Gražūs plaukai be šampūno

Šiandien turime tokią gausybę šampūnų! Skaitydami jų etiketes galime susidaryti įspūdį, kad sveikų plaukų apskritai nebūna, nes: visi šampūnai kažką gydo, kažką suteikia, kažką balansuoja, kažką atstato..

Kyla logiškas klausimas – kodėl, nežiūrint tokios įvairovės plaukų priežiūros priemonių, jie dar vis sausėja, lūžinėja, šakojasi, skilinėja, plonėja, slenka, o galvos oda pleiskanoja?

Ir kaip anksčiau žmonės su tuo tvarkėsi? Juk pirmasis skystas šampūnas pradėtas gaminti beveik prieš šimtmetį (1927 metais), tačiau ir senesnės nuotraukos byloja, kad žmonės turėjo gražius plaukus..

Atsakymas paprastas: natūralų grožį gali pabrėžti ir palaikyti tik natūralios priemonės. Bet jei pažiūrėsime į šiuolaikinių plaukų priežiūros priemonių sudėtį, pamatysime priešingą dalyką.

Todėl ir turime tiek problemų su plaukais: dėl gausybės agresyvių chemikalų ir dažno plovimo plaukai ir galvos oda netenka natūralių riebalų, kurie suteikia ir apsaugą, ir sveiką blizgesį.

Jei norime turėti gražius ir sveikus plaukus, turime ne tik sveikai gyventi bei maitintis, bet ir naudoti natūralias plaukų priežiūros priemones.

Tai nesudėtinga, bet.. neįprasta. Ir tų priemonių ne taip jau mažai – todėl tikrai yra iš ko pasirinkti būtent tą, kuri tiks jums. Tereikia pabandyti.

Tačiau reikia atminti, kad plaukus reikės pripratinti prie naujų priemonių, be to, turės praeiti kažkiek laiko, kol atsistatys galvos odos natūralios funkcijos.

Kokie netikėtumai gali laukti? Pirmiausia – reikia priprasti rečiau plauti galvą (ne dažniau, nei kas 5-6 dienas). Po pirmųjų plovimų plaukai gali atrodyti lyg riebaluoti, sunkiai išsišukuoja.

Tai gali tęstis kelias savaites, bet visada galima surasti išeitį: galima nešioti kepures ar skareles, susirišti ar susegti plaukus. Galima pradėti bandyti įvairias natūralias priemones per atostogas.

Jei esame kantrūs ir nuoseklūs – galvos oda ir plaukai galiausiai atsigauna ir mes pamatome puikius rezultatus: plaukai pasidaro švelnūs, purūs, gyvi, blizgantys.

O dabar apie dažniausiai naudojamas natūralias plaukų plovimo priemones. Priminsiu: reikia atrasti jums tinkamą, bandyti kitas, jei kažkuri netinka.

Soda. Vienam kartui – 1 šaukštas užpilamas stikline šilto vandens, arba galima paimti saują sodos, sudrėkinti ją ir masažuojant ištepti galvos odą ir plaukus. Po to gerai nuplauti ir išskalauti plaukus acto tirpalu (1 šaukštas litrui vandens) arba citrinų sulčių tirpalu (1 litrui vandens 1 citrinos sultys).

Miltai. Du šaukštus ruginių miltų sumaišyti su puse stiklinės karšto vandens ir plakti, kol masė pasidarys balta. Gerai įtrinti plaukus, išskalauti.

Kiaušinio trynys. Du trynius sumaišyti su šaukštu medaus. Plauti du kartus.

Muilas. Skystas muilas iš organinės kosmetikos parduotuvės arba vaistinės. Sumaišyti lygiomis dalimis su vandeniu arba žolelių nuoviru (šviesiems plaukams – ramunėlių, tamsiems – dilgėlė, arbata, šalavijas).

Garstyčios. Tinka storiems, riebiems plaukams, bet nuolat jo naudoti negalima, nes džiovina plaukus. Įtrinami šlapi plaukai, laikoma ant plaukų ne ilgiau kaip 5 minutes, gerai išskalaujama.

Rasulo (gasulo) molis. Maišomas su vandeniu, gerai pašalina riebalų perteklių ir nešvarumus.

Jei plaukai labai sausi – prieš plovimą natūraliomis priemonėmis ištepame juos augaliniu aliejumi (avokadų, alyvuogių, ricinų). Galime aliejumi ištepti plaukus nakčiai.

Tokių priemonių yra ir daugiau, ir jei atkreipėte dėmesį – visos jos labai paprastos. Pasigaminti jas neužims nei daug laiko, nereikės nei didelių išlaidų. Jei būsite kantrūs – rezultatas tikrai nudžiugins 🙂 . Tiesiog pabandykite..

7 mintys apie „Gražūs plaukai be šampūno“

 1. Seniai planavau pabandyti, bet vasarą bandyti tokius dalykus be šansų. Karšta, norisi ištisai po dušu palįsti, o jeigu sušlapinu plaukus, tuoj atsigaunu. Būtinai pabandysiu, bet kai atšals ir galima bus kepures nešioti. Mano draugė plovė kažkaip su duona, bet nepasisekė. Su šampūnu įprasta ir greičiau 😉

  Patinka

 2. Labas vakaras. Aš nežinau kokie ten sunkumai, pas mane jų nebuvo. Gyvenimas privertė ieškoti natūralių priemonių ir aš atradau plovimą su juoda duona. Ją reikia pamerkti įp vandenį, kol bus minkšta, ištepti galvą ir palaikyti kokį pusvalandį. Nuo pirmo karto rezultatas nerealus ir visos odos ligos praėjo. Aš skaitau, kad šampūnai yra nuodai. Juos pamėgo tik dėl to, kad greitai galima išplauti galvą, dabar žmonės viską nori daryti greitai. O mūsų močiutės turėjo fantastiškus plaukus, nes juos prižiūrėjo – skalavo žolių nuovirais, vakarais šukavo medinėm šukom ir panašiai. O dabar ta chemija plaukus greitai pagadina, jau vaikai turi pleiskanų ir nusausėjusius plaukus. Esu natūralumo gerbėja ir agituoju bent kartą pabandyti išplauti galvą natūraliom priemonėm. Čia aprašytų nebandžiau, nes nenoriu keisti, man duona tiko. Sėkmės visiem!

  Patinka

 3. Labas vakaras 🙂

  dėkoju, kad pasidalinote savo mintimis ir patirtimi.

  Aine, aš manau, kad jei turite norą – tikrai pabandysite, ir proga atsiras, gal nereikės laukti žiemos 🙂 . Sėkmės jums!

  Alma – ačiū už dar vieną receptą, buvau pamiršusi 🙂 . Esu taip pat jį bandžiusi, bet jau seniai.. Reikės pabandyti. Dėl dėmesio ir priežiūros – sutinku, dabar žmonės viską nori daryti greitai, o tai tikrai ne visada gerai. Gerai, kad priminėte medines šukas – šukavimas jomis tarsi masažas. O prie natūralumo – norime to ar ne – sugrįšime visi. Juk negalime be perstojo teršti Žemės, retas susimąsto, kad patys pasišvariname, o nuotekos nuo švarinimosi ta agresyvia chemija itin nuodingos..

  Visiems gražaus vakaro 🙂 !

  Patinka

 4. Sveikos! Įdomu. O aš jau metus plaunu galvą su paprastu ūkiniu muilu (ekologiškesnio nerasite). Tiesa, perskalauti reikia su rūgštintu vandeniu. Plaukai labai atsigavo, toks įspūdis, kad net storesni pasidarė. Ir po pirmo plovimo labai gerai atrodė, tik gal kiek pradžioj šiurkštoki buvo. Pabandykite, kas bijote kitas priemones naudoti. Dar labai gerai skalauti plaukus ajerų šaknų nuoviru. Netinginiaukime ir rezultatas bus puikus. Gero vakaro! 😀

  Patinka

 5. Dar ne, bet artimiausiu metu pabandysiu. Esu jautri kvapams, todėl tikrai pajusiu net išskalautą. Sakyčiau, čia vienas iš paprastesnių būdų – to muilo yra visada pirkti, o skalaučiau gal su citrina, nes actas taip pat turi specifinį kvapą. Ačiū, kad pasidalinai!

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: