Žaidžiame su vaikais

Žaisdami su vaikais vystome jų mąstymą, pasaulio suvokimą, fizines savybes. Tai smagiausias auklėjimo būdas – žaidimo metu mes nuoširdžiai bendraujame su vaikais ir kartu kuriame ypatingą džiaugsmo, vienybės ir optimizmo atmosferą.

Kokius žaidimus žaisti su vaikais? Kaip juos parinkti? Ir ką reikėtų įsidėmėti tėvams?

– Pirmiausia – pasirinkdami žaidimus, turime atsižvelgti į vaiko amžių.
– Pradėti žaisti reikia nuo paprastesnių žaidimų, palaipsniui pereinant prie sudėtingesnių.
– Nereikėtų iš karto mokytis daug žaidimų.
– Reikia stebėti vaiko reakcijas – žaidimas turi jį sudominti, įtraukti.
– Svarbiausias teigiamo žaidimo poveikio rodiklis – vaiko džiaugsmas.
– Turime pagirti vaiką už pasiekimus.

Žaidimų yra daugybė, todėl rinktis tikrai yra iš ko – tai gaudynės, slėpynės, žaidimai su kamuoliu; žaidimai smėlio dėžėje; vaidybiniai – šeima, parduotuvė, mokykla ir pan.; rankdarbiai; stalo žaidimai; pasakų skaitymas ir t.t..

Vieni iš įdomiausių ir vaikams, ir suaugusiems – mąstymą lavinantys žaidimai. Nemažai jų keliauja iš kartos į kartą, vienas iš tokių –

* “Valgoma – nevalgoma“. Prisimenate 🙂 ? Vienas iš žaidėjų meta kamuolį kitam ir sako daiktų pavadinimus, pvz.: langas, medus, kreida, sūris, medus ir t.t.. Jei daiktas valgomas – reikia kamuolį sugauti, jei ne – atmušti.

* Kitas šio žaidimo variantas – “Būna-nebūna“. Čia vedantysis meta žaidėjui kamuolį ir vardina situacijas, pvz.: tėtis išėjo į darbą; traukinys skrenda į dangų; katė nori ėsti; kiškis eina į parduotuvę; vilkas gyvena miške ir t.t.. Jei situacija tikroviška – reikia pagauti kamuolį, jei ne – atmušti.

* Dar vienas žaidimas – “Mokomės pažinti įvairių daiktų savybes“. Imame daiktą ar žaislą ir klausiame vaiko – kokios jis spalvos, iš ko pagamintas, kam skirtas ir pan. Galima papasakoti arba kartu sukurti pasakėlę apie tą daiktą.
Galima paslėpti žaislą arba daiktą, papasakoti vaikui jo savybes ir paprašyti vaiko atspėti – koks daiktas paslėptas.

* Žaidimas “Skirtumai ir panašumai“. Pažeriami vairių dydžių, formų ir spalvos daiktai: sagos, lazdelės, kortelės, geometrinės figūros ir paprašoma sudėlioti pagal dydį, spalvą arba formą.
Dar vienas šio žaidimo variantas – klausti, į ką panašus pvz., kiškis (į triušį), pušis (į eglę); kuo skiriasi pvz., elnias nuo kitų gyvūnų.

* Žaidimas “Atspėk“. Vedantysis įvardina 2-3 bendras savybes, pagal kurias vaikai bando atspėti, kas tai. Pvz.: “Auga ant medžio, galima valgyti“ (obuolys, kriaušė); “Skrenda danguje, bet ne paukštis“ (lėktuvas); “Ratai, vairas, kėbulas“ (automobilis); Geltona, šviečia, danguje“ (saulė), ir pan.

* Žaidimas “Pavadink vienu žodžiu“. Išvardiname kelis žodžius ir paprašome vaikus pavadinti juos vienu žodžiu, pvz.: “Paltas, šalikas, striukė, sijonas“ (rūbai); “Liepa, eglė, pušis“ (medžiai); “Rožė, tulpė, žibutė“ (gėlės); “Žalia, raudona, mėlyna“ (spalvos); “Troleibusas, sunkvežimis, traktorius“ (mašinos), ir pan.

* Žaidimas “Surūšiuok“. Galime nupiešti korteles arba paimti keletą skirtingų daiktų: puodelį, šaukštą, gabalėlį cukraus, nosinę, obuolį, raktą, pieštuką, kamuolį, šaliką, apelsiną ir t.t.. Paprašome vaikus išrinkti: metalinius daiktus, sunkius, lengvus, medžiaginius, apvalius, minkštus, ilgus, medinius, mažus daiktus ir t.t..

* Žaidimas “Užbaik sakinį“. Pvz., “Citrina rūgšti, o cukrus…“; “Šuo loja, o katė…“; “Žolė žalia, o dangus…“; “Laivas plaukia, o mašina…“; “Žiemą sninga, o vasarą…“; “Balerina šoka, o muzikantas…“ ir t.t..

Įdomių žaidimų yra labai daug.. Tokius žaidimus gali žaisti tėvai su vaikais, vyresni broliai ar sesės – su jaunėliais, močiutės su anūkėliais arba suaugusieji – su vaikais per šventes.

Žaisti su vaikais labai įdomu! Juk tai dar vienas būdas išreikšti vaikams savo meilę 🙂 .. Žaisdami ne tik laviname vaikus, bet ir patys pasineriame į nuostabų vaikystės pasaulį 🙂 ..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: