Ajurveda apie motinystę

* Ajurvedos mokymas teigia, kad motina – tai ne tik moteris, kuri jus pagimdė, užaugino ir išauklėjo. Plačiąja prasme tai kūrybinis principas, kuris išreiškia vidinį dvasinį potencialą.

* Tai ir “tikrų namų“ pojūtis.. Šiame kontekste būti motina reiškia ne tik plauti grindis ir virti maistą, bet – ir tai svarbiausia – būti “namų centru“, t.y. – kurti savo namus, kupinus meilės. Tokie namai yra visa ko pagrindas: įkvėpimo, kūrybos, meilės, bendravimo, harmonijos, progreso..

* “Sugrįžti namo“ reiškia ne tik pareiti į savo žemiškus namus, tai ir sugrįžimas į savo tikrąjį “Aš“ – o moterys, motinos ir yra pagrindinės vedlės į tokį sugrįžimą.

* Tam, kad pilnai įgyvendintų motinystę, moteriai būtina vidinė dvasinė stiprybė, kuri padeda išlaikyti pusiausvyrą ir vientisumą, nepriklausomai nuo išorinių gyvenimo aplinkybių.

* Vidinė moters prigimtis – mylinti širdis, intuicija, išmintis – tai kūrėjos savybės, nes motinystė – kuriantis ir palaikantis gyvenimą principas, kurio aukščiausia išraiška yra besąlygiška meilė.

* Motinos besąlygiška meilė vaikui sukuria saugumo jausmą. Toks patirtas vidinio saugumo jausmas leidžia ir vaikui, ir jau suaugusiam žmogui gyventi be nepagrįstų baimių ir stresų.

* Saugumo ir pasitikėjimo pojūtis, kuriuos suteikia motina, atveria ir vidinį vaiko meilės rezervuarą – tuomet vaikas išmoksta mylėti save ir aplinkinius.

* Visus laimingus ir sėkmingus žmones vienija vienas faktorius – pozityvus jų motinų poveikis. Sociologiniai tyrimai parodė, kad motina padaro didžiausią įtaką (pozityvią ar negatyvią) žmogaus gyvenimui.

* Ir būtent motinos gali subtiliai paveikti visuomenę – per savo vaikų auklėjimą ir jų pasiekimus – išmokydamos savo vaikus išreikšti savo gyvenimišką kūrybinį potencialą. Tai iš pirmo žvilgsnio nematomas, bet labai galingas poveikis..

* Labai svarbu suprasti, kad vaiko būsena visiškai priklauso nuo abiejų tėvų būsenos ir jų tarpusavio santykių: jei mama ir tėtis laimingi ir ramūs – tokie patys bus ir jų vaikai.

* Šaltas, formalus ar grubus bendravimas – blogiausia, ką gali patirti vaikas iš artimiausių žmonių. Tuomet jis užsidaro, jaučiasi vienišas ir nesaugus, o šilumos ir supratimo pradeda ieškoti už šeimos ribų.

* Svarbiausias dalykas ir geriausias “vaistas“ vaikui yra motinos dėmesys – ir vaikai labai gerai suvokia jo svarbą. Todėl, jei vaikas to negauna – bando “išsireikalauti“ visais įmanomais būdais..

* Ajurveda pataria mamoms ir tėčiams kuo daugiau laiko praleisti su savo vaikais, ypač tai svarbu pirmaisiais gyvenimo metais. Bendraudami tėvai turi būti nuoširdūs, dėmesingi ir rūpestingi – taip sukuriamos palankiausios sąlygos geriausioms vaiko savybėms išsiskleisti, o vaikas jaučiasi mylimas ir saugus.

* Motinystė – ryškiausias moters prigimtinis bruožas, ir jis gali būti išreikštas ne tik per savo vaiko gimimą ir auklėjimą, bet ir bendraujant su kitais vaikais, su draugais, sutuoktiniu, mokiniais.. su visu pasauliu. Moterys su ryškiai išreikštu motinystės aspektu yra itin moteriškos ir patrauklios.

* Juk galima “išnešioti“ ir mintį ar idėją, “pagimdyti“ dainas, knygas, išradimus, meno kūrinius.. Galiausiai galima pilnai išreikšti (“pagimdyti“) savo vidinį “Aš“..

Mintys iš knygų ir paskaitų apie Ajurvedą

4 mintys apie „Ajurveda apie motinystę“

 1. Motina yra mano labiausiai gerbiamas žmogus, o feministės- labiausiai negerbiami “žmonės“. Feministės nieko gero visuomenei neduoda, tik skleidžia destrukciją, o motinos duoda visuomenei ateitį. O šeip straipsnis yra labai gražus.

  Patinka

 2. Labas vakaras, leksai 🙂

  Kaip būtų nuostabu, jei kiekviena mama būtų tokia, kad apie ją pasakytų: “tai labiausiai gerbiamas ir mylimas žmogus mano gyvenime..“

  O dėl feminisčių – taip, ir aš manau, kad jos iškraipo moteriškumo esmę, ir, aišku, daro griaunantį poveikį. Gal pradžioje ir nebloga idėja buvo, nes moterys tikrai buvo beteisės, bet dabar viskas taip iškreipta, kad tikrai jų veikla pasidarė destrukcinė.

  Ačiū, leksai ir jaukaus vakaro! 🙂

  Patinka

 3. Mama supratinga, mylinti, atleidžianti, paguodžianti- pati pati geriausia :). O feminiščių kiek teko matyti- visos piktos ir agresyvios, jokio moteriškumo, neįsivaizduoju kokios jos mamos :(.

  Patinka

 4. Labas, Daina 🙂

  Pritariu: mama pati-pati geriausia, vaikui ji gyvenimo centras, pagrindas. Taip turėtų būti, tuomet vaikai auga laisvi, žingeidūs, kūrybingi.

  O feministės – taip, ir aš pastebėjau, kad moteriškumą jose sunku įžvelgti..

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s