Tik plonytė riba…

Kartais atrodo, kad balta – tai akinančiai balta, ir su niekuo to nesupainiosi. O juoda… tai ne mėlyna ar raudona, nes juk akivaizdu – tai juoda.

Su gėriu ir blogiu, atrodytų, viskas taip pat. Tačiau tarp jų yra plona, visai plonytė riba.

Štai, pavyzdžiui, sąžiningumas. Pagirtina savybė. Neginčytinas gėris. Tam reikia drąsos – būti sąžiningu. Ir čia pat – plonytė riba… O už jos – egoizmas ir tiesmukiškumas: “tu niekam tikęs“, arba: “tau trūksta moteriškumo…“ – tai jau ne sąžiningumas, o manipuliacijos, kurių tikslas – pažeminti žmogų, sužlugdyti jo pasitikėjimą savimi.

Arba meilė… Šviesus, tyras jausmas. Vienybės su pasauliu pojūtis ir besąlygiškas palaikymas. Ir – plonytė riba… “Aš juk myliu tave“, todėl galiu pasakyti tai, kas tave skaudina. Galiu nuspręsti, ką privalai daryti, nes “myliu tave“.

Rūpestis… Kai jo nėra, tai labai juntama. Jis sušildo širdį jau vien tuo, kad kitas žmogus kažką dėl tavęs daro. Ir vėl visai šalia – plonytė riba: perdėta globa ir kaustanti laisvę kontrolė.

Santarvė… Nuostabus pojūtis – platus, laisvas. Sveika sąveika su žmonėmis ir įvairovės vienybė. Ir čia pat – nematoma plonytė riba, už kurios – abejingumas: “būk koks nori, man tas pats“, arba smerkimas ir priešiškumas: “tu kvailas, tu mano priešas, jei galvoji ar elgiesi kitaip, nei aš!“

Tarp šviesos ir tamsos, tarp gėrio ir blogio nėra prarajos. Net skiriančios juos linijos nėra. Tik plonytė perregima riba. Lengvai peržengiama: tik vienas neapgalvotas žingsnis – ir tu jau kitoje pusėje…

Autorius nežinomas, vertė ruvi.lt

Meilės ir gerumo mums visiems 🙂 !

2 mintys apie „Tik plonytė riba…“

  1. Sveiki, Pauliau!

    Taip, viskas vyksta per mus, tai sąveikos ratas: kokioje aplinkoje gyvename, tokie ir esame, t.y., koks daromas poveikis, tokiais ir tampame, tokia tampa ir mūsų visų tikrovė.. Kas daro poveikį, tai gerai supranta, todėl taip stengiasi nuolat skleisti informaciją, kad mes net atsipeikėti nespėtume, nes nuolat, nuo pat vaikystės, esame informacinio triukšmo šurmulyje.

    O tiesa atsiskleidžia tyloje.. Ir teisingą pasirinkimą galime padaryti tik tuomet, kai turime teisingą, neiškreiptą informaciją. Ir tikrai – kai viskas darnu ir teisinga, tuomet viskas labai paprasta 🙂 .. O kai iškreipta – tuomet ir sudėtinga, nes reikia nuolat meluoti ir teisinti melą, o jau atnarplioti tą melą tikrai nelengva.

    Bet mes visi turime savo asmeninę gyvenimo erdvę – savo gyvenimą, savo šeimą ir artimus žmonės, todėl galime čia kurti darnią, šviesią tikrovę, kuri neišvengiamai veikia ir bendrą visų mūsų tikrovę. Todėl ir sakoma, kad viskas mūsų rankose, todėl ir negalima nusiminti ir nuleisti rankų. Pasaulis bunda, keičiasi, ir, kas žino, gal būtent vienas iš mūsų bus tas atsibudęs žmogus, kurio trūksta, kad įvyktų didžiuliai pozityvūs pokyčiai visai žmonijai 🙂 ?..

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: