Praregėjimai (30)

Nuo neatmenamų laikų žmonija gyvena pagal jai primetamas taisykles, kurios susijusios su išgyvenimu, ir vis niekaip negali išeiti iš tų senų gyvenimo programų.

O prasidėjo viskas nuo to, kad žmoniją nuolat gąsdino, ir.. mes išsigandome, o iš baimės praradome gebėjimą valdyti save ir savo gyvenimą. Šis baimės šokas ir privertė mus paklusti svetimoms taisyklėms.

Dėl to mes praradome ryšį su savimi, su žmonėmis, su gamta, o vietoje šių ryšių įsispraudėme į dirbtinai sukurtą sociumo gyvenimą, kuriame slepiamės nuo realybės. Mes iki šiol gyvename nuolatinėje baimėje ir susipriešinime.

Tik atsikratę baimės, galime žengti už ribojančių šablonų ribų ir pamatyti realybę tokią, kokia ji yra, o kartu atgauti sveiką nuovoką ir ryšį su savimi bei supančiu pasauliu..

Žmonės turi būti savo ir visų bendros realybės kūrėjais, o ne primestos valios vykdytojais – tuomet gyvenimas įgauna prasmę ir pilnatvę, nes kiekvienas žmogus tampa svarbus ir reikalingas, o visus vienija kilnūs tikslai visų gerovei.

Visuomenės gyvenimo sistema turi ne įsakinėti žmogui, o palaikyti jį – sistema turi būti ne problemų šaltiniu, bet visų žmonių gyvenimo palengvinimo ir gerinimo įrankiu. O dori ir sąžiningi vadovai turi rūpintis žmonėmis kaip savo vaikais – tik tuomet įmanoma visuotinė gerovė, laimė ir pažanga.

************

Šiuolaikinis sociumas dirbtinai laikomas paauglio būsenoje, kurį valdo emocijos ir nauji įspūdžiai, o proto aktyvumas nuolat išsklaido dėmesį į besikeičiančius išorinius dirgiklius.

Tokioje būsenoje žmonės nuolat blaškosi, ieško vis naujų įspūdžių, kurie sukelia emocijų antplūdį – tai leidžia jiems nors trumpam pasijusti gerai, juk emocijos labai jau trumpalaikės..

Be emocinių išgyvenimų jiems nuobodu ir liūdna, todėl emocijos stimuliuojamos įvairiausiais būdais: pažiūrėjo komediją – pasijuokė, pažiūrėjo siaubo filmą – išsigando, susitiko su draugais bare – atsipalaidavo, kažkuo susižavėjo – patyrė euforiją, pasiginčijo forume internete – pasijuto teisūs, nusipirko naują rūbą arba daiktą – apsidžiaugė, ir t.t..

Tuo tarpu brandžioje visuomenėje viskas kitaip, pagrindiniai prioritetai joje – žmonių dvasinių savybių vystymas, dorovės ir bendražmogiškų vertybių ugdymas, pagarba visai gyvybei, vienijantys tikslai, kūryba ir bendradarbiavimas.

Brandžioje visuomenėje žmonės patiria gilius, ilgalaikius jausmus – meilę, santarvę, draugystę, džiaugsmą, laisvę, vienybę, laimę..

*************

Su sistema nepakovosi, jos nesulaužysi jėga – ji ginasi, ji turi tam visas priemones. Tačiau ją galima palengva keisti, taisyti, užpildyti vis tobulesnėmis, harmoningomis Meilės, Vienybės, Taikos ir Tiesos energijomis..

Ir tai gali padaryti kiekvienas žmogus savo kasdieniniame gyvenime, savo artimiausioje aplinkoje. Juk kiekviena mūsų mintis ir mūsų veiksmas turi pasekmes, o pastovios harmoningos mintys ir veiksmai daro didelį poveikį – jie jau kuria tam tikras tolimesnio vystymosi programas visai visuomenei..

Sunku tuo patikėti? Bet tai visiems mums žinomas dėsnis: mintis ir veiksmas kuria pasekmes. Kiekviena mintis ir veiksmas. Tame kiekvieno žmogaus Vidinė Dvasinė Jėga. Didinga Galia. Tik mes ją primiršome..

Levas Tolstojus apie tai rašė: “Sėkla nematoma žemėje, o iš jos išauga didžiulis medis. Lygiai taip pat nematoma ir mintis, o iš minties išauga didingiausi įvykiai žmonių gyvenime.“

Susigrąžinkime savo Dvasinę Jėgą – kurkime kiekvieną akimirką savo realybę – harmoningą, šviesią, taikią – tokią, kokioje visi norime gyventi! Tai raktas į Harmonijos Pasaulį 🙂 ..

************

Parengė ruvi.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: