų papildomai atkreipti dėmesį ir į mitybą – juk bakterijoms daugintis reikalinga tam tikra terpė, kažkokiu būdu ji pasidaro “tinkama“ bakterijoms jūsų organizme augti. Aš tikrai pasikonsultuočiau ir su dietologu arba su gydančiu gydytoju dėl mitybos.

  Aš nuoširdžiai jums linkiu sveikatos! Jūs tikrai atrasite priemones, kurių dėka pasveiksite, nes ieškote 🙂 . Sėkmės jums!

  Patinka

 5. Sveiki molis tai puiki priemone sveikatai pagerinti pvz mlio vandeni reikia saikingai vartoti,per daug vartojant gali irgi sveikatai pakenkti reikia rasti savo norma kiek jo vartoti. Man pvz labai padeda nuo migrenos turiu gan didele migrena as be molio gyventi negaliu. Linkiu visiems geros sveikatos

  Patinka

 6. Labas, Jonai :),

  O gal galėtumėte parašyti – kaip jūs vartojate molį – geriate molio vandenį kai užeina migrenos priepuolis ar profilaktiškai? Pasidalinkite, daug kam bus naudinga, nes migrena paplitusi.

  Pritariu jums, kad molio vandenį reikia naudoti saikingai, kad nepažeisti žarnyno floros. Manau, galima periodiškai jo pagerti kad pasivalyti, arba jei yra kokių sutrikimų.

  Dėkui, kad pasidalinote savo patirtimi! 🙂

  Patinka

  1. Labas, Kazy,

   Dėkui, kad pasidalinote.

   Būtų įdomu ir gal kažkam naudinga, jei parašytumėte plačiau – kaip naudojate molį gydymui ir kokie rezultatai.

   Ačiū!

   Patinka

 7. Sveiki, Kazy 🙂

  Kaip naudinga būtų kitiems žmonėms, jei pasidalintumėte – kaip gydotės moliu, koks poveikis.

  Aš gydžiausi alerginius odos sudirgimus – tiesiog pabarstydama sausu moliu ir nustebau, kad taip greitai praėjo, nors prieš tai tepiau įvairiais tepalais, kurie niekuo nepadėjo.

  Tikrai kartais verta prisiminti senus pamirštus gydymo būdus, gal dėl savo paprastumo ir prieinamumo jie atrodo neįprasti (juk žmogus įpratintas, kad sudėtinga ir brangu – reiškia, gerai).

  Geros dienos! 🙂

  Patinka

 8. Laba diena,
  Aš taip pat noriu pasidžiaugti molio savybėmis su kitais, turiu laidyje vadinamą “pentiną“ po kulnu, gydžiau įvairiais būdais, negelbėjo,uždėjau molį juodąjį ir rudajį, dabar galiu koją priminti.Žadu jo gydomasias savybes išbandyti ir kitur…
  Išbandykit, tikrai nesigailėsit.

  Patinka

 9. Labas rytas, Valia 🙂

  Ačiū, kad pasidalinote savo patirtimi. Svarbiausia – kad padeda. Turbūt, dėjote kompresus iš molio?

  Turiu pažįstamą, kuris tokį pentiną taip pat turėjo. Gydėsi viskuo, kol neatrado paprasto būdo: tiesiog neleidžia tam pentinui užaugti – kartas nuo karto kulną nutrina kulno šveitikliu ir po to tepa aliejumi. Aišku, tai veiksminga, kai nėra įtrūkimų – kaip profilaktinė priemonė. Kai jau atsiranda įtrūkimai, pirmiausiai reikia gydyti juos. Ir molis tam labai tinka.

  Dėkui, Valia, už patarimą, geros dienos! 🙂

  Patinka

 10. as moli naudojau del koju sanariu uzdegimo. Matyt, kazka dariau ne taip, nes skausmas nepraejo, o sutinimo neliko. Dabar galvoju vel pakartoti, antibjotikai nepadeda.

  Patinka

 11. Labas, Vilija!

  Molis yra pagalbinė gydymo priemonė, ir nebūtinai visiems jis gali tikti. Jei nepadeda viena pagalbinė priemonė, gal verta paieškoti kitų? Jų tikrai yra. Galima ir gydytojo paklausti – dauguma jų žino tas pagalbines priemones, gal ką patars.

  Linkiu jums greičiau pasveikti, Vilija!

  Patinka

 12. Tel.+37068564334 tai telefonas Girinio parko savininko,prie Rumsiskiu.Labai idomus komunikuojantis issilavines zmogus.Jis man patare ir padejo odos problemoms,sanariams.Savo teritorijoje jis atrado melynojo molio.Pas ji nuvaziuokit ,gausit svaraus is 2.5 metro gylio labai vertingo molio.Sekmes

  Patinka

  1. Labas, Daiva 🙂

   Man atrodo, per ilgai geriate molį. Valyti organizmą geriau trumpais – 3, 5 arba 7 dienų intervalais su ilgėlesnėmis pertraukomis – kad organizmas pats pasijungtų valymuisi. Ir, žinoma, visada reikia stebėti savo pojūčius – jei atsirado kažkokie nemalonūs požymiai – geriau organizmo valymą nutraukti. Tik patyręs žmogus arba šios srities specialistas gali nustatyti – pavojingi tie požymiai ar ne. Todėl geriau nerizikuokite.

   Geros kloties jums, Daiva 🙂 !

   Patinka

 13. Sveiki dar kartą:), kiek perskaičiau informacijos, visur rašo gerti 2-3 savaites ir tik po to daryti pertrauką.Tik pastebėjusi tam tikrus pokyčius, pradėjau rimčiau domėtis. Padariau pertrauką ir tikrai nemalonūs pojūčiai sumažėjo. Nutraukti visai nesinori, nes labai susitvarkė žarnyno reikalai, bet pasinaudosiu Jūsų patarimu, gersiu trumpesniais dienų intervalais. Dėkoju, geros dienos:)

  Patinka

  1. Labas, Daiva 🙂

   Rekomendacijos prie įvairių preparatų visada būna bendro pobūdžio. Todėl visada reikia stebėti, kaip reaguoja mūsų pačių organizmas. Jei molis jums tinka ir matote akivaizdžius pagerėjimus – aišku, vartokite toliau, tik pareguliuokite, atsižvelgdama į savo organizmo signalus.

   Geros sveikatos ir gražios dienos 🙂 !

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s