G. Šičko: jūs galite įveikti priklausomybę (1 dalis)

Psichofiziologas G. A. Šičko moksliškai įrodė alkoholizmo išplitimo priežastis ir atrado psichologinę priklausomybės formulę. Potraukis vartoti alkoholį yra priklausomybė: psichologinė ir fizinė-cheminė, kuri išsivysto dėl proalkoholinio („pro“ lot. „už“) sąmonės programavimo. Priklausomas žmogus negali laisvai protauti ir rinktis, jis daro tik tai, kam yra užprogramuotas.

Proalkoholinis programavimas vykdomas pirmiausiai per pavyzdį – tėvų ir visuomenės, kai daugumos atliekami veiksmai priverčia klaidingai tikėti, kad nuodingas mutageninis narkotikas yra nekenksmingas ir net… naudingas. Tokiu būdu nuo pat vaikystės dauguma žmonių tampa totalinės dezinformacijos apie alkoholį aukomis. Alkoholizmas – kančia, pasireiškianti nesąmoninga trauka alkoholiui, kuriai pasipriešinti gali tik apie 1% užprogramuotų alkoholio vartojimui žmonių.

Likę 99% tampa pasąmonės potraukių vergais, ir jie nieko negali su tuo padaryti. Todėl reikia suprasti, kad alkoholikas nėra kaltas dėl savo priklausomybės, jis tėra geras alkoholinių programų vykdytojas. Tai ne kaltė, tai didelė bėda ir nesąmoninga trauka (sąlyginiai refleksai plius reakcijos) iš kurių reikia vaduotis. Pasąmoninė programa veikia lyg plokštelės, dedamos arkliui prie akių kraštų, kad matytų tik kelią priešais: viskas, kas prieštarauja alkoholio vartojimui, yra kategoriškai atmetama.

Kuo stipresnis ir kryptingesnis žmogus, tuo geriau jis vykdo įvairias programas – tarp jų ir alkoholines. Alkoholines programas galima įvardinti kaip specifinį dirbtinį sąmonės užtemdymą. Šio sąmonės užtemimo nepačiupinėsi, neįmanoma jo pamatyti, bet jis absoliučiai valdo žmogų. Kadangi alkoholinis užprogramavimas skatina žalingiems žmogui veiksmams, tai jį galime palyginti su virusu kompiuteryje – tik tas virusas yra žmogaus sąmonėje ir pasąmonėje.

Pakanka žmogui išsilaisvinti nuo šio „viruso“, ir žmogus savo valia ir su džiaugsmu pradeda gyventi blaiviai. Priklausomybės ir suformuota ydinga pasaulėžiūra negydomos vaistais, jos gydomos performuojant požiūrį į priklausomybę. Valios pastangomis taip pat priklausomybės neįveiksite, nes žmogaus valia nepritaikyta kovoti su troškimais (kovodami, slopindami juos tik sustiprinsite), ji pritaikyta siekti tikslams – tokia mūsų psichika. Būtent panaikinus pirminę – psichologinę alkoholinės priklausomybės priežastį, galima jos atsikratyti.

Žinodamas alkoholizmo vystymosi priežastis ir mechanizmus, G. Šičko atrado mokslinius metodus, kaip paveikti sąmonę ir pasąmonę, kad alkoholinis užprogramavimas būtų panaikintas, o natūralios ir naudingos žmogui programos atgaivintos. Kaip tai padaryti? Pirmoji sąlyga – nusiteikimas, o alkoholinės programos yra keičiamos pirmiausiai visa tiesa apie alkoholį ir jo poveikį žmogaus organizmui.

Įtakota proalkoholinio programavimo priklausomybė formuojama ilgą laiką, todėl reikia suprasti, kad jos įveikimui taip pat reikia laiko. Kiek – priklauso nuo žmogaus asmeninių savybių. Kadangi alkoholį vartoja didelė dauguma visuomenės, svarbu suprasti, kad dauguma nereiškia teisingai, nes tai suklaidinta dauguma. Pradžioje galite pasijausti nejaukiai tarp girtaujančios daugumos, bet tai laikinas pojūtis.

Pasirinkęs blaivybę žmogus automatiškai pasirenka ir sveikesnį bei kokybiškesnį gyvenimą aiškia sąmone. Visi girtaujantys žmonės, kiek jie begertų – daug, „saikingai“ ar „kultūringai“ – gadina savo sveikatą ir trumpina savo amžių – tai jau įrodė medicina. Kai žmogus atsikrato psichologinės priklausomybės, jis pats praranda bet kokį norą nuodytis alkoholiu – lygiai taip pat, kaip ir bet kuriais kitais nuodais.

Atsikračius psichologinės priklausomybės, tiesiog atgaunamas natūralus požiūris į alkoholį – nuodingą techninį skystį, kuris sukelia apsinuodijimą ir apsvaigimą, lygiai taip pat, kaip į kitus nuodus – pvz., acetoną ar dichlofosą. Kaip atgaivinti savo natūralią, neįtakotą ir neiškraipytą pasaulėžiūrą – G. Šičko patarimai sekantį kartą, antroje dalyje.

(Pagal G. A. Šičko knygą „Išsilaisvinimas iš alkoholizmo: žingsnis po žingsnio“, vertė ruvi.lt)

9 mintys apie „G. Šičko: jūs galite įveikti priklausomybę (1 dalis)“

 1. Labas rytas, Ruvi.

  Labai geras alkoholio palyginimas su acetonu – panaudosiu jį jeigu galima 🙂
  Ačiū Tau, kad perprogamuoji žmonių, skaitančių šį puslapį, mąstymą.

  O aš pamėginsiu perprogamuoti savo požiūrį į saldumynus, kurių valgau per daug ir kartais valios pastangomis bandau mažintį jų vartojimą. Dabar suprantu, kad tai reikia daryti ne valios pastangomis.

  Geros dienos 😉

  Patinka

 2. Sveiki 🙂

  viz3, taip ir yra, G. Šičko knygose yra daug teisingų, kartais netikėtų minčių. Todėl jos ir įkvepia teisingiems sprendimams :).

  oposumai, bet taip ir yra: mums tik įteigė, kad alkoholis gali būti vartojamas, o iš tiesų, jei be jokių išsigalvojimų vardan pelno – tai yra nuodingas žmogui techninis skystis. Ir apie valią G. Šičko paskelbė labai svarbų faktą – kad ji gali būti pasitelkiama tik tikslams siekti, bet ne norų slopinimui, tai tikrai svarbus suvokimas.

  O dėl saldumynų… jo…ir aš kartais “atitrūkstu“… turiu tokią silpnybę :(. Na, bet suvokiu ją, nors dažniausiai jau tada, kai saldumynų per daug suvalgau ;).. Ir keista – kartais jų visai nesinori. Skaičiau, kad saldumynai traukia, jei trūksta švelnumo, energijos ir kažkokių medžiagų organizme – reikės šiuo klausimu giliau pasidomėti :). Bet vieną gerą būdą jau žinau: nereikia saldumynų pirkti ir laikyti namuose ;).

  Ačiū jums ir geros dienos! 🙂

  Patinka

 3. Labas rytas, Ruvi 😉

  ačiū už gerus patarimus dėl saldumynų – jau ir pats tai supratau 🙂 Anksčiau kai tik pamatydavau akciją saldumynams, tai nusipirkdavau kokius 5 šokoladus su mintimi, kad per porą savaičių juos suvalgysiu – bet dažniausiai jie dvi dienas teišbūdavo pas mane, sukimšdavau viską iškart 😀 O kai namuose nėra saldumynų, tai ir nevalgai jų 🙂

  Savo valią dabar pajungiau link tikslo, o ne prie noro slopinimo, ir galiu pasakyti, kad jau ramiai galiu praeiti pro saldumynų skyrių. Aišku, jeigu kartais užsinoriu, tai nusiperku ledų porciją arba šokoladuką – bet jau nebe tokiais kiekiais kaip anksčiau 🙂 Manau, kad tai normalu 🙂

  Beje, man viena pažįstama sakė, kad jeigu traukia prie saldumynų, tai organizme trūksta chromo – reikės pasidomėti.

  Geros dienos, Ruvi, o gal tiksliau savaitės, nes komentarus dabar rašai tik kartą per savaitę 😉

  Patinka

  1. Labas, oposumai 🙂

   Kartais pavyksta ir dažniau čia užsukti. Laiko dabar pakanka tik rašymui – vasaros darbai… Na, bet smagu: ir gamtoje pabūni, ir žiemai skanėstų pasiruoši :). Plius prasidėjo aktyvus kojos atstatymas, tai plušu..

   Tai kad puikiai tvarkaisi su saldumynais, skaitau ir atpažįstu save :). Su tais trūkstamais mikroelementais tai lyg paprasta: pagertum trūkstamų mikroelementų papildų ir turėtų praeiti polinkis, bet.. lieka gi įprotis :), o su juo jau reikia ir valios pridėti pakeisti kitu įpročiu – pvz., valgyti daržoves..

   Dar atradau puikų saldumynų pakaitalą – medų. Nelabai jį mėgau, kol neatvežė giminės iš savo ekologiško ūkio. Pradžioje jį valgiau kaip saldainius – daug, kol organizmas nepasipriešino alergija. Paskui išmokau suvalgyti šaukštelį-du į dieną. Skanėstas, ir sveika, ir daug nesuvalgysi :).

   AČIŪ, ir tau gražios dienos, oposumai! 🙂

   Patinka

  1. Labas, Tomai!

   Nežinau, ar yra į lietuvių kalbą išverstos G. Šičko knygos, rusiškų galima rasti čia: http://sbnt.ru/knigi/
   Г.А.Шичко – Избавление от алкоголизма шаг за шагом – tai knyga, kurioje pilnai išdėstytas Šičko metodas, ir aš vertimą dariau iš jos.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: