Mes gyvename pokyčių laikais, ir dauguma žmonių tai supranta ir intuityviai jaučia, bet realius pokyčius pastebi ne visi. Kodėl?
Todėl, kad iki šiol senoji sistema vis dar gyvuoja, ir iš paskutiniųjų, visais būdais bando užvaldyti žmonių dėmesį ir sudaryti įspūdį, kad viskas yra ir bus kaip buvę, nes kitaip tiesiog “neįmanoma“.
Todėl, kad viskas yra valdoma per informaciją (TV, reklama, MIP, švietimo sistema..), nes tam, kad žmonės palaikytų gyvenimo sistemą, reikia, kad jie tikėtų ja, t.y., palaikytų ją formuojamu iš išorės mąstymu – pasaulėžiūra, įsitikinimais, šablonais, idėjomis ir žiniomis.
Mūsų sąmonė – pirminė, ji yra mūsų gyvenimo pagrindas, pradžių pradžia ir jos įtakojamas, formuojasi mūsų elgesys. Pokyčiai, kurie dabar vyksta – tai pirmiausiai mūsų sąmonės pokyčiai, kurie įtakos ir mūsų elgesio bei mūsų realybės pokyčius.
Sąmonės pokyčiai – tai evoliucinis procesas, jie nebūna žaibiški ar vienkartiniai, tačiau jie vyksta nuolatos. O nepastebi žmonės tų pokyčių todėl, kad žiūri į tai, kas vyksta išorėje ir laukia išskirtinai išorinių pokyčių, nesusiedami savo sąmonės poveikio išoriniams įvykiams.
Todėl gimsta nusivylimas, nuovargis, bejėgiškumas, nepasitikėjimas savo jėgomis, apatija, beprasmiškumo pojūtis. Tačiau sąmonės pokyčiai vyksta, nepriklausomai nuo to, tiki tuo žmonės, ar ne – tereikia atidžiau pažvelgti į mūsų gyvenimą. Ir dauguma žmonių ne tik visa tai pastebi, bet ir aktyviai dalyvauja mūsų realybės pokyčiuose.
Pažvelkime į ryškiausius, jau visiems matomus žmonių sąmonės pokyčius, kuriems, galbūt, nesuteikiame svarbios reikšmės, bet jie ir yra tos “pirmosios kregždutės“, įrodančios didelių realybės pokyčių pradžią.
Pirmiausiai yra pastebimas dvasinis žmonių pabudimas. Žmonės dabar plačiai domisi tuo, kas anksčiau buvo priskiriama mistikai – tai minties energija, priežasties-pasekmės dėsnis, meditacija, senieji dvasiniai mokymai, įvairios dvasinės praktikos. Auga susidomėjimas ir psichologija, žmonių tarpusavio santykių harmonizavimu, žmonių sveika sąveika su gamta ir visa gyvybe. Ir žmonės tuo domisi savarankiškai – tam, kad išmoktų sąmoningai valdyti ir harmonizuoti gyvenimą. Vis labiau vertinamos bendražmogiškos vertybės – meilė, tiesa, laisvė, vienybė, sąžiningumas, bendradarbiavimas visų labui.
Dar viena labai ryški sąmonės pokyčių tendencija – sveika gyvensena. Tai liečia mitybą – žmonės renkasi sveiką organinį maistą, augina daržoves ir vaisius, tampa vegetarais. Keičiasi ir požiūris į sveikatą – ateina suvokimas, kad sveikata priklauso ne nuo medicinos, o nuo gyvenimo būdo. Taip pat matome vis daugiau sportuojančių, persikeliančių gyventi arčiau gamtos žmonių.
Pasikeitė požiūris į žalingus įpročius. Dar visai neseniai svaigalai buvo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis – šventės, pramogos, įvairūs renginiai, laisvalaikis ir visi svarbūs gyvenimo įvykiai buvo neįsivaizduojami be alkoholio. Blaiviai gyvenantys žmonės buvo labai didelė retenybė, juos laikė keistuoliais arba ligoniais, ir tai buvo dažniau vyresnio amžiaus žmonės. Ir nors svaigalų neginčijamą žalą mokslininkai įrodė dar praeito amžiaus pradžioje, žmonijos sąmoningo blaivėjimo procesas buvo ilgas. Dabar gi matome vis daugiau blaiviai gyvenančio jaunimo, kurie sąmoningai atsisako svaigalų, sparčiai plinta visuomenėje ir negatyvus požiūris į svaigalus.
Vartotojiško gyvenimo atsisakymas – taip pat ryški mūsų dienų tendencija. Žmonės renkasi minimalizmą ir paprastumą, mokosi atskirti savo būtinuosius ir primetamus poreikius. Ir vis daugiau žmonių keičiasi tvarkingais, bet jau nenešiojamais rūbais, perka naudotą, bet gerai veikiančią buitinę techniką, o daiktus keičia tik tuomet, kai jie sugenda nepataisomai. Taip atgaunama sveika nuovoka ir adekvatus požiūris į tikruosius poreikius, o vartotojiškas gyvenimo būdas palengva, bet nenumaldomai gęsta.
Laisvas informacijos pasirinkimas ir dalinimasis. Nors interneto paplitimas turi šalutinių poveikių – savotišką priklausomybę ir daug bevertės ar net kenksmingos informacijos, tačiau jo dėka griūva galimybė masiškai kontroliuoti žmonių sąmonę. Žmonės dabar sąmoningai atsisako MIP skleidžiamos informacijos ir ne tik renkasi arba rašo informaciją patys, bet ir dalinasi ja su kitais: taip plinta kūrybinis bendradarbiavimas ir savitarpio pagalba, auga vienybė ir sklinda evoliucinės idėjos.
Žmonės nepasitiki valdžia ir netiki esamos sistemos perspektyvomis. Besikartojančios ekonominės krizės, kariniai konfliktai pasaulyje, auganti korupcija, skurdas, mokesčių našta, socialinė nelygybė, bedarbystė ir sunkėjančios gyvenimo sąlygos verčia pažvelgti į visų šių problemų priežastis. Kalbos, šūkiai, lozungai ir pažadai jau netenkina žmonių – jie nori matyti valdžios darbų socialinį reikšmingumą ir konkrečius visų gyvenimą gerinančius rezultatus.
Keičiasi žmonių požiūris į darbą. Daug žmonių dirba nemėgiamą, sunkų darbą už algą, kurios vos užtenka išgyvenimui, nes būtiniesiems poreikiams – būstui ar kitiems dideliems pirkiniams tenka imti paskolą. Daugybė žmonių serga depresija, kuri susijusi su darbu – jie bijo netekti darbo arba jaučia išsekimą ir nuovargį dėl didelių darbo krūvių. Todėl žmonės nepasitiki esama darbo sistema ir ieško kitokių būdų uždirbti, kuria perspektyvius, bendrą gerovę kuriančius projektus.
Auga nepasitikėjimas švietimo sistema. Žmonės pastebi, kad esama švietimo sistema neefektinga, sustabarėjusi, todėl ieško alternatyvių būdų auklėti savo vaikus – ieško pažangių auklėjimo sistemų ir ugdymo įstaigų, pasirenka mokyti vaikus namuose. Aukštojo mokslo sistema taip pat negarantuoja nei darbo, nei įgytų žinių pritaikymo praktikoje – dauguma pabaigusių aukštuosius mokslus dirba ne pagal specialybę.
Taigi, manau, ne vienas žmogus skaitydamas atpažino ir savo dabartinę būseną.. Svarbiausia, ką dabar gali padaryti kiekvienas žmogus – labai atidžiai pažvelgti į mūsų realybę ir pamatyti ją tokią, kokia ji yra iš tiesų, o ne tokią, kokią mums piešia masinio informavimo priemonės (MIP).
Atsibusime tikrai visi ir pamatysime, kokioje nesveikoje, kokioje iškreiptoje visuomenėje mes visi gyvename.. O atiduodami savo dėmesį šios sistemos skleidžiamam informaciniam srautui, mes atiduodame savo sąmonę ir gyvenimo jėgą sistemai, kuri beviltiškai paseno ir kuriai lemta pabaigti savo gyvavimą.
Ir dar – stebėkime žmones, kurie jau pabudo, kurie gyvena dvasingai, kurie savo kasdieniniu gyvenimu įrodo, kad galima gyventi dorai ir sąžiningai net gęstančios senosios realybės chaose. Tai labai įkvepia ir motyvuoja! Jie tikrai yra, ir jų vis daugėja, tik apie juos nepasakoja viešoje informacinėje erdvėje..
Evoliuciniai procesai jau vyksta – kiekvienas žmogus gali juose dalyvauti, ir kiekvienas yra labai svarbus – taip palengva susijungs visų pabudusių, dvasingų žmonių pajėgos ir mes visi pajusime ir pamatysime mažų gerų darbų didingas, harmoningas pasekmes ir naujos realybės užgimimą.
Parengė ruvi.lt
Geros savaitės mums visiems 🙂 !