Saugokime tai…

Iš tiesų mūsų gyvenime ne tiek jau daug tikrų vertybių. Tik tos, kurių dėka mūsų širdyse spinduliuoja Šviesa. Meilė. Artumas. Orumas. Tiesa. Vienybė. Laisvė. Sąžinė.

Ir jei apvalysime gyvenimą nuo visų apnašų, liks tik tos pamatinės vertybės. Tai, kas padeda mums išlikti Žmonėmis. Ir bet kokios, atrodytų, painiausios aplinkybės, galų gale išsprendžiamos, jei vadovaujamės tomis vertybėmis.

Todėl bet kokią, net pačią sudėtingiausią situaciją, mes galime suprasti gana greitai – tiesiog reikia ją pamatyti tokią, kokia ji yra. Pažvelgti tiesiai ir sąžiningai į visas detales – be visų apnašų, melo ir triukšmo.

Tai svarbu, nes ne viskas, kas vyksta su mumis – vyksta dėl kažkokių didingų priežasčių ar neišvengiamų ir būtinų išbandymų. Ne viskas, kas bando mus palaužti, gali padaryti mus stipresniais – kaip taisyklė, tai tikrai bando mus palaužti.

Ir, būkime sąžiningi – ne visada mums duodama tiek sunkumų, kiek mes galime ištverti. Visos tos išmušančios iš pusiausvyros aplinkybės – stresai, baimė, netektys, apgaulė, skausmas, nusivylimas, išdavystės, neviltis… – kiekvienas toks epizodas palieka neišdildomą skaudų pėdsaką mūsų širdyse.

Ir galiausiai tos gyvenimo “pamokos’, iš kurių mes stengiamės pasimokyti ar įgauti patirties, niekada neužgrūdina mūsų ir neparuošia sekančiam smūgiui – mes visada sutrinkame, pasimetame ar jaučiamės bejėgiai prieš kiekvieną sukrėtimą.

Nes mūsų psichika, mūsų organizmas tiesiog nepritaikyti nuolatiniams ir begaliniams išbandymams. Nes jie užgesina mūsų sąmoningumą, mūsų dvasinę prigimtį, mūsų pamatinių gyvenimo vertybių suvokimą. Nuolatiniai sunkumai verčia mus gintis, išgyventi, kovoti, nekęsti, bijoti…

Bet… juk iš tiesų mūsų gyvenime ne tiek jau daug pamatinių vertybių, tiesa?

Tik tos, kurių dėka mes galime mylėti, išreikšti savo gražiausias dvasines savybes, kurti šviesią realybę visų gerovei, būti santarvėje su gamta ir visa gyvybe. Gyventi harmonijoje.

Meilė. Artumas. Orumas. Tiesa. Vienybė. Laisvė. Sąžinė. Tai, kas padeda mums išlikti Žmonėmis.

Saugokime tai.

Pagal nežinomo autoriaus tekstą, vertė ruvi.lt

Meilės ir santarvės mums visiems 🙂 !

2 mintys apie „Saugokime tai…“

    1. Virginija, autorius tik priminė tai mums, na, o mes branginkime ir saugokime mūsų pamatines dvasines vertybes 🙂 , vadovaukimės jomis savo kasdienybėje. Ir nepamirškime, kad su jomis iš tiesų paprasta ir gera gyventi, nei su melo sudėtingomis raizgalynėmis, kai galiausiai pasidaro visiškai neaišku – kas, kodėl, iš kur ir vardan ko…

      Ačiū Jums, Virginija 🙂 !

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: