Už virtinukus

Viena moteris savo draugei gimtadienio proga padovanojo auksinę grandinėlę. Išleido tam beveik visą savo algą, nors ne taip jau daug ji uždirbdavo. Bet štai ėmė ir nupirko draugei dailią plonytę grandinėlę.

Apie tai greitai pasklido kalbos moterų kolektyve; jos su drauge vienoje įmonėje dirbo. Ir visi ėmė kritikuoti tą moterį, kuri tokią brangią dovaną padovanojo. Viena kolegė net prie visų paklausė: tu manai, kad verta auksą draugei dovanoti? O ką ji tau davė, ką padovanojo?

Į tai net žiūrėti nemalonu – taip neapgalvotai švaistomi pinigai!.. Įmonė ūžte ūžė nuo kalbų ir nelabai diplomatiškų komentarų.

O ta moteris atsakė: draugė man virtinukų davė. Kokių tokių “virtinukų“? Ir ar reikia už virtinukus iš miltų ir uogienės ar varškės dovanoti juvelyrinius dirbinius, mokėti pinigus, kurie taip sunkiai uždirbami?

Moteris paaiškino: kuomet, – sako, – aš gulėjau ligoninėje, kai labai sunkiai susirgau, aš valgyti nieko negalėjau, o draugė man vis skambino ir klausė: ką tu norėtum pavalgyti? O aš tiesiog šiaip sau leptelėjau, kad norėčiau virtinukų su bulvėmis. Kažkodėl juos prisiminiau, nors apie maistą tada net pagalvoti nenorėjau.

Ir mano draugė atvažiavo į ligoninę per didžiausius šalčius, nors kelias buvo gana tolimas, ir atvežė man puodynę su virtinukais. Pagamino pati ir atvežė. Ji dažnai atvažiuodavo pas mane, slaugė mane, sėdėjo šalia ir kalbėjosi su manimi.

Todėl gal jums sunku suprasti, bet jei turėčiau visą karalystę ir didžiausius turtus – to tikrai būtų per maža mano draugei už tuos virtinukus… O ir uždirbu aš pakankamai. Draugės dėka. Nes jei ne tie virtinukai, nebūtų nei manęs, nei atlyginimo. Ar suprantate?

Ir visos moterys susimąstė… Bandė prisiminti: o ar jos turi tokią draugę su virtinukais?

Bet juk ne virtinukuose esmė. Ir ne auksinėje grandinėlėje. O dviejų širdžių sąjungoje, kurioms pavyko patirti tikros draugystės laimę. O jei pasakytume dar paprasčiau: kaip svarbu, kad tu būtum kažkam reikalingas! Ir už tai nieko negaila. Už tuos virtinukus.

Autorius nežinomas, vertė ruvi.lt

Meilės ir gerumo mums visiems 🙂 !

2 mintys apie „Už virtinukus“

    1. Ačiū, Jone 🙂 ! Draugai – tikra gyvenimo Dovana, ir nesvarbu, jie šalia ar toli, bet tu žinai, kad jie yra, ir jie visada tavo širdyje 🙂 ..

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: