Apie kolektyvines mintis ir visuomenę

Objektyvi realybė kuriama visų žmonių subjektyviomis realybėmis. Kuo daugiau bendraminčių, kuriuos vienija ta pati idėja, tuo stipresnės kolektyvinės mintys, veikiančios (įtakojančios, keičiančios) realybę. Vieningumas – didelė visuomenės jėga.

Visuomenė – ne beveidė struktūra ar minia, tai tam tikros ją sudarančios grupės (šeimos, kolektyvai, bendruomenės). Jei keičiasi tam tikros grupės ar net atskiro žmogaus mintys ir elgesys, keičiasi ir visuomenė. Kaip individas ar grupė veikia visuomenę, taip ir visuma veikia individą ar grupę.

Kaip gimsta idėjos, darančios poveikį žmonijos raidai? Kadangi mes visi gyvename pagal pagrindinį Visatos evoliucijos (nuolatinio judėjimo ir vystymosi) dėsnį – tai visos idėjos gimsta natūraliai ir neišvengiamai. Tačiau kaip jos panaudojamos ir kaip jomis manipuliuojama – atskiras klausimas.

Todėl mintis, kad turintis informaciją valdo viską – gimė būtent iš manipuliatorių patirties. Bet koks poveikis žmogui ir visuomenei daromas sistemingai pateikiant tam tikrą informaciją – taip formuojamos pasaulėžiūra ir vertybių sistema.

Kuomet evoliucinės idėjos stabdomos ar panaudojamos savanaudiškiems tikslams, evoliucijos eiga iškreipiama, tačiau sustabdyti jos neįmanoma. Įvairios pasikartojančios krizės – neteisingos krypties, sustabarėjimo, bedvasiškumo ženklai.

Indų Vedos išskiria tris sąmonės lygmenis – neišmanymo (tamoguna), aistros (radžoguna) ir darnos (satvaguna). Vedos aiškina: koks sąmonės lygmuo bus žadinamas, aktyvuojamas – toks bus žmogus, tokia bus ir visuomenė.

Pavyzdžiui, jei dominuoja neišmanymo sąmonės lygmuo, tuomet žmonės nežino (nesupranta) savo veiksmų, jų pasekmių ir nenori imtis už juos atsakomybės. Kaltina visus ir viską: aplinkybes, kaimynus, šeimą, blogą orą.. Egoistiški, gyvena pagal vėžinės ląstelės principą: aktyviai auga kitų sąskaita (vartotojų visuomenė).

Toks požiūris veda į kančią, nes žmonės gyvena nuolat griaudami. Pagrindiniai tokios visuomenės požymiai: inertiškumas, egoizmas, tinginystė, pasileidimas, bedvasiškumas, priklausomybės, konfliktai, karai, gamtos resursų alinimas, ekologinės nelaimės.

Kitas sąmonės lygmuo – aistrų valdomi žmonės. Jie nukreipti į savo aistros objektus, norus. Dauguma žmonių tai sieja su laisve ir laime, tačiau taip nėra, nes jie tampa savanaudiški ir nepasotinami. Visų norų nepatenkinsi, tai lyg laužas: kuo daugiau norų, tuo daugiau ugnies.

Aistrų valdomi žmonės tapatinasi tik su kūnu ir turtais – “ima“ iš gyvenimo viską. Materialistai, todėl nepaiso dvasinio aspekto. Visuomenėje tai pasireiškia kaip godumas, savanaudiškumas, puikybė, konkurencija, priešiškumas, kova už įtaką, įtampa, susvetimėjimas.

Ir aukščiausias – darnos sąmonės lygmuo. Tokie žmonės turi aiškų tiesos pojūtį – skiria teisingus ir neteisingus poelgius. Atsakomybė – žmonės jaučiasi atsakingi gyvenimo šeimininkai. Tyrumas – jokių slaptų kėslų. Tarnystė – noras būti naudingu, veikti visų labui.

Tokioje visuomenėje žmonės rūpinasi visų gerove, nes turi vienybės pojūtį. Išskirtiniai bruožai – dvasingumas, harmonija, pusiausvyra, teisingumas, sąžiningumas, bendradarbiavimas, kūryba, pagarba, dora, kryptingumas, džiaugsmas, tikslingumas.

Akivaizdu, kad šiuo metu visuomenė bunda, o kalbos apie pasaulio pabaigą – tarsi signalas visiems, kad metas keistis, augti, tobulėti. Žmonės vis aiškiau suvokia, kad senasis pasaulis ir jo gyvavimo principai išsisėmė, išsigimė ir logiškai priėjo pabaigą.

Griūva tai, kas niekada neturėjo pamatų ir buvo dirbtinai palaikoma įvairiomis manipuliacijomis ir žmonių patiklumu. Visa tai pamokos – skaudžios, bet vertingos, nes išugdė tiesos pojūtį ir didžiulį poreikį darnai.

Dabar žinome, kad gyventi darnoje – pirmiausiai reiškia gyventi teisingai, pagal Visatos dėsnius ir harmonijoje su visais. Vis daugiau žmonių lygiuojasi į tiesą, į šviesius žmonės, nes aiškiai suvokia: kuo daugiau bendraminčių, tuo greičiau bus įgyvendintos visuomenėje kolektyvinės mintys :)..

5 mintys apie „Apie kolektyvines mintis ir visuomenę“

 1. Visas gražumas tame, kad sąmonės gunoje esantys gauna visa tai ko nori kitose 2 gunose esantys plius dar daugiau- laisvę,kurios apriboti jau nebeįmanoma, o kaip kitaip- rezonuoji su gamtos dėsniais, pripažįsti, gerbi juos ir jie duoda visa tai ką tik gali“patempti“ žmogus: supersuvokimą ir kitus malonius dalykėlius. Bet trečią lygį pasiekti padeda tik visų ego formų kapojimas.

  Patinka

 2. Labas, Vytautai 🙂

  Ir aš supratau, kad trečioji guna yra pirmųjų dviejų suma – kai per patirtį atmetame viską, kas stabdo evoliuciją ir išeiname į šviesą. Matyt, žmonija būtų jas praėjusi greičiau, jei ne išorinės įtakos ir manipuliacijos žmonių sąmone. Bet yra yra kaip yra.. Aš tikrai pastebėjau, kad sąmoningų, turinčių vienybės pojūtį, susimąstančių apie bendražmogiškas vertybes žmonių tikrai daugėja..

  Ir, žinoma, pritariu tau, kad turint bent lašą egoizmo, satvagunos niekaip nepasieksi: kaip toje alegorijoje apie turtuolį, kupranugarį ir adatos skylutę :).. Tik pasiekus aukštą sąmoningumą, žmogus susimąsto apie Visatos dėsnius ir Vienybę. O iki to “ragauja“ karčius egoizmo vaisius, kurie iš pradžių atrodo labai saldūs 😉 ..

  Ačiū, Vytautai, jaukaus vakaro! 🙂

  Patinka

 3. Sveiki,

  atsiprašau, kad vėlokai rašau, bet tik dabar radau laiko ramiai prisėsti ir perskaityti šį įrašą. Vos tik jis atsirado, iškart pamačiau, kad jis labai rimtas, todėl norėjau skirti jam ypatingą dėmesį.

  Čia vienas iš tų tekstų, kurį skaitai, ir tau susidėlioja į dėžutes visa tai, ką tu jau žinojai, jautei, suvokei, bet kažko vis trūko.

  Ir labai pritariu abiems dėl egoizmo apkarpymo, norint pasiekti trečią lygį. Čia ir man pačiam dar gerokai reikės pasistengti karpant jį 🙂

  Čia, pamenu, kažkurioje temoje diskutavome apie nušvitimą, tai manau, kad nušvitimas yra tam tikra prasme pasiekimas trečio lygio. Ir anąkart kažkas iš pašnekovų minėjo, kad nušvitimas nutinka staiga. O mano nuomone, link nušvitimo yra einama pažingsniui, pradedant nuo paprastų žingsnelių.

  Ir dar noriu paklausti, ar Jūs bandote aplinkiniams, artimiesiems rodyti kelią link nušvitimo (gražiai skamba 🙂 ), kad jie juo eitų, ir jeigu taip, tai kaip Jums tai sekasi?

  Patinka

 4. Dar kartą labas, oposumai 🙂

  Jei žmogus ieško atsakymų, jis visuomet juos atranda. Nėra galutinių atsakymų, yra tik artėjimas prie Tiesos. O ir pažinimas – amžinas procesas, nes kuo aukštesnė sąmonė, tuo daugiau atsiveria Tiesa.

  Tiesos nereikia įrodinėti, ji tiesiog yra. Galime prie jos tik artėti: nuo iliuzijų prie realybės. Kuo toliau esame nuo Tiesos, tuo daugiau prielaidų, interpretacijų ir nuomonių. Būtent pirmieji du sąmonės lygmenys vedžioja iliuzijų takeliais.

  Nušvitimas ir yra nubudimas iš iliuzijų. Aš taip pat manau, kad jo pasiekiame palaipsniui, ir tik per asmeninę patirtį ir išgyvenimus. Kai susikaupia tam tikras kiekis informacijos, tas praregėjimas gali įvykti ir staiga.

  O kelią link nušvitimo galima rodyti tik asmeniniu pavyzdžiu. Galima žmogų sudominti, paskatinti, bet tik jei jis pats domisi ir to nori. Ir ne sekimu iš paskos ar už pinigus, o tik skatinant įžiebti pačio žmogaus vidinę dvasinę liepsną.

  Todėl tikri dvasiniai Mokytojai nemoko už pinigus, jie apskritai mažai kalba ar afišuojasi – jiems to nereikia, jie jau turi kitas užduotis šioje Žemėje. Jie palaiko planetoje Šviesos balansą.. O mokyti gali tuos, kurie patys juos susiranda.

  O tie, kas moko už pinigus – “žaidžia“ pirmų dviejų sąmonės lygmenų energijomis (ambicijos, pelnas, susireikšminimas). Nes dvasinių žinių parduoti neįmanoma, jos yra dalijamos, dovanojamos, įžiebiamos :).

  Tai tiek tų mano žinių šia tema šiai dienai :). Iš tiesų viskas paprasta, bet kad pasiektume paprastumą, reikia atmesti daug sudėtingumų 😉 .

  Gero savaitgalio, oposumai!

  Patinka

 5. Atgalinis pranešimas: cell phone lookup

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: