Vampyrai..

Pasirodo, vadinamų vampyrų tipų yra nemažai. Tie tipai dažniausiai vienas su kitu persipina, todėl sunku išskirti kažkokią gryną formą. Bendra yra viena: tai sisteminis elgesys, sukeliantis aplinkiniams nemalonius pojūčius. Galime tai vadinti charakteriu, būdo bruožais, dažniausiai išsivysčiusius dėl nepasitikėjimo savimi ir visaip maskuojamus. Tokie žmonės yra silpni dvasiškai ir “pasikrauna“ gyvybine energija iš aplinkinių. Psichologai išskyrė keletą ryškesnių nervų ėdikų (vampyrų) grupių.

PESIMISTAS: mato vien tik neigiama. Šis tipas mėgaujasi didelėmis ir mažomis nelaimėmis, nes jis “jau žinojo arba sakė, kad taip ir bus“. Jis skiepija visiems nepasitikėjimą savimi, žlugdo bet kokias optimizmo užuomazgas, pasėja abejones ir labai greitai nuspalvina aplinką savo depresinėmis nuotaikomis. Be to, dėl savo “nelaimių“, kuriomis mėgaujasi, verčia pasijusti kaltais aplinkinius.

INTRIGANTAS: vienas iš gabiausių manipuliatorių, žaidžiantis kitų jausmais. Sakoma, kas turi tokį “draugą“, tam jau nereikia priešų.. Jis įvelia aplinkinius į įvairiausias savo avantiūras ir pinkles. Jo ginklai – melas, išsigalvojimai, meilikavimai, o kiti žmonės – tik figūrėlės, kuriomis jis naudojasi pasiekti savo tikslus. Jis “minta“ aplinkinių rietenomis ir kančiomis. Kai kiti pykstasi, jam tiesiog gera..

KRITIKAS: jam niekada neįtiksi. Jis ginčijasi ir triukšmauja, linkęs greitai apkaltinti. Iš didžiulio pasipūtimo įsivaizduoja esąs aukščiausio lygio teisėjas, todėl atranda net menkiausias aplinkinių “klaidas“ ir būtinai jas iškelia ir stengiasi ciniškai apjuodinti. Šis tipas erzina, atima energiją ir slopina.

KONTROLIERIUS: visi turi klausyti jo komandų, jeigu ne – jis tampa nepakenčiamu. Jis nuolat tikrina kitų atliekamą darbą, nes niekuo nepasitiki ir mano viską atliekantis geriausiai.. Jis praranda savitvardą, jeigu atsitinka kas nenumatyto ar vyksta ne pagal jo planą. Toks žmogus visada kišasi į kitų reikalus, pabrėždamas, kad tai daro dėl jų pačių interesų, kad jis žino, kas kitiems geriausia. Nepripažįsta jokių susitarimų, nuolat piktybiškai visiems vadovauja.

ŠYKŠTUOLIS: jis visur ir visada ieško būdų taupyti pinigus, todėl visada žino visus “ypatingus“ pardavimus, pasiūlymus ir nuolaidas. Vengia išlaidų net tam, ko jam iš tiesų reikia, nors gali prisipirkti šlamšto “su nuolaida“ ir tuo didžiuotis. Jis neperneša kitų sėkmės ir laimėjimų. Nors jo šykštumas kartais sukelia juoką, tačiau ilgainiui toks žmogus tampa našta, atimančia daug energijos ir.. pinigų, nes nuolat skundžiasi, kad jų trūksta.. Toks jo skundas yra tarsi užuomina į materialinę pagalbą – pavaišinimą, pasidalinimą. Neretai tokie “vargšai“ susikuria prabangų gyvenimą..

VISAŽINIS: jis įsivaizduoja labai daug žinąs ir todėl visose diskusijose stengiasi paimti viršų. Jis nuolat moko kitus pagal savo susikurtus štampus.Tai dažnai karjeristas ir “visų galų meistras“, nepamirštantis nuolat tai pabrėžti ir savo visažiniškumu užgožiantis bet kokias aplinkinių iniciatyvas. Mėgsta šaipytis iš kitų “nemokšiškumo“ ir nuolatos priešpastato savo “enciklopedinį“ protą. Skiepija kitiems nepilnavertiškumą, šalia tokio jaučiamės kvaili ir prislėgti.

PATAIKŪNAS: saldus, moka įsiteikti ir dėtis labai rūpestingu. Meilus iki koktumo, nuolat žarstantis komplimentus ir pagyrimus. Bet.. niekada to nedaro be naudos sau, kurios ieško visur. Bijo prarasti “gerus santykius“, kadangi nežino, kada jie galėtų jam pasitarnauti. Neriasi iš kailio, kad turėtų įtakingų pažįstamų ir naudingų bičiulysčių.. Pritraukia jo meilumas, bet kartu ir sekina bei vargina, nes yra nenuoširdus ir dirbtinis..

FANATIKAS: nuolat įtikinėja visus savo atradimų, savo politikos, savo filosofijos, savo idėjų teisumu. Jis tarsi sektantas, turintis visus neigiamus fanatizmo bruožus. Šis “teisių gynėjas“ atima iš aplinkinių daug jėgų ir laiko, nes jo klausytis yra tikra kančia. Be to, jis reikalauja pritarimo, užuojautos ir jo nuomonės paisymo. Nesugeba pajausti, kuomet tampa atstumiantis ir nuobodus.

NELAIMĖLIS: nuolat skundžiasi, nuolat nelaimingas. Viskas jo gyvenime yra sunku ir blogai. Nuo pesimisto skiriasi tuo, kad yra trapus ir bejėgis, sukeliantis užuojautą ir gailestį. Jį persekioja nelaimės, ligos ir depresijos. Net tada, kai gerai, jis ras priežastį kentėti. Pabendravę ilgesnį laiką ir nuolat klausydami jo nesibaigiančių skundų, pasijuntame išsekę ir bejėgiai..

Tai tokie ryškiausi vampyrų arba nervų ir energijos ėdikų tipai, jų yra tikrai daug daugiau. Jie siurbia aplinkinių gyvybines jėgas visais rafinuotais ir klasikiniais būdais. Tokie žmonės ne tik įkyrūs ir nemalonūs, bet ir pavojingi, nes priverčia mus gyventi jų sukurtose emocinėse pinklėse. Kiekvienas žmogus, kad ir koks jis bebūtų dvasiškai tvirtas, turi savo silpnybių. Vadinamieji vampyrai labai greitai “atranda“ tas silpnąsias vietas ir mėgaudamiesi jomis manipuliuoja.

Jie pažadina žmonėse įvairiausias abejones, baimes, kaltės jausmą. Bet.. tikrai yra būdų, kaip nepakliūti į energetinių vampyrų žabangas ir aš būtinai apie tai parašysiu sekantį kartą. Juos įvaldžius, lengvai atsiribosime nuo bet kokios neigiamos ar varginančios įtakos.

Ar sutikote savo gyvenime žmonių iš išvardintų tipų? Kokių sutinkate dažniausiai?

15 minčių apie „Vampyrai..“

 1. Labas rytas 🙂 Žinai, skaičiau ir pagalvojau, kad dauguma telpa į tuos tipus! Ar mokame aplamai nevampyruodami bendrauti? Vienetai, vienetai dvasiškai stiprių žmonių, ar ne taip?

  Patinka

 2. Labas rytas, DNR. Gera mintis. Matai, teigiami bruožai labai paprasti: tai tiesiog harmonija. Kaip sakė rusų klasikas: laimingi žmonės visi panašūs, o nelaimingi turi daugybę spalvų ir atspalvių..
  Bagira, visi mes – norime to ar ne, keičiamės energija. Tik.. būdai skirtingi. Dvasiškai silpni ją “išplėšia“ per intrigas, pyktį – bet kokį stiprų energijos pliūpsnį, stiprų neigiamų emocijų išmetimą. Dvasiškai stiprūs dalinasi ir keičiasi energija harmoningai ir ramiai (nes jiems nereikia svetimos energijos, jie ją “pasigamina“ patys).. 🙂 Sutinku, kad tokių ženkliai mažiau.

  Patinka

 3. Iš tiesų tai tikrai visi mes kartais linkę vampyruoti..
  Gal tas “kartais“ mažesnė blogybė, nei sisteminins elgesys?
  Žinai, Bagira, pagalvojau, kad retai neturime kažkokių užslėptų naudos motyvų bendravime.. O juk tai manipuliacija, o reiškia, automatiškai ir vampyrizmas 😦
  Bet.. visada yra erdvė tobulėti 🙂

  Patinka

 4. 🙂 Jomajo 🙂 Vampyrai praneša apie trūkumą teigiamų emocijų 🙂 Apie labai koloringą maistą 🙂
  Alkoholiniai gėrimai turi l. daug kolorijų 🙂 man vampyrai praneša apie prasidėjusią “belogariačką“ 🙂

  Patinka

 5. Jomajo – smagus jūs žmogus, tikrai netrūksta teigiamų emocijų 🙂 Alkoholis, beje, vienas iš klastingiausių “vampyrų“..
  Sutinku su jumis, kad vampyrai praneša apie teigiamų emocijų trūkumą 🙂

  Patinka

 6. Hm, kažkaip įtartinai kai kuriais gyvenimo atvejais patenku tai į vieną apibūdinimą tai į kitą. Kai kuriuos pažįstamus kartais galėčiau priskirti prie tam tikro būdo, bet ne visada. Žodžiu čia kaip su horoskopais, jei nori gali sau pritaikyt, jei ne tai pasirenki kitą savo pusę ir nepritaikai, tas pats ir su tais su kuriais bendrauji. Matai ką nori matyti. Nors be abejo sutinku, kad būna ir ryškių bruožų turinčių žmonių, kuriuos lengva priskirti prie tam tikro būdo. Bet, manau pažinus žmogų giliau, po truputį apibrėžimas pradeda nebeatitikti, nes žmogus gana skirtingas būna. Ypač jei jis tavim pasitiki ir parodo visą save. 🙂

  Patinka

 7. Labas, mop, kaip smagu, kad užsukai 🙂 .. Taip grynų tipų, ko gero, ir būti negali, yra tik tendencijos.. Visi skirstymai sąlyginiai.. Kaip sako psichoterapeutai: grynas tipas – tai jau diagnozė 😉

  Patinka

 8. Zinot mane jau senai seimos nariai vadina vampyre. Visada sergu paciom keisciausiom ligom esu susilauziusi tiek kaulu kad sunku ir suskaiciuoti bet niekada del to nesiskundziu. Nepaisant to esu labai stipri fiziskai. Esu balta kaip popieriaus lapas, tieg naturaliai nemegstu saules, o artimieji su manimi pabendrave visalaika jauciasi silpnesni ir fiziskai ir dvasiskai.

  Patinka

 9. Labas, Karina 🙂
  Žinoma, kad tai sąlyginis suskirstymas.. O vampyrais pavadinta todėl, kad žmogus savo elgesiu išmuša kitą žmogų iš pusiausvyros, tarsi “atima“ kito žmogaus energiją: tai destruktyvus elgesys. Galima būti dvasiškai stipriu ar silpnesniu ir geranoriškai dalintis – keistis savo energija.
  Matyt, jūsų šeimos nariai juokais taip jus vadina 🙂 . Žmonės nebūtinai turi būti “vampyrais“ ..
  Aš manau, kad visi mes kartais pabūnam “vampyrais“ 😉 .

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s