Praregėjimai (49)

Kažkaip nepastebimai išaugo vartotojų karta.. Ji eina per gyvenimą kaip per didžiulį supermarketą, supirkdama viską savo kelyje. Vietoje spintų jie turi kambarius-drabužines, vietoje knygų skaito reklaminius bukletus, o pinigus investuoja į drabužius ir daiktus.

Atsirado ir nauja liga – šopoholizmas, ir ligoniai – šopoholikai. Bet ši liga sunkiai diagnozuojama, nes tai – jau gyvenimo būdas, o todėl gydoma ji dar sunkiau, nes “ligoniai“ nenori gydytis..

Ir taip pat nepastebimai mus įtraukia į įvaizdžio diktatūrą – kai gyvenama parodai, kai sėkmės ir gerovės simboliu tampa žmonės iš žurnalų viršelių. Todėl panyrame į spindinčias iliuzijas ir nesuvokiame, kas iš tiesų yra svarbu gyvenime.

Mes bėgame į parduotuves, lygiuojamės į popierines “žvaigždes“, bet nenorime matyti arba iš aukšto žiūrime į žmones, kurie tyliai dirba visų labui: kepa duoną, augina maistą, auklėja vaikus, šluoja kiemą, slaugo senelius ar tiesiog daro gerus darbus..

Mus nepastebimai įtraukė gyvenimas, kuriame svarbu atrodyti, o ne būti.

************

Sąžiningumas su savimi reiškia, kad žmogus aiškiai suvokia tikruosius savo elgesio motyvus. Kaip taisyklė, jie visada labai paprasti, tiesūs ir aiškūs, nes turi prasmę žmogui. Todėl žmogus lengvai gali paaiškinti savo elgesį.

O štai ilgi elgesio paaiškinimai ir sudėtingos formuluotės – tai visada netikra. Būti sąžiningu su savimi reiškia nekurti kreivų veidrodžių ir neapgaudinėti savęs, bandant pateisinti savo elgesį.

Elgesio motyvų paaiškinimas ir bandymas pateisinti savo elgesį – skirtingi dalykai. Juk daugeliu atveju žmonės elgiasi vienaip ar kitaip nesigilindami į savo elgesio motyvus, o tik todėl, kad taip elgiasi dauguma.

Sąžiningumas su savimi padeda atsikratyti iliuzijų, melo gyvenime ir padeda geriau suprasti save. Melas, arba tai, kas nepatvirtinama realybe, reikalauja daug pastangų to melo palaikymui, o tai atima daug jėgų.

Kuo daugiau meluojame sau ir kitiems, tuo labiau išsenkame, susipainiojame ir tuo mažiau lieka jėgų tam, kas iš tiesų yra svarbu gyvenime. Tik tiesa, tik sąžiningumas su savimi mus išlaisvina ir atveria esmių esmę.

************

Šioje realybėje visus domina tik pinigai. Mes nesusimąstome, kad jie tapo žmonijos didžiausių bėdų priežastimi: dėl jų žmonės konkuruoja, apgaudinėja, pavydi, nekenčia, išnaudoja, meluoja, pavergia, žudo.

Dėl jų skiriasi šeimos, nesutaria sutuoktiniai, bylinėjasi giminės, išduoda draugai, kivirčijasi bendradarbiai. Jie tapo visų – pasiturinčių, vargšų, turtuolių, elgetų – pagrindiniu tikslu, siekiamybe, svajone.. Ir iš mainų priemonės jie palaipsniui tapo galinga žmonių manipuliavimo, valdymo ir pavergimo priemone.

Laikas mums jau pabusti iš pinigų hipnozės komos, laikas atsipeikėti iš apverstų vertybių iliuzijų sapno. Žmonijos patirtis jau įrodė: pinigai mus skaldo, priešina, pavergia. Jie niekada mūsų nesujungs bendrai gerovei. Niekada.

Žmones gali suvienyti tik Meilė. Tai vienijanti ir harmonizuojanti jėga, skatinanti kiekvieną žmogų dalintis savo geriausiais gebėjimais, nuoširdumu, džiaugsmu, įkvėpimu ir kūryba bendram visų žmonių labui.

Kai tyra, besąlygiška Meilė yra pirmoje vietoje – visa kita atsistoja į savo vietas. Tik Meilėje žmonija taps didele ir draugiška šeima 🙂 ..

************

Parengė ruvi.lt

2 mintys apie „Praregėjimai (49)“

 1. vakcinizacija, bevaikystė, dirbtinė gyvenamuoji aplinka, aplinkos naikinimas, tarša, bevertės “vertybės“. Pats šlykščiausias modelis gamtoje yra parazito modelis. O dabar žmonija šį vaidmenį ir atlieka, mes esame pats didžiausias gamtos parazitas žemėje. Tapti ir būti tik vartotoju yra didžiausia gėda žmogui, vartotojiškumo idealogijos finale visi žmonės bus paversti kontroliuojamais vergais, kur resursais ir gamybos priemonėmis disponuos tik labai siauras žmonių ratas, link to jau einama. Prieš vartotojų bandą naudojami tokie biologiniai ginklai kaip vakcinos bei iš lėktuvų danguje purškiama chemija(pastebimas reiškinys). Mane jau senai gąsdino mūsų ydinga civilizacija, kai labai mažytis procentas žmonių kuria ir tobulina technologijas, o visi kiti tik vartoja visa tai. Kada bus pažabotos vartotojiškumo, korporatizmo idealogijos, tada ateis žmogaus civilizacijos aukso amžius, nes visi taps kūrėjais. Žmogus turi užsiauginti maistą, pasigaminti visus reikiamus įrankius pats. Mano idealuose yra pasaulis be jokių fabrikų ir miestų, žmonės viską pasigamina patys sau, įskaitant tokius sudėtingus įrenginius kaip automobilis, kompiuteris. Naudojant modernias ateities technologijas kaip 3d printeris ir tokias modernias medžiagas kaip iš kanapių ir kitų augalų pagaminti įvairių rūšių plastikai, žmogus, pagal kompiuterinių brėžinių failus, kuriuos žmonės pardavinės internete, savo namo rusy galėtų pasigaminti bet ką, turėdamas tam tikrą išsilavinimą. Žmonės rinkoje pardavinės patentus, technologijas, idėjas, o ne gatavą produkciją, visi žmonės turės teisę į resursus ir gamybos priemones, bet tai bus tik po daugybės šimtų metų, labai tolimoje ateityje.

  Patinka

  1. Labas, Pauliau 🙂

   Labai dėkoju jums už tokias įkvepiančias mintis! Pilnai jums pritariu.

   Viskas turi pradžią, vystymosi eigą ir pabaigą. Gyvename labai įdomiu, bet labai sudėtingu esminių pokyčių metu, kai iš vienos sistemos gimsta sekanti. Ir niekas to nesulaikys, nors tie, kieno rankose resursai ir pinigai, gali jais naudotis tik esamoje sistemoje, todėl laiko ją iš paskutiniųjų.. Bet pusiausvyra, balansas turi būti atkurti, o ir kūrybinio žmonių potencialo jau niekuo neįmanoma sulaikyti.

   Man taip pat atgrasi esama sistema ir kartais labai gėda ir dėl vadovaujančių elgesio, ir apmaudu dėl žmonių nuopolio, bet žiūriu į tai kaip į senojo pasaulio pabaigą, nes tikrai žinau, kad užgimsta nauja realybė – pirmiausia žmonių sąmonėje ir širdyse, o paskui ir realybėje. Sąmoningų, praregėjusių, pabudusių šviesių ir gerų žmonių vis daugiau, o tai labai geras ženklas 🙂 .

   Ačiū jums, Pauliau 🙂 !

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: