Visur su savimi imi save :)

Svarbūs gyvenimo principai

Veidrodžio principas: prieš teisiant kitus, reikėtų atkreipti dėmesį į save.

Skausmo principas: įskaudintas žmogus skaudina kitus.

Aukštesniojo kelio principas: mes pereiname į aukštesnį lygmenį tuomet, kai pradedame su kitais elgtis geriau, nei jie su mumis.

Bumerango principas: kai padedame kitiems, mes padedame ir sau.

Pasikeitimo principas: vietoje to, kad statytume kitus į vietą, turėtume pastatyti save į jų vietą.

Mokymosi principas: kiekvienas sutiktas žmogus mus gali kažko išmokyti.

10 balų principas: tikėjimas geriausiomis kito žmogaus savybėmis paskatina jį išreikšti savo geriausias savybes.

Uolos principas: pasitikėjimas – bet kokių santykių pamatai.

Situacijos principas: niekuomet neleiskite, kad situacija jums būtų svarbesnė, nei tarpusavio santykiai.

Problematiško žmogaus principas: jei žmogus turi problemų su visais, reiškia, pagrindinė problema greičiausiai yra pats žmogus.

Betarpiškumo principas: lengvumas santykyje su savimi leidžia kitiems žmonėms jaustis su mumis laisvai.

Žemdirbystės principas: visus santykius reikia kultivuoti.

Kantrybės principas: keliauti su kitais visuomet lėčiau, nei keliauti vienam.

Džiaugsmo principas: santykiai išbandomi ne tik tuomet, kai esame ištikimi draugams jų nesėkmės valandą, bet ir tame, kaip nuoširdžiai mes džiaugiamės, kai jiems sekasi.

Bendradarbiavimo principas: bendras darbas padidina bendrų pasiekimų ir pergalių tikimybę.

Palaimos principas: geruose tarpusavio santykiuose abiejų laimei pakanka tiesiog būti kartu.

Atsakymas – Vienybėje

Kaip gali sutarti tautos? Tik supratusios, kad pasiekus Vienybę, laimi visi.

O politiniai priešininkai? Suvokę, kad jų šalys žlugs, jei tautos bus skaldomos.

O darbuotojai ir darbdaviai? Sutars supratę, kad bendradarbiaudami pasieks daugiau.

O šeimos nariai? Kai supras, kad jų pamoka – besąlygiška Meilė.

O jūs pats? Kuomet mylėsite ir gerbsite visas savo esybės išraiškas.

Visuose lygmenyse, visais atvejais atsakymas – Vienybė.

Tik visi kartu. Žmogus, Gamta, Dievas. Vienybė – tai Dieviškumas.

Visur su savimi imi save 🙂 (N. Heiman)

Jie galvoja, kad bus laimingi, jei nuvažiuos ar nueis kažkur kitur…. o paskui pasirodo: kur benuvyktum, tu visuomet visur su savimi pasiimi ir save :)…

Visiems saulėtos nuotaikos ir šilto savaitgalio! 😀

5 mintys apie „Visur su savimi imi save :)“

 1. Sveika Vilte:)

  Gražios mintys. Kelis sukėlė asociaciją su diskusija kurioje dabar dalyvauju (NLP fanų grupėje feisbuke). Gal nesupyksi jei pakopinsiu keletą;):

  “Dar apie prekinius mainus ir įdarbinimą.
  Labai dažnai pamirštama dar prieš kelis šimtmečius suformuluota aksioma. Prekės, pinigai ir žmogaus laikas skirtingose vietose, skirtingu laiku ir skirtingiems žmonėms tyri skirtinga vertę.

  Jei turguje močiutė man parduoda desėtką kiaušinių už 5 litus ir aš juos nuperku, reiškia močiute 5 litai yra vertingesni už tuos kiaušinius, o man kiaušiniai vertingesni už tuos litus. T.y. po tranzakcijos mūsų abiejų turima bendra vertė padidėjo.
  Nesuvokimas šio dėsnio, labai būdingas pensininkams kurie niekaip negali parduoti kokio buto ar garažo. Jei atsiranda pirkėjas pasiryžęs mokėti prašomą kainą, tada “pokerinis mąstymas“ sako: “jei perka reiškia jam apsimoka. Jei jis išloš – tai aš pralošiu. Reikia prašyti daugiau.“ ir taip be galo.

  Darbinimosi atveju situacija analogiška: Darbdaviui tas darbas, kurį atliks darbuotojas yra vertingesnis, nei jam mokami pinigai. O darbuotojui gaunama alga yra vertingesnė nei papildomos 8 val, laisvalaikio prie televizoriaus ar kitam, mažiau patraukliam darbe. Deja nemažai darbuotojų (ir darbdavių) mąsto labai panašiai į tą pensininką, niekaip negalintį parduoti garažo:(“

  “‎“nesvarbu kur mes gvename, musu “visuomenes bruozai“ mus seka is paskos “-butent!!!:) Tik sakyciau ne visuomenes bruozai, o kulturos.“
  (Mata Hari)

  “Mata Hari:), paskui mus seka ne visuomenės ar kultūros bruožai. Tai MŪSŲ PAČIŲ BRUOŽAI:). Nuo savęs nepabėgsi:). Ir nereikia bandyti slėptis už savo visuomenės, tautos ar kultūros:).

  Kur benuvyktum,… su tavim keliauja tavo baziniai įsitikinimai, tavo vertybės. Jei atsimeni pačioje šios diskusijos pradžioje rašei, kad tai gali kažkiek pasikeisti, jei poveikis bus priimtinas ir pakankamai ilgas jog patikėtum jo tikrumu:)“
  (Vladas)

  Patinka

 2. Labas, Vladai 🙂

  Ačiū, įdomu. Ta mintis, kad visur keliauji su visomis savo savybėmis – nors gal ir turi iliuzijų, kad vietos ar aplinkybių pakeitimas, ar žmonių pakeitimas kažką pakeis – ir man kadais buvo labai keista. Bet, pasirodo, taip ir yra 😉 .

  Gražios dienos! 🙂

  Patinka

 3. Sveika, Vilte:)

  Tai, kad visus kur benukaktum nešiesi save, tik viena medalio pusė. Negalime pamirši ir kitos. Net ir būdamas vietoje, netgi prikaustytas prie lovos, kasdien tampi truputį kitokiu. Perskaityta knyga, pokalbis su artimu žmogumi, netgi mūsų mintys kai nieko negirdim ir nematom mus keičia. Gal tai ir yra augimas?
  Pakliuvus į kitą aplinką ar susipažinus su kitu požiūriu į įprastus gyvenimo aspektus, kitomis mums priimtinomis vertybėmis, ta kaita gali būti spartesnė.

  Pabandysiu įkelti dar kelis komentarus apie tai:

  “Vladas Pranevičius Mata, …
  To kad vertybės formuojasi vaikystėje tirai niekas nenuginčys:). Sąmoningai jas pakeisti vėliau gyvenime neįmanoma nes tai tiesiog alogizmas. Jei mes sąmoningai norime pakeisti kokią nors savo nuostatą tada kokia gi ji vertybė? Bent man taip atrodo. Tačiau gyvenimas pastoviai bent truputį koreguoja mūsų įpročius, požiūrius, nuostatas ir (gal būt) vertybes:).

  Pabandysiu įkelti vieną citatą (jei tilps) joje labai gerai atsispindi kaip vaikystėje šeima formuoja egalitarinį požiūrį ar vertybės:

  “Mano manymu egalitarinį požiūrį į šeimos narius gan gerai atspindi citata iš Carmen Bin Laden knygos „Kita karalystės pusė“. Ten rašoma apie autorės, šveicaro ir persės dukros, įspūdžius patirtus Amerikoje, bendraujant su Barkley‘ų šeima:

  Mary Marthos šeimoje visus vienijo didžiulė meilė ir abipusė pagarba, tai man buvo nauja. Augdama motinos namuose Šveicarijoje, įpratau besąlygiškai paklusti vyresniesiems – vien todėl, kad jie vyresni. Paklusnumas, pagarba amžiui ir autoritetui buvo savaime suprantamas dalykas. Tačiau Mary Marthos šeima giliai vertino kiekvieną narį. Visi buvo puikiai išauklėti, tačiau laisvi kalbėti, kaip nori, laisvi nesutikti.
  Bendraudama su Barkley‘ų šeima, patirdavau daug šilumos ir gerų išgyvenimų. Ten gerbė kiekvieną individą nepaisant jo amžiaus. Net ir vaiko nuomonės visi išklausydavo ir rūpestingai į ją atsižvelgdavo. Jų mandagumas buvo ne mechaninis, o tikras ir gilus. Tokį požiūrį vėliau pasiėmiau į Saudo Arabiją. Siekiau tokia dvasia auklėti savo dukteris. Su kiekviena diena vis tvirčiau siejau savo gyvenimą su vertybėmis, priimtomis šioje naujoje, laisvoje kultūroje – Amerikoje.
  Carmen Bin Laden „Kita karalystės pusė“, Alma littera Vilnius 2009, p.56″
  Balandžio 23 j., 23:36 ·
  #
  Mata Hari ‎“…ne mechaninis, o tikras ir gilus…“ Kad tai pajaustume ir galetume i tai orientuotis reikia, kad tai savo gyvenime sutiktume ir pabutume su tuo gana ilgai. Taigi…:)
  Balandžio 23 j., 23:41 ·
  #
  Vladas Pranevičius Pats paskaitęs pagalvojau, jog toje citatoje rašoma ne tik apie egalitarino požiūrio formavimą (Mary Marthos šeimoje), bet ir hierarchinio (motinos namuose Šveicarijoje) o taipogi apie patį vertybių virsmo procesą:)
  Balandžio 23 j., 23:49 ·
  #
  Mata Hari Butent -apie procesa.Bent jau tai as isskaiciau:)
  Balandžio 24 j., 00:01 ·
  #
  Vladas Pranevičius Net neabejoju, tuo kad galime orientuotis tik į tikrus dalykus sutiktus gyvenime ir kad prasidėtų bet kokie procesai reikia su tuo pabūti kiek ilgiau (bent jau kad pajustum ar tai iš tikro yra tikra).“

  Vilte, jei tau atrodo, kad keliu į tavo puslapį per daug ir netinkamus dalykus, tark žodį ir juos pratrisnk. Man tai atrodo įdomu ir aktualu, bet racionaliu protu suvokiu jog tokia nuomonė gali būti subjektyvi.

  Geros Dienos:)

  Vladas

  Patinka

 4. Labas, Vladai 🙂

  Viskas gerai :).

  O kad keičiamės, tiksliau, plečiame savo suvokimą kasdien – faktas. Net jei sąmoningai to nedarome, gyvenimas “moko“ per įvairias situacijas. O kaita ypač paspartėja per kritines situacijas, kurios nori-nenori “įjungia“ sąmoningumą ir kurios yra ženklas, kad sustojome, užsistovėjome.

  Ir tau geros dienos! 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s