Pasaka apie stebuklingą vandenį :)

Gyveno kartą viena šeima. Vyras ir žmona gyveno draugiškai, bet kai išaugo vaikai, sukūrė savo šeimas ir išvažiavo iš tėvų namų, sutuoktiniai pradėjo bartis dėl menkiausių smulkmenų.

Jis jai žodį, ji jam – du, ji jam penkis, jis jai – dešimt. Ir taip be galo.. Rodos, jie jau visai nebegalėjo ramiai pasikalbėti. Ir toks nejaukus šaltukas tarp jų įsivyravo, nors iš namų bėk..

Susirūpino moteris dėl tokios padėties šeimoje ir nusprendė kreiptis į išminčių senolį patarimo.

Atėjo moteris pas išminčių, pasipasakojo savo bėdą apie nesibaigiančius barnius, apie įtampą namuose, apie norą atkurti santarvę. Paprašė jo pagalbos.

Išminčius senolis išklausė moters pasakojimo, tylėdamas nuėjo prie šulinio, pasėmė vandens ir įpylė į stiklainį. Padavė jį moteriai ir pasakė:

– Tai ypatingas, stebuklingas vanduo. Kai tik pajusi, kad gali susipykti su vyru, arba kai pati kažką nemalonaus jam norėsi pasakyti, gurkštelk vandens, bet jo nenuryk. Laikyk burnoje, kol viskas aprims. Tuomet viskas pasitaisys, pamatysi.

Nustebo moteris, gavusi tokį keistą patarimą, bet paėmė stiklainį su stebuklingu vandeniu, padėkojo senoliui ir parėjo namo. Tik peržengė namų slenkstį, o vyras tuoj pradėjo priekaištauti:

– Na, kur gi tu dingai?.. Darbai darže laukia, o tavęs nėra.. Amžinai prapuoli neperspėjus.. Ar man vienam palikai viską padaryti?..

Moteris suirzo ir jau norėjo jam atsikirsti, bet prisiminė, kad turi stebuklingo vandens. Gurkštelėjo, kaip patarė senolis, ir laukia. Vyras pamatė, kad žmona nieko neatsako ir nutilo.

Moteris apsidžiaugė: “Ir tikrai vanduo stebuklingas!“ Pastatė stiklainį į indaują, o pati nuėjo darbuotis į daržą. O vyras ir vėl pradėjo priekaištauti:

– Na, kas gi tokius darbus vakare pradeda?.. Viską reikia laiku daryti.. O pas tave viskas atvirkščiai..

Vėl norėjo moteris jam atsikirsti, bet prisiminė senolio patarimą, įsipylė vandens, gurkštelėjo ir tyli sau, laukia, kas bus toliau..

Vyras dar kiek paburnojo, bet pamatė, kad žmona neprieštarauja, kiek nustebo ir.. nutilo.

Nuo to laiko vyras su žmona vėl pradėjo gyventi draugiškai. Baigėsi barniai – dingo ir nejaukus šaltukas tarp jų. O į namus vėl sugrįžo santarvė, džiaugsmas ir laimė..

Nors.. tiesą sakant, kartais kildavo koks menkas nesutarimas, bet žmona tuoj stebuklingo vandens į burną, ir – jokių nesutarimų!

Na, ar ne stebuklas 😉 ?..

Autorius nežinomas, vertė ruvi.lt

Gerumo, meilės ir saulėto pavasarinio džiaugsmo mieloms moterims 🙂 !

Visiems gražaus šventinio savaitgalio 🙂 !

2 mintys apie „Pasaka apie stebuklingą vandenį :)“

 1. Miela Rūta, išties vanduo stebuklingas, (nes tik to ir reikėjo) jei į namus grįžo ramybė ir džiaugsmas. Pamokanti istorija. Susimąsčiau ir pagalvojau ką turiu keisti savo gyvenime. Ačiū.
  Virginija

  Patinka

  1. Labas, miela Virginija 🙂 !

   Labai patinka tokios pasakos ir alegorinės istorijos, nes jos kažkaip lengvai, neskausmingai parodo problemas ir lengvus būdus jas išspręsti 😉 .. Vienu metu ir tikslu, ir šmaikštu 🙂 .

   Šiandien jau kvepia pavasariu.. Gėlėtos Jums nuotaikos, Virginija 🙂 !

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: