Ajurveda apie ligas

*Ligos suvokimas Ajurvedoje gerokai skiriasi nuo šiuolaikinės medicinos koncepcijų. Pavyzdžiui, skiriasi požiūris į virusų ir bakterijų patogeninį poveikį – juk akivaizdu, kad net didžiausių epidemijų metu suserga ne visi žmonės.

*Mūsų aplinkoje ir žmogaus organizme yra daug mikroorganizmų, kuriuos medicina laiko ligų šaltiniu. Bet jei suserga ne visi, tuomet yra neakivaizdūs faktoriai, kurie sudaro sąlygas (arba ne) vystytis ligai.

*Ajurveda teigia, kad liga – ne tik fizinis reiškinys. Kad suprastume ligos priežastis, turime pažvelgti plačiau, nes žmogus – ne tik kūnas, bet ir siela, protas, jausmai.

*Visi šie faktoriai sąlygoja sveikatą arba ligas, visi jie dalyvauja sudarant sąlygas sveikatai arba ligai. Ir tik atradus ligos priežastį, ją pašalinus ir sudarius sąlygas gerai sveikatai, galima ligą išgydyti.

*Pagrindinės ligų atsiradimo priežastys – tai mąstymo klaidos, neteisinga jausmų išraiška ir klimatinių pokyčių poveikis.

*Svarbiausia iš priežasčių – mąstymo klaidos. Ir pagrindinė klaida – tai, kad mes tapatinamės su primestais apribojimais, o ne su beribėmis galimybėmis. Tai sąlygoja klaidingą pasaulio ir savo prigimties suvokimą, atitrūkimą nuo tyrumo ir aiškumo, o svarbiausia – prarandamas gebėjimas skirti tiesą nuo melo.

*Iš čia – gamtos dėsnių pažeidimai ir neteisinga sąveika su gamta bei visa gyvybe, daugybė iliuzijų ir klaidingų įsitikinimų (apie mitybą, gyvenimo būdą, žalingus įpročius,  bendravimą ir t.t.), nesąmoninga būtis (neramus protas, elgesio automatizmai, mąstymo šablonai), destrukciniai elgesio modeliai, vidiniai prieštaravimai ir stresai.

*Klaidingas mąstymas įtakoja destruktyvų žmogaus elgesį, o toks elgesys neišvengiamai sutveria ir vidinę disharmoniją, kuri ir sudaro sąlygas įvairioms ligoms atsirasti. Todėl Ajurvedoje skiriama daug dėmesio proto valdymui (tyrumui ir aiškumui), vidinei dvasinei pusiausvyrai ir sąmoningumo vystymui.

*Toks mąstymas (kai žmogus praranda gebėjimą aiškiai mąstyti) ir neramus protas sukelia iškreiptas, nenatūralias, negatyvias emocines reakcijas: vidinę įtampą, jausmų atbukimą arba, priešingai – audringą jausmingumą.

*Neteisingai išreiškiami jausmai Ajurvedoje įvardinami kaip antroji ligų priežastis, kuri taip pat kuria vidinį disbalansą, vadinamus “emocinius toksinus“, ir tuo pačiu sudaro sąlygas ligoms atsirasti.

*Medicinoje tai taip pat pripažįstama ir vadinama psichosomatika. Tačiau gydomi dažniausiai aiškiai išreikšti simptomai – medikamentais slopinamos ligos pasekmės, o ligos priežastis išlieka, todėl liga vis atsinaujina.

*Trečioji ligų priežastis, anot Ajurvedos – klimatinių pokyčių poveikis. Šis faktorius daro stipriausią poveikį tuomet, kai aktyvūs du pirmieji faktoriai.

*Kai žmogaus mąstymas klaidingas, kai jausmai išbalansuoti, tuomet žmogaus imuninė sistema nusilpsta, organizme prisikaupia toksinų, todėl žmogus pasidaro jautrus ir klimato pokyčiams, metų laikų pasikeitimams ir vadinamoms sezoninėms virusinėms ligoms.

*Visi šie faktoriai išderina vidinę organizmo pusiausvyrą, suardo fiziologinių procesų harmoniją. Tokiame organizme sustiprėja patogeniniai procesai, dauginasi virusai ir bakterijos, kurios sudaro palankią terpę įvairioms ligoms.

*Fizinė ligos išraiška – jau pažeidimų pasekmė. Ajurvedoje pirmiausiai ieškoma ligos priežasčių, kurias pašalinus ir atstačius vidinę pusiausvyrą, galima išgydyti ligą. Čia laikomasi paprastos taisyklės: nėra sąlygų (priežasčių) ligoms atsirasti – negali būti ir ligų.

Iš paskaitų apie Ajurvedą, parengė ruvi.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: