Pynimas iš popieriaus

Pinti daiktai mane visada žavėjo: jie kažkokie jaukūs, visur derantys.. Tačiau pinti iš tradicinių medžiagų nėra paprasta – vytelių paruošimas pynimui yra gana sudėtingas, tam reikia įgūdžių. Todėl kai atradau pynimą iš popieriaus – negalėjau nepabandyti 🙂 .

Tai iš tiesų paprasta, be to, galima panaudoti nereikalingą popierių. Ir dar – ekologiška, nes žaliava popierinė, o kartu mažiname ir šiukšlių kiekį. Gaminiai gaunasi labai gražūs, juos sunku atskirti nuo pintų iš vytelių.

Pynimui galima naudoti senus laikraščius ir žurnalus, nereikalingus kažkokių dokumentų lapus. Vyteles, arba, tiksliau – susuktus vamzdelius galime nudažyti prieš pinant arba vėliau – visą gaminį. O jei pintus daiktus nulakuosime – jie bus labai tvirti ir ilgai tarnaus.

Pynimo būdai tokie patys, kaip ir iš vytelių. Jei pinsite didesnį daiktą (pvz., pintinę skalbiniams) – geriau į vidų įdėkite formą (pvz., kartoninę dėžę), kurią tiesio apipinsite ir vėliau išimsite, tuomet gaminys bus gražios formos.

Toks pynimas labai įtraukia, nes yra lengvas, o rezultatas visada geras. Patogu ir tai, kad vamzdelius galima sujungti (tam naudojami klijai “Lipalas“), todėl lengvai galime pinti didelius daiktus. Juos galime nudažyti bet kokia spalva – tiks plovimui atsparūs dažai, kuriais dažomos sienos, o paskui nulakuoti akriliniu laku. Galima dekoruoti ir dekupažo technika.

Pabandykite – tai ne tik įdomus, bet ir praktiškas kūrybinis procesas. Galima nupinti įvairiausių daiktų ne tik sau, bet ir dovanų savo draugams ar artimiesiems 🙂 .

Čia trumpas filmukas apie pynimą iš laikraščių:

Čia – apie vamzdelių pynimui paruošimą, čia – vienas iš gaminio dugno paruošimo variantų, čia – pintas dugnas, čia – įvairios dėžutės ir skrynelės, o čia – rankinė.

Jei ryšitės pabandyti – kūrybinės sėkmės! 🙂

4 mintys apie „Pynimas iš popieriaus“

  1. Labas, Margarita 🙂

   Prašom! Jei sudomino, pabandyti verta. Tik turėkite omenyje, kad pats pynimas greitas, tik va pasiruošimas gan ilgas – kad pradėtumėte, reikia kelių šimtų popieriaus vamzdelių, o didesniems daiktams dar daugiau. Bet kai atsiranda įgūdžių, darbas vyksta greitai. Pirmuosius vamzdelius aš sukau ilgai – vis išsprūsdavo, gaudavosi nevienodo storio.. Bet dabar jau viskas gerai – įtraukė 😉 . Linkiu ir jums sėkmės! 🙂

   Patinka

  1. Labas, Tatjana 🙂 !

   Senokai jau tuo užsiėmiau, bet tikrai nieko papildomai nedariau, kad vamzdeliai būtų lankstesni. Tiesiog reikia juos sukti iš siauresnių juostelių, jei, pavyzdžiui, popierius storas, kad vamzdeliai nesigautų kieti. Aš pyniau iš pakavimo popieriaus, jis buvo plonas, todėl ir vamzdeliai buvo lankstūs.

   O kai nudažiau akriliniais gelsvais dažais ir nulakavau matiniu laku – tada jau visas krepšelis sukietėjo, bet atskirti jo nuo krepšelio iš vytelių praktiškai neįmanoma. Iš popieriaus vamzdelių patiko pinti dar ir dėl to, kad vamzdelius labai lengva sujungti, bet va pasiruošimas jų tai užtrunka – kol susikarpai, kol susuki.. Na, bet pabandyti verta, bandykite nupinti ką nors nedidelio pradžioje 🙂 .

   Kūrybinės sėkmės Jums, Tatjana 🙂 !

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: