Pabudimas

Kai pabus jūsų sąmoningumas, susiaurės jūsų draugų ratas. Jūs pastebėsite, kad įprasti pokalbiai su draugais ir pažįstamais kažkaip nesiriša. Lyg ir viskas taip, kaip buvo, bet kažkodėl tai jau neįdomu.

Todėl, kad jūs jau negalėsite palaikyti negatyvių pokalbių ir apkalbų: viskas blogai, visi aplink blogi, vyras nervina ir žmona dėl visko kalta. Jūs liausitės žaisti tuos veidmainiškus žaidimus ir tapsite nepatogiu žmogumi savo draugams, nes būsite gyvu priekaištu, nuolat primenančiu jiems, kad karalius – nuogas.

Jums pasidarys sunku dirbti nemėgiamą darbą ir dirbti kažką, kas neturi prasmės. Jūs arba pakeisite požiūrį į savo veiklą, arba kardinaliai ją keisite. Ir jei darbe jus laikė būtinybė, baimė ar įprotis, tuomet tai kaipmat išlįs į paviršių, ir jums teks kažką su tuo daryti.

Jūsų santykiai pradės braškėti per siūles. Nes dauguma santykių – tai ne pilnavertė dviejų žmonių sąjunga, o abipusių priklausomybių ir kompensacijų kamuolys. Jūs pajusite vienatvę. Todėl, kad nutrūks visi nereikalingi ir netikri ryšiai, kurie buvo grįsti egoizmu, savanaudiškumu ir tuštybe.

Jūs daugiau negalėsite meluoti nei sau, nei kitiems. Tiesiog fiziškai negalėsite (kaip Buratinas, kuriam meluojant augo nosis), dabar jūs visa savo esybe jausite apgaulę ir melą – žodžiuose, mintyse ir veiksmuose. Ir tai bus nemalonus pojūtis, tarsi katės nagų įdrėskimai jūsų sieloje. Ir ne, tai neatsijungia.

Jūs staiga pamatysite, kad aplink labai daug kančios. Ir jei anksčiau jūs buvote labai užsiėmę išskirtinai savo pergyvenimais – tai dabar jūs užjausite šalia jūsų kenčiančius žmones. Ir jūs būsite pasirengę padėti kiekvienam, visiems, ir bet kurią akimirką, kaip sugebėsite – nes kitaip jūs tiesiog negalėsite.

Jūs pajusite gėdą. Už savo žodžius ir poelgius praeityje, nes pažvelgsite tiesai į akis ir pripažinsite, kad klydote ir žeidėte kitus, ir esate už tai atsakingi. Kai tik tai pripažinsite – gėda praeis, o jos vietą pagaliau užims vidinė ramybė.

Jūs pradėsite mažiau kalbėti. Nes atkris viskas, ką jūs kalbėjote iš baimės, pavydo, egoizmo ar pykčio. Ir negalėsite daugiau rašyti smerkiančių ar įžeidžiančių komentarų internete, nes jums to jau nebereikės. Jūs suprasite, kad tyla – tai tikrai auksas.

Jūsų pasaulio vaizdinys sugrius. Ir jūs suvoksite, kad yra ne tik jūsų – vienintelė teisingiausia – nuomonė, ir – visos kitos nuomonės, bet – yra objektyvi realybė ir begalė galimybių žmonijai vystytis ir tobulinti šį pasaulį. O visi apribojimai – tėra išgalvotos ir primestos iliuzijos.

Jums teks imtis atsakomybės už savo gyvenimą. Jūs suprasite, kad nėra prasmės laukti gelbėtojų ar lyderių, kad daug kas gyvenime priklauso nuo mūsų pačių. Ir ta atsakomybė nebus jums našta – atvirkščiai, jūs pajusite palengvėjimą, nes pradėsite valdyti savo gyvenimą.

Štai taip, diena po dienos, viskas, kas netikra, primesta, dirbtina, veidmainiška, pradės byrėti, atverdami kelią vidinėms dvasinėms vertybėms. Tuomet viskas, kas tikra – pradės ryškėti, augti, skleistis ir stiprėti. Ir šis procesas – ne visada malonus ir darnus.

Dažniausiai tai skausminga metų metais kauptų įpročių ir iliuzijų griūtis. Bet kuomet jūs išsilaisvinsite iš kaustančių šablonų nuolaužų, jūs aiškiai suvoksite – tai buvo verta patirti.

Pagal E. Bodynos tekstą, vertė ruvi.lt

Geros savaitės mums visiems 🙂 !

7 mintys apie „Pabudimas“

 1. Sveiki, gal šios mano vidinės mintys į temą?…

  Akistatos
  Tyloje ima kalbėti tiesa, kukliai, nedrąsiai. Pamažu įsidrąsina, ir vis jautriau imu jausti skausmą. Skausmą būties, žeidžiančios mane dygiaisiais savo atspindžiais nuo kasdienybės veidrodžių. Juose regiu save tiesoje, vis drąsiau kalbinančioje mane. Vis drąsiau ir skausmingiau. Kartais norisi šaukti, perrėkti tą tiesos kalbėjimą. Perrėkti, užgožti, daužyti tuos veidrodžius. Ar tai nuslopintų tą skausmą? Šukės, dar daugiau skaudžių atspindžių, naujos skausmo bangos. Ne, bandysiu priimti tą tiesos kalbėjimą, priimti tyloje. Gal pavyks…
  2019.07.29

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Ačiū, Algirdai! Taip, melo sistemoje akistata su Tiesa, deja, tikrai skausminga. Todėl neretai žmonės privengia tokios akistatos ir skuba toliau išmintais melo takais ir takeliais. Bet tokia akistata tik pradžioje skaudina, o paskui mes atgaiviname savo prigimtinį Tiesos indikatorių – Sąžinę, ir tuomet jau viskas stojasi į savo vietas – mes jau nepalaikome melo, bet tampame Tiesos šaltiniais. Ir nors melas užliūliuoja iliuzijomis, bet turi ir kitą, tamsiąją pusę – pripildo žmonių gyvenimą beprasmybe ir tuštybe. O Tiesa išlaisvina mūsų kūrybinę energiją ir suteikia jėgų sklaidyti melo tamsą. Štai taip palengva, bendromis jėgomis, žmonija pagaliau įveiks melą ir tamsą..

   Patinka

 2. čia aprašyta mano būsena, labai taiklu, aš dabar jaučiu nervinį išsekimą ir depresiją, bet atėjo tas jausmas, kad daugiau nebegaliu kentėti, tas mane verčia įveikti savo baimes ir kompleksus, nes pavargau nuo jų, be galo

  Patinka

  1. Labas, Pauliau!

   Taip, tokia būsena labai sekina, nes perjungia mūsų dėmesį išskirtinai į negatyvią gyvenimo pusę, ir tai paaiškinama – kokia mūsų būsena, tokios ir mintys.. Bet, kaip parodė gyvenimas, išbristi iš depresijos gali tik pats žmogus savo jėgomis, nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo neįmanoma. Palaikymas, pagalba, artimų žmonių rūpestis – labai gerai, jei yra, bet depresija visada turi priežastį, ir ją žino tik pats depresiją išgyvenantis žmogus. O ir įvardinę priežastį, turime duoti sau laiko vidiniam darbui, vidinei “inventorizacijai“, psichikos pusiausvyrai, atsigavimui. Tokį darbą galime atlikti tik maksimaliai nusiraminę. O paskui – persijungti į kažką, kas įkvepia, nuramina, atstato pusiausvyrą – kažkam tai sportas ar kitoks fizinis krūvis, kažkam.. miegas, kitiems – mėgiamas užsiėmimas, hobis, bendravimas ar pokalbiai su gerais žmonėmis, draugais..

   Kaip juokavo vienas mano draugas – šiuolaikiniai žmonės pavargsta, depresuoja ir sensta tik nuo darbo.. Kartais pakanka ir tokio paaiškinimo, svarbiausia (nors tai nėra paprasta) – neduoti sau įklimpti į negatyvumą, nekaltinti savęs ir nedaryti prislėgtoje būsenoje jokių išvadų ir sprendimų, o visi atsakymai paprastai greitai ateina, kai maksimaliai nusiraminame. Mūsų visų gyvenime labai daug negatyvumo, todėl nenuostabu, kad tiek daug žmonių patiria ir nervinį išsekimą, ir depresijas, o ypač dabar, kai aplink tiek chaoso ir globalinių krizių.

   Laikomės, Pauliau. Sąmoningi, geri žmonės dažniau kenčia dėl visos neteisybės pasaulyje.. Stiprybės, kantrybės, išminties 🙂 ..

   Paspaudė "Patinka": 1 person

   1. Taip, Rūta. Tūkstantį kartų pritariu!
    Laikykimės… Ir palaikykime vieni kitus. Ką Tu ir darai nuolat! O Tavo palaikymo tekstai – tikras BALZAMAS pavargusiam protui! Ir išlaisvinimas sielai…
    Didžiulė Tau Pagarba ir Dėkingumas, išreiškiami galbūt per retai, tačiau, patikėk jaučiami kiekvieno čia apsilankančio, beieškančio palaikymo ir ramybės.
    Stiprybės Tau, atiduodančiai tiek daug Širdies kitiems!

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: