Žmogus žmogui švyturys

Jei jums dabar tenka dažnai bendrauti, o gal ir gyventi po vienu stogu su žmonėmis, kurių žodynas kupinas toksiškų formuluočių, ir dauguma tų formuluočių yra skirtos būtent jums – prašau, pasirūpinkite savimi.

Žinoma, būtų idealu, jei galima būtų tą toksišką grandinę nutraukti ir atsiriboti nuo tokių žmonių. Bet mes suprantame, kad tai ne visada įmanoma, o gyventi ir neleisti savęs žlugdyti svarbu jau dabar.

Vienas iš veiksmingų būdų nuo to apsisaugoti – atsvara. Arba patikimas užnugaris.

Jei tėvų mes nesirenkame, o išsiskyrimo procesas su viršininkais-kolegomis-partneriais, kurie atakuoja jūsų orumą nuodingomis replikomis, kartais užsitęsia, tai bent jau draugus mes tikrai galime pasirinkti sau patys.

Labai gerai, jei jūsų draugų tarpe yra žmonės, kurie tiki jumis. Mato jūsų vidinį grožį. Nepavydi ir džiaugiasi jūsų pasiekimais. Pasiryžę padėti, bet ne iš “stipresnio ir galingesnio“ pozicijos, o kaip lygus lygiam. Bet jūs ir patys suprantate, kad jei norite sukurti sveikus santykius, visa tai turi būti nuoširdu ir iš abiejų pusių 🙂 .

Ir tegul į kiekvieną repliką, skambančią namuose arba darbe: “ Tu nemokša“, “Tu kažkoks keistas“, “Nevykėlis“, “Darai nesąmones“, “Atrodai kaip kaliausė“, “Visai sukvailėjai“.., – kaip atsvara nuskamba tris kartus daugiau draugiškų: “Kaip puikiai tau tai gaunasi!“,  “Tu geras žmogus“, “Tegul gal ir lėtai eini, bet reikiama linkme“, “Oho, kaip gerai šiandien atrodai!“, “Klausyk, su tavimi taip lengva bendrauti, su tavimi galima apie viską pasikalbėti, ir apskritai, ar žinai, kad tu labai įkvėpi?.“

Žmonės, kurie sugeba pamatyti mus tikruosius ir apie tai pasakyti, sugeba palaikyti ir neleidžia išblėsti mūsų vidinei stiprybei, mūsų savęs-tikrojo suvokimui, kuris yra toks savaime suprantamas vaikystėje, bet su amžiumi dažnai ne vienerius metus yra traukiamas iš traumų ir skaudžių prisiminimų kabinete pas psichologą.

Lygiai taip pat ir mes patys kažką gelbėjame, tiesiog nuoširdžiai mylėdami ir savo buvimu šalia ir palaikymu patvirtindami draugystės tyrumą ir tvirtumą.

Žmogus žmogui švyturys.

Todėl nesidrovėkime šviesti. Tai svarbu.

Pagal Aleksandros Sneg novelę, vertė ruvi.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: