Yra tokie Ypatingi Žmonės..

Sako, kiekvieno žmogaus gyvenime yra toks Ypatingas Žmogus.

Pavyzdžiui, toks, kuris tarsi visai atitiktinai gali atsisėsti šalia tavęs visuomeniniame transporte, kai jautiesi visiškai prislėgtas, palaužtas ir nusivylęs.

Tuomet, kai viskas aplink blanksta, kai kadaise atrodę tvirti ryšiai trūkinėja kaip plonyčiai siūlai, o visos sugalvotos prasmės atrodo lyg kvailos fantazijos. Ir būtent tokiu momentu toks Ypatingas Žmogus atsisėda šalia tavęs..

Jis tylėdamas žvilgčioja į tave, o paskui pasako kažką labai paprasto, bet kažką, kas tau iki skausmo, iki dėkingos šypsenos dabar taip būtina! Kažką, kas suteikia tau jėgų atsitiesti, atsipeikėti ir pažvelgti į situaciją kiek kitaip.

Ir tu pradedi šypsotis ir net bandai juokauti.. Drovėdamasis dar bandai pridengti rankomis veidą, kad paslėptum savo prislėgtą būseną, kurią taip aiškiai pamatė šis žmogus. Bet dabar tu jauti jo palaikymą, tu žinai, kad tavęs niekas nesmerkia. Ir tau dėl to labai palengvėja..

Šis žmogus išlipa su tavimi vienoje stotelėje. Kartais gali palydėti ir iki namų, bet paskui, kaip ir priklauso visiems, kas daro gerus darbus, skuba toliau su savo reikalais – padėti kitiems, pakliuvusiems į bėdą, prislėgtiems ar nusivylusiems.

Tokį Ypatingą Žmogų galima sutikti ten, kur žmonės išgyvena skausmą, vienatvę ar bėdą – jie sugniuždyti, išsekę iš vidaus, iki kraštų perpildyti kančia. Jie nemato prošvaisčių gyvenime, jie užsidaro savyje.

Ir būtent tuomet į jų gyvenimą ateina jis, tas Ypatingas Žmogus – tarsi dangaus pasiuntinys, tarsi gaivus vėjo gūsis, tarsi saulės spindulys tamsoje:  “Ar galėčiau jums kažkuo padėti?..“

Ir žmonės atsiliepia, pažvelgę į šio žmogaus akis, iš kurių sklinda kažkokia stebuklinga šiluma ir šviesa.. Tiesa, pradžioje dažnokai jie būna nusiteikę priešiškai, bet netrukus atsiveria, pajutę jaukiai apgaubiantį nuoširdumą ir geranoriškumą: “Taip, galite.. padarykite ką nors.. išklausykite.. tik nepalikite manęs vieno!“

Ir tada skausmas iškyla į paviršių.. Žmonės pravirksta, išsipasakoja savo bėdas, savo kančias, glaudžiasi prie to žmogaus. O jis išklauso – jis moka klausytis.. Apkabina juos savo šiltomis, rūpestingomis rankomis ir tyliai sūpuoja, lyg mažus vaikus.. Ir nepaleidžia, kol skausmas nepalieka jų iškankintų širdžių. Kol ramybė tyliai apgaubia jų sąmonę, kol nutyla audringos emocijos.

Šalia šio žmogaus viskas atleidžiama ir paleidžiama: ašaros, silpnybės, neapykanta ir skausmas. Ir visi tie nuopuoliai, kurių žmonės gėdijasi, ir visos klaidos, ir visos nesėkmės..

Nuraminti, išklausyti ir suprasti žmonės vėl atsigauna ir atsitiesia.. Jie vėl pradeda gyventi. Jie vėl tiki gėriu, ir truputį – stebuklais, juk toks žmogus, kuris įkvepia gyventi – tai tarsi dangaus dovana.. Jie vėl tiki savimi ir kartais net tuo, kad ir patys gali tapti tokiais Ypatingais Žmonėmis, kurie neabejingi svetimai kančiai..

Juk nusivylusiems žmonėms gyvybiškai reikalingas tas, kas bus šalia, kai jie visiškai neteks jėgų.. Kas iškils lyg švyturys tamsoje, kai visas pasaulis nublanks, o ateitis byrės lyg kortų namelis..

Mums visiems labai reikalingas toks Ypatingas Žmogus. Ir tokių žmonių bus žymiai daugiau, jei kiekvienas iš mūsų taps tokiu Ypatingu Žmogumi kitiems ..

Autorius nežinomas, vertė ruvi.lt

Geros savaitės mums visiems 🙂 !

7 mintys apie „Yra tokie Ypatingi Žmonės..“

 1. Miela Rūta,
  Yra! Tikrai yra tokių YPATINGŲ ŽMONIŲ ! Yra!
  Apsidairykime! Ir patys juos sutikome, ir kitiems, gal, pabuvome.
  Kaip smagu, kad Gerumas skleidžiasi!

  Patinka

  1. Labas, miela Virginija 🙂 !

   Žinoma, tokių Žmonių yra, ir jų vis daugėja.. Jų dėka ir laikosi šis pasaulis, jų dėka žmonės atsikratys pagaliau egoizmo ir negatyvumo.

   Šviesios ir šiltos popietės 🙂 !

   Paspaudė "Patinka": 1 person

 2. Ypatingas Žmogus?
  Arba Angelas. Jis netikėtai ,,nusileidžia“ ir netikėtai dingsta iš tavo gyvenimo… Taigi, prie ,,dangaus pasiuntiniuo“ nebelimpa ,,tarsi“…
  Aišku, galima pasijuokti iš tokių samprotavimų. Bet, manau, žmogus tikrai jaučia.
  O Angelas sau šypsosi…

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Labas, Rolandai 🙂 !

   Sutinku – “tarsi“ nebelimpa.. Bet dar vis egoizmu ir materializmu persunktame pasaulyje viskas, kas yra dvasinga ir juntama širdimi atrodo “tarsi“ kažkur šalia realybės. O juk Angelai yra tiesiog Geri Žmonės, nešantys pasauliui Gėrį ir šviesą, o todėl ir atrodo Ypatingi 🙂 ..

   Patinka

 3. Ypatingas Žmogus išlieka amžinai, ir nebūtinai kūnu, o mintimis. Kitas Ypatingas – tik prieina ir paliečia, tai kai kas iš aukščiau, o lieka mintis, pojūtis, vėliau prisiminimas.

  Paspaudė "Patinka": 1 person

 4. Ačiū, Virginija, už palinkėjimą, kaip tik vakar buvo vienas iš jų ir Jums linkiu to paties :)) Saulėtos dienos ir įspūdingų minčių!

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: