Paprasti Kalėdų stebuklai :)

Vaikams augant, tėveliams iškyla klausimas – kaip atskleisti tiesą apie Kalėdų Senelį, kad vaikai to nepriimtų kaip apgaulės iš suaugusiųjų pusės. Patys tėvai turėtų suprasti, kad Kalėdų Senelis – tai ir mažiausiems vaikams suprantamas simbolis, kurį augant vaikams, tiesiog reikėtų deramai paaiškinti.

Juk Kalėdų Senelis – tai gerumo, dėmesingumo kitiems, šilumos, palaikymo, švelnumo ir geros širdies simbolis, kuris vaizduojamas kaip senolis, besąlygiškai dalinantis visiems ne tik dovanas, bet ir vienybės su visais, bendrumo bei šventės pojūtį.

Ir jei žiūrėsime į šį klausimą lengvai, pozityviai ir su meile – pasirodo, ne tik paaiškinti viską paprasta, bet ir dėka to galima paskatinti vystytis pačias gražiausias savo vaikų savybes 🙂 ..

Štai mokytojos Lesli Raš pasakojimas apie tai, kaip jų šeimoje jau iš kartos į kartą papasakojama tiesa apie Kalėdų Senelį. Tai geras pavyzdys, kuriuo tėveliai gali remtis, bet visada reikia atsižvelgti į savo vaikučių ypatumus ir pasakoti taip, kaip jiems priimtiniausia..

“Kai vaikui sukanka šešeri ar septyneri, ir jūs pastebite jo pirmąsias abejones dėl Kalėdų Senelio egzistavimo – reiškia, jis pasiruošęs. Paprastai aš nusivedu juos į kavinukę, ką nors užsakau ir pradedu pokalbį: “Tu labai išaugai per šiuos metus. Ir ne tik pats tapai aukštesnis – aš matau, kad ir tavo širdelė dabar didesnė.“

(Šioje vietoje aš papasakoju 2-3 pavyzdžius apie atjautą, rūpestį ir dėmesį kitų žmonių jausmams, primenu pačio vaiko gerus poelgius.)

“Ir iš tiesų tu taip užaugai, kad dabar ir pats gali tapti Kalėdų Senelio padėjėju, net pačiu Kalėdų Seneliu! Tu, turbūt, pastebėjai, kad dauguma tavo matytų Kalėdų Senelių – tai persirengę juo žmonės.

Kai kurie iš tavo draugų galėjo tau pasakyti, kad Kalėdų Senelio apskritai nėra. Taip galvoja dauguma vaikų, nes jie dar nėra pasiruošę būti jo padėjėjais. Bet tu jau pasiruošęs.

Papasakok man apie patį geriausią Kalėdų Senelį. Kaip manai, kodėl jis aplanko žmones? Ar tik tam, kad kažką padovanotų? Ne. Jis tai daro todėl, kad jam teikia džiaugsmą tai, kad jis padaro kažką gero kitiems.. Ir tu jau didelis, ir esi pasiruošęs darbuotis kaip Kalėdų Senelis.“

Paprašykite vaiko išrinkti kažkokį žmogų – pavyzdžiui, kaimyną. Vaiko misija – sužinoti, ko trūksta tam žmogui, ir pasitarus su tėvais tai nupirkti ar pagaminti, suvynioti į dovanų popierių ir padėti prie durų. Ir nepasakoti, kad tai padarė jis – juk Kalėdų Senelis viską dovanoja iš širdies ir besąlygiškai, nelaukdamas padėkos ar pagyrimo.

Mano vyresnysis sūnus išsirinko “tetulę raganą“, gyvenančią ant mūsų gatvės kampo. Moteris iš tiesų baugino: aplink jos namą augo dygi gyvatvorė, ji niekada neleido vaikams šalia jos namo žaisti. Ji dažnai barė vaikus, kad netriukšmautų, kad žaistų kuo toliau nuo jos kiemo, ir pan.

Pakeliui į mokyklą sūnus pastebėjo, kad kiekvieną rytą ji išeina pasiimti pašto basomis – jis nusprendė, kad jai reikalingos šiltos šlepetės. Ir jam teko pabūti tikru sekliu, kad sužinotų apytikrį jos kojos dydį.

Kai mes nupirkome jai šlepetes, jis supakavo jas ir užklijavo užrašą: “Nuo Kalėdų Senelio“. Vieną dieną po vakarienės jis nuėjo prie jos namo ir paliko dovaną prie durų. O kitą rytą mes visi stebėjome, kaip ji atidarė duris ir paėmė dovaną.

Mano sūnus nekantravo sužinoti, kas gi bus toliau. Ir sekantį rytą mes ją pamatėme – ji pasiėmė paštą jau avėdama šiltas šlepetes! Mano sūnus buvo devintame danguje iš džiaugsmo, ir man teko jam priminti, kad negalima prasitarti, kad tai padarė jis, kitaip jis jau nebus Kalėdų Seneliu 🙂 ..

Po to jis eilę metų išsirinkdavo daugybę žmonių ir visada parinkdavo jiems unikalias, individualias dovanas.

Vienais metais jis kruopščiai išvalė savo dviratį, pakeitė susidėvėjusias detales ir atidavė jį mūsų draugų dukteriai. Jie gyveno labai skurdžiai, ir mes prieš tai paklausėme mergaitės tėvo, ar tokia dovana bus priimtina. Tačiau kai pamatėme mergaitės veidą, kai ji aptiko prie savo namų dviratį, supratome, kad sūnus pasielgė teisingai..

O kai atėjo laikas papasakoti apie Kalėdų Senelį jaunesniajam sūnui, vyresnysis panoro pasikalbėti su juo pats.. Dabar jie abu – nuostabūs “dovanotojai“, kurie niekada nesijautė apgauti. Juk jiems atskleidė paslaptį – kaip būti Kalėdų Seneliu 🙂 ..

Autorė L. Raš, vertė ruvi.lt

Visiems šviesaus ir smagaus Kalėdų laukimo 🙂 !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: