Apie sunkaus būdo moteris

Moteris gali būti meilės skleidėja ir taikdarė, o gali būti ir griovėja.. Šiuolaikinės feminizmo idėjos visiškai supainiojo mūsų suvokimą apie moterišką ir vyrišką pradą, todėl vietoje lygybės moterys nori būti panašios į vyrus, konkuruoja ir kovoja su jais.

Rezultatas: vietoje moteriškų savybių, kurios jau gyvybiškai reikalingos šiuolaikiniam pasauliui – taikumo, altruizmo, gebėjimo besąlygiškai mylėti, supratingumo, švelnumo, gerumo – moterys įgyja vyriškų savybių, kurios neša nesantaiką ir griovimą.

Tokios moterys turi daug pretenzijų ir reikalavimų (egoizmas..) ne tik savo artimiesiems, bet ir visiems aplinkiniams, todėl sakoma, kad yra sunkaus būdo, nesugyvenamos. Tie reikalavimai niekada nesibaigia ir kartais būna neįvykdomi. O juk bendravimas – tai sąveika: bendradarbiavimas, geranoriškumas, susitarimas, dėmesingumas, nuoširdumas..

Mes dažniausiai nepastebime arba nenorime matyti savo neigiamų bruožų. Todėl kartais labai naudinga pažvelgti į juos iš šalies. Taigi, kokios jos – sunkaus būdo, arba – primiršusios savo moteriškumą moterys? Pažvelkime į tai: ramiai, nešališkai, su trupučiu ironijos 😉 ..

Amžinai nepatenkinta gyvenimu moteris. Jai viskas blogai, ji viskame mato juodąją pusę, su visais kovoja, visus apkalbinėja, nuolat skundžiasi, dažniausiai blogos nuotaikos. Gyventi su tokia moterimi labai sunku, nes gali apimti kaltės jausmas dėl visų jos “nelaimių“, kurių išspręsti neįmanoma, nes ji tuoj pat atranda vis naujų.

Lengvabūdiška gražuolė. Ji skaito save ypatinga, išskirtine, “verta geriausio“. Lengvai užmezga santykius, jai nėra jokių “stabdžių“ (santuoka, vaikai) – jei kažko nori, tai ir daro. Mėgsta pasigirti savo “pasisekimu“, kuris ir yra įtakotas jos lengvabūdiškumo. Nesugeba kurti ilgalaikių santykių, nes nuolat tikisi sutikti “geresnį“.

Amžinai lieknėjanti. Savo būsena labai primena “amžinai nepatenkintą gyvenimu“, tik turi konkrečią nuolatinio negatyvumo sritį, įkyrią ir demonstratyvią idėją: savo figūrą (dietos, sportas, įvairios procedūros). Net jei atrodo puikiai – nuolat kalba apie savo svorį, apimtį ir demonstruoja aplinkiniams savo pastangas išlikti geroje fizinėje formoje. Ji gyvena tuo, daug kalba apie tai, todėl pradeda varginti aplinkinius savo vienpusiškumu.

Isteriška moteris. Ji gali iš musės padaryti dramblį: mažą nesusipratimą gali paversti tragedija.. Kelia isterijas kiekvienai progai pasitaikius, ypač jei kažkas vyksta ne taip, kaip ji nori. Kaskart, kai kyla barniai, demonstruoja savo “kančią“: rauda, grasinasi nusinuodyti, paduoti skyryboms, daužo indus, kraunasi lagaminus.. Toks moters elgesys trikdo, kelia paniką, o galiausiai – sukelia pasibodėjimą ir.. atsibosta.

Darboholikė-karjeristė. Puiku, jei moteris turi tikslą profesinėje srityje, mėgiamą darbą. Tačiau jei moteris turi šeimą, profesija neturi būti aukščiau šeimos, tuo labiau – jei šeima nuo to nukenčia. Todėl prieš kuriant šeimą reikėtų pagalvoti, kas svarbiau – darbas ar šeima. Na, nebent tai dviejų darboholikų šeima, kurie gerai supranta vienas kitą: kai abiems svarbiausias jų darbas, o namai – tik trumpo būtino poilsio vieta.

Prieš vyrus nusistačiusi moteris. Ji šventai tiki, kad visi vyrai yra blogi (apgavikai, melagiai, egoistai ir t.t..) ir yra įsitikinus, kad vyrai nemoka mylėti, būti nuoširdžiais ir ištikimais. Ji atvirai apie tai kalba ir bet kokiame vyro poelgyje įžvelgia grėsmę. Įtikinti priešingai ją praktiškai neįmanoma.

“Visažinė“ patarėja. Ji yra visų reikalų “žinovė“, todėl visada, visais atvejais ir visiems dalina patarimus. Pyksta, jei tų patarimų neklauso ar nevertina jos nuomonės. Ji visuomet randa prie ko prisikabinti ir iš aukšto žarsto savo kandžias pastabas. Nuolat pabrėžia savo “pranašumą“, ginčijasi ir taria paskutinį žodį. Ilgainiui tokių “žinovių“ žmonės pradeda vengti.

Moteris, kuri negatyviai žiūri į vyro tėvus. Tėvai yra tėvai.. Kokie jie bebūtų – jie yra mylimo žmogaus gimdytojai. “Konkuruoti“ ar kovoti su jais neįmanoma dėl nekintamo fakto: jie yra ir liks tėvais. Todėl jei nepavyksta užmegzti šiltų santykių – būtina išlaikyti pagarbius santykius: dėl pavyzdžio savo vaikams ir dėl savo šeimos bei giminės dvasinės ramybės. Priešingu atveju nesantaika bus nuolatine konfliktų (vidinių ir išorinių) priežastimi.

Savanaudiška moteris. Ją lengva atpažinti: ji nepradeda bendrauti be naudos sau, ją domina tik vyrai, iš kurių ji gali tikėtis materialinės naudos. Ir apskritai, visi jos santykiai yra grįsti savanaudiškumu. Gyvena parazitišką gyvenimą, vertybių skalė – tik pinigai ir daiktai. Jos santuoka geriausiu atveju – dviejų savanaudžių sąjunga.

Tėvelių dukrelė. Tai infantili, nepasitikinti savimi moteris, kuri nė žingsnio nežengia, nepasitarus su savo mama ar tėvu. Ji nuolat tariasi su jais, skundžiasi jiems dėl nesutarimų su vyru ir dažnai “susivienija“ su jais kovoje prieš “negerą“ vyrą. Tokia šeima niekada nebus savarankiška ir nuolat priklausys nuo tėvų sprendimų.

“Mamytė“. Ypatingai valdinga moteris, kuri visuose vyruose (net gerokai vyresniuose) įžvelgia mažą berniuką ir atitinkamai su jais elgiasi. Tokia moteris sprendžia visas šeimos problemas ir nesudaro jokių sąlygų pasireikšti vyrui. Ji laiko vyrą “po padu“ – kitaip ji tiesiog negali.

.. Rašydama pagalvojau, kad laimė visada paprasta, tyra ir skaidri, o negatyvumas turi daugybę apraiškų ir formų.. Išoriniai konfliktai, sunkus žmogaus būdas – tai visada mūsų vidinių konfliktų išraiška.

Mes laimingi ir ramūs tuomet, kai gyvename pagal savo vidinę prigimtį ir remiamės pamatinėmis dvasinėmis vertybėmis. Kai tik pradedame eiti prieš jas – kyla įtampa, konfliktai, prieštaravimai.

Mums labai trūksta Meilės – tyros ir besąlygiškos.. Mokykimės mylėti – Meilė yra atsakymas į visus gyvenimo klausimus, ji viską ištaiso 🙂 ..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: