Gyvenimo ekologija

Žodį “ekologija“ dažniausiai naudojame, kai kalbame apie aplinkos apsaugą. Žodynas aiškina, kad tai yra mokslas, tiriantis organizmo santykius su gyvenamąja aplinka, gyvosios ir negyvosios gamtos sąveiką. Taigi, pilnai tinka įvardinti tai, apie ką noriu pasvarstyti – apie žmogaus gyvenimą, jo santykį su savimi ir aplinka, gyvenimo būdą. Ar esame harmoningi ir nuo ko tai priklauso?

Pirmiausia – mūsų fizinis kūnas. Mityba – tiek dabar apie tai diskutuojama.. Cheminiai priedai maiste, saikingumas. Jau pats kūno pavadinimas – organizmas – reiškia jo organinę kilmę. Organizmas pats negamina daugelio medžiagų, reikalingų jo funkcionavimui, todėl visą laiką reikia papildyti jų atsargas. Mums reikalingas ir naudingas tik organinės kilmės maistas ir švarus vanduo..

Net ir valgydami organinės klimės maistą nesaikingai, galime sau pakenkti. O kalbos apie neorganinių cheminių medžiagų nekenksmingumą yra suinteresuotų asmenų propaganda. Naudojami net ir mažais kiekiais, bet pastoviai, jie tikrai sukelia organizmo sutrikimus. Žmogus ne kanalizacinis vamzdis – viskas, kas pakliūna į organizmą, yra apdorojama, įsisavinama, pagal galimybes nukenksminama. Taiklus pastebėjimas viename filme apie mitybą: mes juk sąmoningai nepilsime nuodų ant savo ar savo artimųjų maisto, bet kai tų nuodų įdeda maisto gamintojai, kažkodėl aklai tikime, kad tai yra normalu ir nekenksminga..

Mūsų laikais labai plačiai naudojama kosmetika, kūno priežiūros priemonės. Kaip ir nieko blogo, bet.. tų priemonių aiškiai naudojam nesaikingai ir per daug. Nesusimąstydami, kad ir juose gausu konservantų, neorganinės chemijos junginių – kremai, muilai, pieneliai, dezodorantai, dušo želė.. Per odą jose esančios medžiagos pasisavinamos taip pat puikiai, kaip ir per virškinimo sistemą, o juk jie naudojami nuolat.. Ar susimątėme, kad taip ardome natūralų kūno apsauginį sluoksnį ir odos mikroflorą? Manau, verta sugrįžti prie kuo natūralesnių kosmetinių priemonių..

Taip pat ir mūsų aplinka, mūsų rūbai.. Gal ir neblogai, jei audinyje yra dalis sintetikos – pagerėja jo savybės, pailgėja devėjimo laikas. Bet, tur būt, jau daugelis padarėme išvadą, kad rūbas iš grynos sintetikos yra nemalonus devėti ir “nejaukus“.. Rūbo sudėtyje esačios cheminės medžiagos taip pat veikia mūsų kūną. Arčiau kūno turėtų būti tik natūralaus audinio rūbai..

Tas pat liečia ir mūsų namus, aplinką. Daugeliui natūralios apdailos medžiagos ar baldai yra mielesni ne tik dėl jų natūralumo ar tvirtumo. Visi žinome, kad sintetinės medžiagos, naudojamos baldų gamyboje, gali būti net nuodingos.. Ir begalė buitinių cheminių valymo priemonių, kurios gal ir greičiau išvalo, ir pagelbėja, bet nesaikingai naudojamos – garuodamos ar per odą taip pat gali pakenkti..

O mūsų gyvenimo būdas.. Pasidarėm tokie motorizuoti, uždaryti patalpose ir nuolat sėdintys.. Visi technikos pasiekimai yra mums didžiulis pagelbėjimas, bet.. jau pradėjo valdyti mūsų gyvenimą. O juk mums gyvybiškai svarbu kasdieną pabūti gamtoje, gryname ore. Kiekvienam iš mūsų reikalingas ir optimalus fizinis krūvis. Taip mes įgauname energijos, atgauname pusiausvyrą – juk esame gamtos vaikai ir jokia technika mums tos natūralios energijos nesuteiks..

Ir.. pagrindų pagrindas – mūsų mąstymas – ar jis ekologiškas, ar kūrybiškas ir įkvepiantis? Vienoje L.Hey knygoje perskaičiau tokį įdomų palyginimą: jei kažkas mums sakytų, kad esame žalsvas paršelis, tokį žmogų palaikytume trenktoku.. Bet juk mūsų mintys apie save būna kartais dar absurdiškesnės.. o juk jos ir formuoja mūsų orumą, pasitikėjimą savimi, bendravimą, santykį su aplinka..

Taigi – kiek ekologiški esame? Galbūt, kai suprasime savo gyvenimą įtakojančius ypatumus, išmoksime ir visų mūsų bendriems namams – Žemei – būti atidesni? 🙂 Juk kas naudinga mums, naudinga ir jai, o kas kenkia mums, neišvengiamai kenkia ir Žemei.. ir viskas priklauso tik nuo mūsų pačių.. 🙂

3 mintys apie „Gyvenimo ekologija“

 1. Labas Ruvi 🙂
  Kokia netikėta tema, tiek visko sužinojau iš tavo straipsnelio, apie tai nieko nežinojau, gal tik apie maistą. O va apie visokias kosmetikas, rubus tai niekada ir nepagalvojau, kad jie gali kenkti. Bet šeip nelabai ir šiuos daiktus naudoju (turiu omeny visokius kremus ir panašiai čia moterims aktualiai 😀 ). Tai man tiesiog bus ateičiai naudinga informacija. Ačiū kad apšvieti..
  O dėl sintetikos tai tikrai nera labai malonu tokius rubus dėvėti..
  O organinės kilmės maistas tai čia gamtos visokios gerybės augalai ir pan? Yra labai geras filmas dokumentinis kuris labai mane sužavėjo “Food metters“ kaip tik ten apie tuos visus maisto papildus kalba, kad kas per daug tas nesveika… vienu žodžiu labai įdomu. Pažiūrėkit kas netingit. Kalbama, kad mus pilnai užtektų daržovių vaisių ir vandens ir galima taip labai sveikai gyventi.. Bet manau energijos truktų vien tik vaisius ir daržoves valgant, todėl manau mėsą irgi valgyti reiktų.. Nors čia jau kiekvieno individualaus žmogaus reikalas. Juk pilna vegetarų 😀 Ir gyvena kažkaip 😀 Įdomu kaip jie išgyvena!?

  Patinka

 2. Labas, lp 🙂
  Ir man pasižiūrėjus įvairių filmų, kilo mintis viską apibendrinti. Taip, apie maistą yra daug gerų filmų ir laikas jau žmonėms suprasti tų chemikalijų kenksmingumą.. Ir visapusiškai sugrįžti prie natūralumo. Kuo daugiau chemikalų naudojame savo gyvenime, tuo labiau kenkiame gamtai.. jau nekalbu apie mus pačius – tai lyg savaime suprantama 🙂
  Dėl vegetarizmo.. Bandžiau ir aš keletą metų būti vegetare, bet sugrįžau prie mėsos, žinoma, retai – porą kartų į savaitę, bet dar valgau. Tam reikia pribręsti morališkai.. Labai greit tą pribrendimą paskatina tokie vaizdeliai, kaip iš filmo “Home“ su tais gyvuliukų aptvarais..
  O dėl rūbų ir kosmetikos, tai iš ko tik jų negamina.. Žinoma, geriau riboti, nes jau priėjom iki absurdo. Nusiprausti be atskiros priemonės kiekvienai kūno daliai nemokame. Skaičiau apie tai knygą, jau nepamenu, kokio autoriaus.. Joje aprašyti padaryti tyrimai rodo, kad daugelio alerginių susirgimų priežastis – kosmetinės priemonės.. ir net rimtesnių ligų – negąsdinsiu..
  O pradėti, aišku, reikia nuo savo minčių “ekologijos“ 🙂 Daug dalykų gyvenime nepastebime, dėl to ir nesusimąstome apie pasekmes.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: