Teisingas kvėpavimas, grynas oras ir sveikata

*Teisingas kvėpavimas pilna krūtine, t.y., diafragminis kvėpavimas  – vienas iš svarbiausių sveikatos faktorių. Teisingas kvėpavimas padeda palaikyti gerą sveikatą ir išvengti daugybės ligų.

*Kai žmogus įkvepia pilna krūtine, diafragma išsiplečia ir lengvai spusteli kepenis, skrandį ir kitus organus – tai ne tik normalus plaučių funkcionavimas, bet kartu ir vidinių organų lengva mankšta ir masažas, padedantis normaliai jų veiklai ir palaikantis jų tonusą.

*Teisingas kvėpavimas palaiko sveikais plaučius, apsaugo žmogų nuo kvėpavimo sistemos ligų ir nuo peršalimo ligų. Tuo tarpu negilus, paviršutiniškas kvėpavimas palieka didžiąją plaučių dalį neveiksmingą, kuri nusilpsta ir tampa terpe įvairioms baciloms, o vidiniai organai lieka be stimuliavimo, kurį suteikia diafragminis kvėpavimas.

*Teisingai kvėpuojančių žmonių krūtinės ląsta yra gerai išsivysčiusi. Tuo tarpu sergantys plaučių ligomis žmonės dažniausiai turi siaurą krūtinės ląstą – tai neteisingo kvėpavimo pasekmė, kurią galima ištaisyti, išmokus kvėpuoti diafragma.

*Nuo mūsų kvėpavimo priklauso kraujo kokybė, virškinimo sistemos darbas, nervų sistemos veikla, žmogaus gyvybinė energija ir bendras organizmo tonusas. Kvėpuodami taip pat atsikratome ir įvairiausių šlakų.

*Tačiau turime atkreipti dėmesį ne tik į tai, kaip mes kvėpuojame, bet ir į tai – kuo kvėpuojame. Galime teisingai kvėpuoti, bet jei kvėpuosime užterštu ar užsistovėjusiu oru – sveiki nebūsime.

*Deja, šiuolaikiniams žmonėms dėl jų gyvenimo būdo ir grynas oras tampa prabanga. Tai dažnai susiję ir su klaidingais įsitikinimais bei įpročiais.

*Mes labai daug laiko praleidžiame uždarose patalpose. Todėl kur mes bebūtume – darbe ar namuose, mes turime nuolat vėdinti patalpas. O ypač patalpas, kuriose mes miegame.

*Prisimenate – juk kvėpuodami mes išskiriame ir šlakus iš organizmo, o jei patalpos blogai ventiliuojamos, jie kaupiasi: mums visiems gerai pažįstamas tas nemalonus užsistovėjęs oras nevėdinamose patalpose..

*Užsistovėjęs oras ne tik nemalonus, bet ir kenksmingas: paskaičiuota, kad hermetiškai uždarytame kambaryje per valandą žmogus iškvepia apie tris kibirus anglies dioksido ir kitų nuodingų medžiagų!

*O jei tokioje patalpoje yra daugiau žmonių, o jei jie išbūna nevėdinamoje patalpoje daug valandų – įsivaizduojate, kuo jie kvėpuoja?.. Todėl būtina patalpas nuolat vėdinti, o šaltuoju metų laiku vėdinti tiesiog dažniau ir trumpiau. Ir nepainiokime vėdinimo su skersvėju!

*Ypatingą dėmesį skirkime kambariams, kuriuose miegame. Miego metu mes turime atgauti jėgas ir pailsėti, o tam būtinas grynas oras. Todėl miegamajame kambaryje oras turi būti toks pat šviežias, kaip ir lauke. Vasarą reikėtų miegoti prie atviro lango, o žiemą – gerai išvėdinti kambarį prieš miegą arba atverti mikroorlaidę nakčiai.

*Jei miegamasis kambarys nebus išvėdintas – kvėpuosime savo pačių iškvėptomis nuodingomis medžiagomis, o ryte atsibusime blogai išsimiegoję, nepailsėję, vangūs. Geriau išsimiegosime, jei miegamajame bus kiek vėsiau.

*Taigi: teisingas kvėpavimas ir grynas oras – neatsiejami. Šalia fizinių pratimų būtinai atlikime ir kvėpavimo pratimus, ir būtinai kasdien pabūkime gryname ore – juk tai mūsų gyvybės ir sveikatos šaltinis!

*Mes taip dažnai ieškome kažkokių stebuklingų priemonių ar piliulių gerai sveikatai palaikyti, bet pamirštame paprastas, visiems prieinamas, pačias natūraliausias ir tinkamiausias žmogui Gamtos dovanas 🙂 ..

Iš paskaitų apie sveiką gyvenseną parengė ruvi.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: