Tiesiog gyventi…

Pastebėjau, kad žmonės mano aplinkoje (ar apskritai pasaulyje?) pradėjo jausti nuovargį nuo begalinių gyvenimo lenktynių.

Štai, rodos, dar visai neseniai iš kiekvieno lygintuvo skambėjo “sėkmės filosofija“. Vos prieš dešimtmetį merginos, lyg išprotėjusios, supirkinėjo kažkokius rankinukus už neįtikėtiną kainą, o vyrai pirko už kreditus brangiausius automobilius, kad neatsiliktų nuo kitų “sėkmingųjų“.

Ir jei ne visiems, tai tikrai daugeliui, žmogaus vertingumas buvo tolygus jo įsigytų daiktų sumai. Buvo net tokie vieši pasirodymai internete – žmonės sunešdavo į vieną kampą visus savo daiktus ir užrašydavo: “štai ką aš užgyvenau būdamas 35-rių“.

O dabar labai palengva, sunkiai, tarsi žali daigeliai pro storą asfaltą, prasimuša naujos tendencijos, ir kaip žmogus, jautrus viskam, kas vyksta aplinkui, aš negaliu to nepastebėti.

Žmonės pavargo. Jie jau matė daugybę tų, kas paaukojo viską dėl tokios išorinės sėkmės, ir buvo išmesti už borto, neretai dar ir su didžiulėmis skolomis. Jie tapo dar visai jaunų žmonių infarktų ir insultų liudininkais, kurie pavertė savo gyvenimą nuolatine kova.

Jie matė, kaip nedėkingi paveldėtojai skubiai neša į šiukšlyną kilimus ir krištolą, kuriuos visą gyvenimą rūpestingai saugojo močiutė. Paprastų programų dėka jie suprato, kaip organizuoja prabangius interjerus internete blogeriai.

Žmonės pavargo nuo informacinio srauto, nuo agresyvaus marketingo spaudimo. Nuo reklamos, nuo koučerių, gyvenimo mokytojų, garsiai skelbiančių savo lozungus ir viliojančius į savo sektas, lyg gatvių pirkliai.

Žmonės tiesiog nori gyventi.

Galbūt, jie suprato, kad yra riba, už kurios nuolatinės rato sukimo pastangos yra nevertos rezultato. Už kurios “sėkmingas sėkmingumas“ įgauna kartų ankstyvo senėjimo, sekinančio darbo ir nutukimo atspalvį. Riba, už kurios trokštamos materialios gėrybės nesuteikia džiaugsmo, nes žmogus, kuris yra pastovaus streso būsenoje, tiesiog negali džiaugtis.

O galbūt, jie suprato, kad pats vertingiausias, esminis ir svarbiausias mūsų gyvenimo resursas – tai mūsų gyvenimo laikas. Ir jei ilgai koncentruojame savo žvilgsnį į tai, ko mes neturime, galime nesuspėti pasidžiaugti tuo, kas yra.

Kaip sako mano močiutė: jei dėl darbo nespėji pamatyti, kokios šiandien spalvos dangus – tuomet eina sau toks darbas…

Pagal Morenos Morana tekstą, vertė ruvi.lt

4 mintys apie „Tiesiog gyventi…“

  1. Labas, Jone 🙂 !

   Tai, kad yra šviesūs žmonės – ir yra patvirtinimas, kad evoliuciniai pokyčiai vyksta. O jų kiekį pamatyti sudėtinga, nes šviesūs žmonės paprastai nerėkia viešumoje, jie tyliai harmonizuoja erdvę aplink save ir tuo pačiu “įjungia“ geometrinę progresiją. Nes kiekvienas, pajutęs harmonijos energiją, pradeda skleisti ir savo vidinę harmoniją – tegul tai pradžioje trumpi blykstelėjimai, bet jei jau jie įvyksta, žmogus intuityviai siekia sugrįžti į savo prigimtinį dvasingumą. Taip kad kantrybės, išminties ir stiprybės mums visiems 🙂 !

   Patinka

 1. Kokia jūsų nuomonė apie “koučingus“? Mums yra tie mokymai.. labai gražiai stengiasi pasirodyti, dažnai vartoja žodį žmogiškumas, vertybės, pasitikėjimas ir t.t. bet man kažkas ten labai nepatinka. Galvos skausmai nuo tų kalbų prasideda.

  Patinka

  1. Sveiki!

   Kartais mes sudalyvaujame tame, kas mums netinka tam, kad įsitikintume, kad mums tai netinka. Tai bus tiesiog patirtis…

   Na, ir tai vieša “paslaptis“ – įvairūs psichologiniai ar ezoteriniai kursai arba mokymai dažniausiai tėra pasipelnymas, todėl tam, kad pritrauktų žmonės, manipuliuojama visokiais žodžiais ir terminais, kurie sudomina ir pritraukia, net sukelia euforiją, kuri praeina, kai kursai baigiasi. Klausykitės savo intuicijos: jei jums netinka – nesigilinkite toliau.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: