Visi mes teisūs :)

Buvo toks periodas mano gyvenime, kai labai žavėjausi dvasiniais lyderiais ir labai norėjau jų patarimų ir išgauti iš jų savo laimės receptą. Ir taip naiviai tuo tikėjau, kol nepakliuvau pas vieną šviesų žmogų, kuris stumtelėjo mane asmeninių paieškų ir pastangų keliu. Na, savo situacijos neaprašinėsiu, dabar man ji juokinga, bet pasiūlysiu kitą, beveik analogišką. Tai alegorinis pasakojimas – pritča – tiesiog nerandu nei vertimo, nei atitikmens šiam žodžiui.

.. Dvi draugės, prispaustos gyvenimo bėdų, nusprendė kreiptis į dvasinį Mokytoją, vienuolį, gyvenantį netoliese vienuolyne. Susiruošė moteriškės ir, išstovėjusios įlgą eilę, pagaliau pakliuvo pas vienuolį. Tas nurodė sėstis ir paprašė po vieną pasakoti savo bėdas. Pirmoji pasakojo ilgai ir jausmingai, su ašaromis. Antroji taip pat.. Mokytojas tik linkčiojo supratingai galvą ir vis tarsteldavo : “Taip, mieloji, tu teisi“, – vienai ir kitai taip pat..

Moterys suglumo: “Kaip? Jei mes teisios, tai kodėl tada tiek negandų mūsų gyvenime ir mes taip kenčiame?“.. Vienuolis kiek patylėjo ir paaiškino: “Suprantat, mielos moterys, jūs iš tiesų esat teisios. Jūsų vietoje, su jūsų patirtimi, mintimis, emocijomis ir išgyvenimais aš pasielgčiau lygiai taip pat“..

Čia moterys visai neteko žado: “Kaip?..Tu?.. Paaiškink, Mokytojau“ .. Vienuolis paaiškino: “Kai nevaldote savo minčių, neanalizuojate įvykių, nesuprantate priežasties – pasekmės dėsnio ir neturite ryšio su savo tikruoju “aš“, gyvenimas tampa nevaldomu chaosu. Tuomet jūs tik reaguojate į įvykius, nesuvokdamos, kad juos jūs sukūrėte pačios. Nė vienas žmogus nesielgia sąmoningai piktybiškai – jis tik reaguoja, ginasi, išlieja susikaupusį pyktį“..

“Tam, kad suprastumėte gyvenimo dėsnius, turite stebėti gyvenimą ir mokytis. O jei mokotės ir taikote savo žinias gyvenime, jis keičiasi. Iš bejėgių aukų tampate savo gyvenimo valdytojomis, nes puikiai suprantate, koks veiksmas kokias atneša pasekmes. Pasekmė keičiasi, jei keičiate priežastį. Tuomet elgiatės sąmoningai ir gyvenimas įgauna aiškią valdymo ir veiksmų pasekmių matymo liniją“..

“Taigi, mielosios, tuomet nereikia nei patarėjų, nei aiškiaregių, nei nuolatinių Mokytojo patarimų. Valdote savo gyvenimą pačios ir pačios kuriate jo aplinkybes ir esate atsakingos už savo gyvenimo įvykius. Negi tuomet kils mintis kurti kažką blogo 🙂 ?“

Apsidžiaugė moterys, dėkojo Mokytojui.. Pasirodo, viskas taip paprasta.. Paklausė, kaip galėtų atsidėkoti už tokią neįnojamą dovaną – patarimą. “ Gal jums nuskambės keistai, – atsakė Mokytojas, – bet didžiausia dovana man, kai žmogus daugiau pas mane nebeateina.. Tuomet suprantu, kad jis arba sąmoningai kuria savo gyvenimą, arba pasirinko klaidų kelią.. Pirmasis – lengvas ir malonus, antrasis – sunkus ir varginantis, bet abu jie veda į vieną – į žmogaus tobulumą. Kol žmogus vaikšto pas mane, jis tikisi, kad kažkas kitas išspręs jo problemas“ ..

Nuostabi pritča, tuo labiau, kad man labai jau tikroviška: matyt, ne viena aš pakliūnu į tokias situacijas 🙂

24 mintys apie „Visi mes teisūs :)“

 1. Mes tikrai visi teisūs, nes kiekvienas turime savo tiesą. Bet kad tai suprasti, mes ieškome. Kartais mokytojų, kartais įvylių, ar dar ko nors, kol suprantame, kad ieškome savęs. Kai kam reikia nuvykti į Tibetą, kad savyje surastum “Šambalą“. Kitam užtenka, kad žinai, kitas parodė, kur tos “Šambalos“ieškoti. Visi mes panšūs, ieškom ieškom kol randame…

  Patinka

 2. Labas rytas, Zahira 🙂
  Ir labai gerai, jei ieškom 🙂 Liūdniau, jei plaukiam .. bet gi visvien nuplauksim ten pat, gal tik su kliūtimis :))
  Man tai ieškoti įdomu.

  Patinka

 3. Tai va, Mariau, ir aš bandžiau visaip versti, bet kažkaip rusiškai šis sakinys geriau perduoda prasmę 🙂
  Yra neišverčiamų frazių, kaip ir žodis “pritča“ – man išduoda “pasakėčia“. Nu ne pasakėčia tai.. Labai gerai moku rusų kalbą, todėl žinau, kad pasakėčia yra basnia, o tai visai kas kita..

  Patinka

 4. Taip 🙂 …
  Man kažkodėl išplaukė toks posakis, gal ne į temą 🙂 :
  Добро всегда побеждает зло. Кто победил, тот и хороший.
  Juokiausi, kai išgirdau šį argumentą apie kovos filosofiją :)))
  Rašysiu apie tai kitą savaitę 🙂

  Patinka

 5. Šita reiškinį jau žinojau, bet tik dabar pilnai supratau jo prasme taip aiškiai. Kažkada kai klausiau audiobooko Dick Sutphen – Self Mastery iš jos sužinojau labai daug apie Zen išmintį TAO kinų filosofiją.

  Patinka

  1. Aš taip pat žaviuosi rytiečių filosofija, taip pat jų religinėm filosofijom. Kažkaip.. jie ten atviriau viską dėsto 🙂 Praktiškai visus atsakymus į labiausiai rūpimus klausimus gavau iš ten.
   Ypač žavi budizmo filosofija. Gal dėl to, kad tai religija, sukurta žmogaus..

   Patinka

 6. O gal skaitei Robin Sharma – Monk Who Sold His Ferrari kiek prisimenu ten kažkas su budizmo filosofija (gal ir klystu), bet visvien labai patiko man šita knyga. Atsimenu perskaites tokį įkvėpima pagavau 😀 pasaka.

  Patinka

 7. Taip, lp, visas Šarmos knygas perskaičiau :))
  Patiko, nuostabi populiarioji filosofija – psichologija . Ir turinys geras. Ypač patiko jo knyga iš tos serijos “Vienuolis, kuris pardavė Ferarį“, skirta šeimai.

  Patinka

 8. Aš tik ją iš jo knygų ir skaičiau, nes girdejau, kad tik šitą knygą verta skaityti nes kitos labai jau kartojasi, visa esmė šioje knygoje nusakyta. Nežinau ar čia buvo tiesa bet… tų knygų šiomis ir panašiomis temomis yra labai daug pastebejau nors tikrai kažka labai neitiketino sunku rasti visur panašūs samprotavimai, esmė manau tame, kad perskaites knygą tikrai nepasikeisi o tik sužinosi būdus kaip tai padaryti. Ir manau tai yra gerai.

  Patinka

 9. Na, praktiškai taip 🙂 ..
  Bet.. niekada nežinai, kokioje knygoje ar filme, ar pokalbyje, ar dokumentikoje ar net multike galime išgirsti tą, kaip aš vadinu “atpažinimo kodą“, kuris pakeis visą mąstymą ir pastūmės į priekį..
  Todėl žinau, kad nieko nežinau ir esu nuolat atvira bet kokiai informacijai 🙂

  Patinka

 10. Labai teisingai, kiekvienam žmogui tas tavo vadinamasis “atpažinimo kodą” yra kitoks pvz vienam žmogu gali viskas apsiversiti aukštyn kojom perskaičius ar pamačius vieną filmą ar knyga ar kas tai būtų kitam visai tas nesukels jokios reakcijos. Todėl kuo daugiau tų šaltinių tuo didesnė galimybė mums atrasti save iš naujo 😀

  Patinka

 11. 🙂 lp, aš irgi taip manau 🙂
  Todėl nuolat mokausi – man viskas įdomu, kartais iš pažiūros niūroka sritis, žiūrėk, atveria tokius naujus pažinimo klodus, kad tik spėk stebėtis 🙂
  Ir labai smagu, kad čia tiek bendraminčių renkasi – super :))
  P.S. Pavyzdžiui, žiūrėjau filmą “The story of us“.. Na, toks amerikoniškas, toks.. Bet va herojė tarstelėjo vieną sakinį, kuris tuo metu man, tur būt, tiko, išsprendė abejones.. Vienas sakinys per visą filmą, o tikrai vertėjo, nes pajudėjo nerimą kelianti sritis. Valio! Būna taip.. dėl to ir ginčai “geras – blogas“ filmas, knyga, daina – tušti. Nes kiekvienam “patinka“ tai, kas tuo metu atitinka jo vidinę būseną 🙂

  Patinka

 12. Sakai niūroka aš visai taip nepasakyčiau, na nebet tik tipiniam piliečiui ;). Nes man pvz tai viena įdomiausių sričių kuri dvasiškai (kad ir kas tai būtų) ugdo žmogų.
  Tai jo smagu kai yra bendraminčių ;)…
  Aš kaip tik labai gera dainą šiuo metu klausau 😀 irgi tokia prasminga apie norą būti savimi 3 Doors Down – Let my by myself

  Patinka

 13. Smagu 🙂
  Dvasinis pasaulis – ir man įdomiausia sritis.. Aš turiu omeny, kai tenka pasigilinti, kad iki galo kažką suprastum, tarkim, į fiziką ar mediciną ar valdymą ar dar kokią sudėtingesnę sritį..
  Kai yra poreikis, tada viskas suprantama ir įdomu..

  Patinka

 14. Labai patiko Jūsų pritča, Labai smagu . kad Lietuvoje radau bendraminčių, , perskaičiau irgi knyga Robin Šarma “Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“, stengiousi medituoti į Dieną nors 20min. Dabar net gaunu kursą nuo Robin Šarmą, Įdomus.

  Patinka

  1. Sveiki 🙂 Ir man smagu, kad atsiranda vis daugiau bendraminčių 🙂 . Tai jūs, Česlava, taip pat drąsiai imatės reikalų.. Aš taip pat rašydavau ir kartais teberašau autoriams, kurių darbai mane sudomina. Kaip jums kursas nuo R.Šarmos? Jo knygas skaičiau visas – patiko, remiasi gilia filosofija, pritaikytos šiuolaikiniam žmogui. Juk per istorijas ar pasakojimus geriau įsisaviname išmintį, tiesa? Sekmės jums 🙂

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: