Sutapti su savimi

Žmogus sutampa pats su savimi, deja, viso labo kelis kartus gyvenime. O būna – tik vieną kartą.

Tai nutinka, pavyzdžiui, kai septyniolikmetė mergina staiga atsiveria pasauliui visa savo esybe, myli jį kiekviena molekule, kiekviena ląstele, bėga į susitikimus su draugais, merkia akį vaikinams šokiuose ir gyvena taip, lyg visas pasaulis yra sukurtas jai, o paskui – staiga užgęsta.

Dvidešimt penkerių ji susiranda jaunesnę draugę ir pasineria į jos (jau ne į savo, o į svetimą) gyvenimą.

Keturiasdešimt trejų ji užsitempia jaunatviškus džinsus, persidažo plaukus, tuo siekdama kažkaip atgaivinti ankstesnį žaismingumą ir azartą.

Šešiasdešimt septynerių ji paskęsta prisiminimuose apie jaunystę, bandydama nors trumpam susigrąžinti tą laiką, tą trumpą atkarpą, kai ji sutapo pati su savimi – tikra, vidine – ir jautėsi laiminga.

Arba nedrąsus, pasimetęs jaunas vyras (apie kuriuos sako “niekam tikęs“ arba “nevykėlis“), šiurkštokas su merginomis dėl savo vidinių prieštaravimų, čiumpantis įvairius projektus, sumanymus, nemokantis sustoti ties kažkuo vienu, vis labiau besipainiojantis gyvenime, kamuojamas suvokimo apie atitrūkimą nuo pasaulio, apie nerealizuotas galimybes, sulaukęs septyniasdešimt vienerių – staiga apsiramina.

Tarsi į duobę sudėtingoje lenktynių trasoje įpuola – pats į save. Ir tampa būtent tuo, kuo visada turėjo būti. Tampa tikru.

Net jo veido bruožai, tokie neryškūs jaunystėje, brandžiame amžiuje staiga padaro jį gražiu. O nepasitikėjimas virsta sklandžiais, atsargiais ir apgalvotais veiksmais. Vyras įgauna ramybę. Sutampa. Pateisina savo gimimą su kaupu.

Deja, toks sutapimas su pačiu savimi gyvenime pasitaiko retai. Retsykiais – vieną kartą. O kartais – nepasitaiko apskritai.

Ir todėl mums taip visko trūksta, ir todėl mums taip norisi atrasti tą nišą, į kurią mes papulsime, tarsi mozaikos fragmentas, ir pagal visas linijas pilnai sutapsime su visa savo vidine esybe.

Sutapsime ir pasakysime: “Taip. Dabar aš esu ten, kur turiu būti. Dabar aš esu tas, kuo turiu būti.“

Pagal Al Kvotiono novelę, vertė ruvi.lt

Gero visiems savaitgalio 🙂 !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: