Kodėl reikia valyti organizmą

* Šiuolaikinėje padidinto toksiškumo aplinkoje, artėdamas prie savo keturiasdešimtmečio, žmogus dažnai jau yra ligonis – trečdalį jo kūno svorio sudaro toksinai, kuriuos organizmas paslepia inertiškuose kūno audiniuose, daugiausia riebaliniame sluoksnyje.

* Jūs turite suprasti, kad visos su amžiumi įgytos ligos yra ne kas kita, kaip chroniškos intoksikacijos rezultatas, kuri skirtingiems žmonėms pasireiškia skirtingai.

* Atminkite, kad kulinariniai-estetiniai ir sotumo klausimai neturi nieko bendra su žmogaus sveikata. Pats geriausias maisto tinkamumo rodiklis yra jo gedimas, t.y., – valgo jį bakterijos, ar ne. Jei maistas, kaip pavyzdžiui, „aukščiausios rūšies“ kvietiniai miltai, rafinuotas cukrus ar valyti ryžiai gali metų metais stovėti maišuose – tai geriausias rodiklis, kad šis maistas netinkamas žmogui. Patikimiausias maisto tinkamumo valgymui rodiklis – kuo greičiau jis genda, tuo labiau tinka vartojimui būdamas šviežias.

* Maistoholikai – tai ne alkani, o priklausomi nuo maisto intoksikacijos, sergantys žmonės. A. Eretas rašė: „Kuo daugiau žmogus sukaupia toksinų, tuo daugiau jis turi valgyti, kad sustabdytų eliminavimą“, nes toksinų šalinimo pradžia jam sukelia nemalonią savijautą – maisto abstinenciją – ir jam iš karto norisi valgyti, kad atsikratytų nemalonios savijautos. Dabar jūs suprantate, kad nutukęs žmogus – tai ne žmogus su pavojingomis medicininėmis komplikacijomis, tai maisto toksikomanas su aiškiai išreikšta maisto abstinencija.

* Toksinų perteklių išmintingas organizmas „veža į sąvartyną už miesto“ – tai yra, atideda inertiniuose, periferiniuose audiniuose, kurių pažeidimas negresia tiesiogiai mirtimi. Šie audiniai – tai riebalinis audinys, esantis po oda ir pilvo srityje išilgai stuburo. Išoriškai tai didelis pilvas pas vyrus ir riebalų sluoksnis mažajame dubenyje ir ant klubų pas moteris; taip pat druskų toksinų sankaupos kaulų jungiamajame bei judėjimo aparatuose.

* Dabartinė moksliniu pagrindu nustatyta maistinė kalorija – grynai fizinis, bet ne biologinis rodiklis. Kalorija – tai fizinės šilumos kiekis, būtinas vieno decilitro vandens pašildymui iki 1 laipsnio pagal Celsijų. Toks kalorinis prilyginimas pasmerkia žmogų jo sulyginimui su vandens puodu, kurio temperatūra palaikoma iš produktų išskiriama šiluma – tai ganėtinai kvaila.

* Žmogaus organizmas – nuostabus mechanizmas, kuris saugo nuo nuodų svarbiausius organus – širdį ir smegenis. Kokiu būdu? Pagrindinis kelias, kuriuo organizmas pašalina nuodingus produktus – toksinus, yra jų neutralizavimas kepenyse, bei po to sekantis pašalinimas per inkstus. Tirpstantys vandenyje toksinai šalinami inkstų pagalba, o riebaliniai – tulžimi, per žarnyną ir toliau jau per tiesiąją žarną. Kitų medžiagų pašalinimo iš organizmo mechanizmai yra plaučiai ir oda.

* Tačiau užmirštama atkreipti dėmesį į tai, kad dar prieš šimtą metų, kai aplinkos užterštumas toli gražu nesiekė dabartinio lygio, vėžys, kaip ir širdies kraujagyslių ligos, buvo retenybė, o dabar pagal mirtingumą užima trečiąją vietą.

* Išvada? Jei jūs nenorite patekti į tipišką liūdną statistiką, turite pridėti sąmoningų pastangų tam, kad išvalytumėte organizmą nuo pastoviai besikaupiančių toksinų, kurie dar vadinami „šlakais“. Vienok šis pavadinimas turi techninį atspalvį, ir todėl neatspindi tragiškų pasekmių, susijusių su šlakų pažeistais gyvybiškai svarbiais organais. Organizmas – tai ne paprastas puodas, į kurį kraunami kažkokie neutralūs šlakai – organizmas šių šlakų yra mirtinai pažeidžiamas. Todėl čia teisingiau būtų sakyti apie chronišką maisto, buities ir pramonės intoksikaciją.

* Radikaliausias ir efektyviausias valymo nuo chroniškų toksinų būdas – gydomasis badavimas. Kokios ligos gydomos badavimu? Atsakymas paprastas – visos jau egzistuojančios, o taip pat ir visos būsimos. Jei liga negydoma badavimu, tai ji negydoma niekuo.

* Kodėl? Todėl, kad badavimo metu mes leidžiame organizmui pačiam tapti chirurgu ir pasirinktinai pašalinti ligos šaltinio audinius ir ląsteles. Organizmui prieinama aukščiausioji išmintis, galimybė atpažinti ligų šaltinių ląsteles ir audinius, bei juos sunaikinti. Mes turime tik suteikti jam šią galimybę ir įvesti į šią būseną.

* Gydomojo badavimo metu toksinai šalinami iš organizmo visais turimais kanalais. Toksinai skirstomi į dvi rūšis: tirpstantys vandenyje ir tirpstantys riebaluose, todėl ir jų šalinimo būdai skirtingi. Inkstai, seilių liaukos, plaučiai ir virškinimo traktas šalina tirpstančius vandenyje nuodus. Tirpstančius riebaluose nuodus organizmui pašalinti gerokai sunkiau, šį darbą vykdo kepenys per tulžį ir oda.

* Atrodytų paprasta: jūs nustojate valgyti ir pradedate naudoti tik distiliuotą ar šulinio vandenį, tačiau jokiu būdu negalima gerti iš čiaupo, virinto, ar filtruoto vandens, kuris iš tiesų ne toks jau ir filtruotas, kaip jūs galvojate. Žinoma, geriausia gerti gyvą vandenį, iš žemės – šulinio, šaltinio, versmės.

* Badavimas iki trijų dienų nėra išvalantis, bet yra gera iškrova. Badavimo iki trijų dienų metu organizmas tik praranda svorį – vandens, druskų ir gliukogeno atsargų sąskaita, kurį, beje, jis greitai papildo. Badavimo iki trijų dienų teigiamas poveikis yra poilsis, iškrova, virškinamojo trakto išvalymas – kas irgi yra ganėtinai svarbu.

* Pirmas tris dienas savijauta keisis, priklausomai nuo to – pirmą kartą badaujate, ar ne. Pirmą kartą viskas sunku, tame tarpe ir pradėti badauti. Pirmą kartą iš tiesų labai norėsis valgyti, o arčiau į vakarą gali kilti drebulys ar net nedidelė temperatūra. Jeigu jūs badaujate ne pirmą kartą, tai badavimo pradžia bus neskausminga. Jūs lengvai nustosite valgyti ir lengvai įeisite į badavimo būseną, tačiau su intoksikacijos pradžia lengvumo būsena praeina, ir net patyrę badautojai pasijunta prasčiau.

* Kaip reikia elgtis badavimo metu? Pagal savijautą. Badaujant kraujo indai yra veikiami toksinų. Tai keičia organizmo reakcijas badaujant. Pavyzdžiui, iš lovos keltis reikia lėtai, nes širdies-kraujagyslių sistema reaguoja sulėtintai, ir gali svaigti galva. Ypač atsargiai reikia stotis atsitūpus. Badaujant sunku ir dirbti – nebent lengvą darbą.

* Miegas yra vienas iš svarbiausių badavimo indikatorių. Kuo daugiau kraujyje nuodų, tuo blogesnis miegas. Vienas iš svarbiausių rodiklių, sakančių, kad reikia tuoj pat baigti badavimą, yra miego praradimas. Jei jūs negalite kiaurą naktį sumerkti akių – reiškia, būtina baigti badavimą. Badavimas labai rimtas procesas ir jame jokiu būdu negalima perlenkti lazdos. Geriau nebaigti badavimo ir vėliau jį pakartoti, nei perkrauti organizmą per dideliu toksinų kiekiu.

* Badaujant jokiu būdu negalima kaitintis pirtyje. Ir po badavimo į pirtį negalima eiti tol, kol neatsistato skysčių-druskų pusiausvyra organizme. O ji atstatoma ne anksčiau, kaip po 10 dienų, pradėjus „išėjimą“ iš badavimo – net jeigu jūs badavote tik savaitę.

* Akių žėrėjimas ir liežuvis be apnašų – tikrieji organizmo apsivalymo požymiai. Juntamas ir lengvumas, žvalumas, proto aiškumas, skonio receptorių jautrumas. Taip yra todėl, kad organizme neliko jokių nuodų.

* Badavimas, kaip ligų gydymo bei organizmo valymo būdas ir kaip sąmoningas masinis judėjimas, atsirado Amerikoje ir Vokietijoje dar 19 šimtmečio pabaigoje. Beje, Amerikoje ir Vokietijoje tuo užsiimdavo ir medikai. Pagrindiniai darbai apie gydomąjį badavimą parašyti būtent licencijuotų daktarų, dar iki tol, kol jie suprato, kad pastoviai gydyti ligonius, išrašant jiems vaistus, gerokai paprasčiau ir labiau apsimoka, nei gydyti badavimu, rizikuojant likti be darbo.

(pagal prof. A. Stolešnikovo knygą “Kaip sugrįžti į gyvenimą“)

5 mintys apie „Kodėl reikia valyti organizmą“

 1. Labas mieli draugai 🙂

  Badavimas puiki pradžia žengiant į organizmo valymą. Aš kai badavau 3 dienas geriant tik vandenį tai sunkiausia buvo išbūti pirmas dvi dienas be maisto. Nes niekada nebuvau badaves tiek laiko. O jau trečią dieną buvo lengviau. Organizmas pasidarė labai jautrus ir protas aiškus 🙂 tik po to reikia po truputi maisto duoti organizmui, mažais kiekiais 🙂 taip galima išsivalyti visą organizmą per ilgą laiko tarpą geriant arbatą.

  Galima nusipirkti iš vaistinės “širdažolė“, esančios Vilniuje, Pelesos g. 7 žolelių mišinius.
  Arbata nuo kepenų, kasos, tulžies pūslės susirgimų;
  Arbata nuo bronchito;
  Arbata nuo inkstų, šlapintakių, šlapimo pūslės susirgimų.

  Po 2 šaukštus nuo kiekvienos idėti į 3 l talpos stiklainį ir užplikyti. Gerti geriausia šaltą. Su ja badauti nuo 3 iki 21 dienos.

  Sėkmės visiems besiruošiantiems natūraliai išsivalyti organizmą 😉

  Patinka

 2. Labas rytas 🙂

  Evaldai, ačiū už priminimą apie žoleles – jos tikrai yra labai veiksmingos, kaitaliojant jas naudinga nuolat gerti – juk tai natūralūs vaistai iš gamtos ir padeda tiek, kiek reikia organizmui 🙂 . Šaltuoju periodu tikrai pravartu turėti termosą, kuriame galima užplikyti žolelių ir turėti po ranka ne tik šiltą, bet ir naudingą gėrimą 🙂 .

  Vintai, liga visada yra organizmo pastangos atsikratyti toksinų. Mažai toksinų – lengvas negalavimas, pvz., sloga, daug toksinų – sunkesnės ligos. Jei žmogus labai užsiteršęs, tuomet jo organizmas reaguoja į menkiausius aplinkos poveikius – šaltį, karštį, sezoninius virusus. Taip yra, apie tai rašė visos senosios sveikatingumo sistemos (kinų medicina, Ajurveda), tai pripažįsta ir šiuolaikiniai medikai.

  Vaistais yra nuslopinami simptomai, kurie ir yra signalas apie organizmo užterštumą. Nuslopinimas nėra gydymas, tai ką tokiu atveju turėtume daryti? Žinoma, galime nuslopinti tuos simptomus, jie kartais tikrai būna sunkūs, bet pagerėjus būsenai, turėtume peržiūrėti savo gyvenimo būdą – kaip valgome, kiek valgome, ką valgome, ar neturime žalingų įpročių, ar pakankamai judame, ar gera mūsų psichinė būsena, ar pailsime ir t.t..

  Turime sutvarkyti savo gyvenimą taip, kad nekenktume savo organizmui, ir, aišku, imtis organizmo valymo. Daug kam badavimas nepriimtinas, o ir labai užsiteršus, jis gali būti sunkus, todėl geriau pasitarti su šios srities specialistu. Bet juk vien nustojus teršti savo organizmą, atsilaisvina organizmo rezervai, kurie naudojami nukenksminimui, ir jie nukreipiami į susikaupusių toksinų šalinimą.

  Be to, galima imtis valymo su žolelėmis, galima dieną į savaitę pagerti šviežiai spaustų sulčių ar pavalgyti vienos rūšies vaisių ar daržovių (monodieta), gerti struktūrizuotą, gyvą ar sidabrinį vandenį, kaitintis pirtyje – tikrai yra labai daug būdų ir be badavimo valyti organizmą. Tereikia noro, o rezultatai tikrai bus (tik nereikia tikėtis greitų, nes juk toksinai dažnai kaupiasi metų metais).

  Gyvenant sveikai, organizmas palengva išsivalo, tuomet visi valymo būdai pasidaro lengvi, nes tampa profilaktiniai. Švaraus organizmo indikatorius – švarus liežuvis, be apnašų ir skaisčios akys. Ir, aišku, gera savijauta 🙂 .

  Kodėl serga vaikai? Todėl, kad jau jų laukdamos mamytės valgo chemizuotą maistą, todėl skaičiau apie šokiruojančius tyrimus, kad ir mamytės pienas dažnai turi daug toksinų. Be to, paaugusį vaikelį pradeda maitinti įvairiais cheminiais mišiniais ir tais pačiais produktais, kuriuos valgo suaugę.

  Jau patvirtinta, kad chemizuotas maistas yra pagrindinė vaikiškų alergijų priežastis. Juk tos cheminės medžiagos nepraeina per žmogaus organizmą lyg per rėtį – jos pradeda dalyvauti organizmo procesuose ir aišku, daro poveikį pačiam organizmui.

  Todėl pradžioje turime padaryti savo gyvenimo būdo reviziją – galime save apgaudinėti, bet organizmo neapgausime, ir už tą savęs apgaudinėjimą mokėsime savo pačių sveikata. Patikėkite, mūsų sveikata labai priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo. Pradžiai pakanka pradėti nekenkti, o paskui natūraliai ateina poreikis palaikyti sveikatą, nes jaučiamės žvalūs, stiprūs, ir pradedame labai gerai jausti – kas mažina energiją, o kas suteikia sveikatos ir jėgų..

  Visiems nuoširdžiai linkiu sveikatos!

  Patinka

 3. Yra apie ką pagalvoti,gal ir logiška. Nauja mintis kad taip maistas veikia vaikus. Bet aš einu į parduotuvę maisto o ne nuodų pirkti. Yra apie ką pagalvoti, bet kur to švaraus maisto gauti? Ką jūs valgote?

  Patinka

 4. Labas rytas, Vintai 🙂

  Pirmas ir svarbiausias žingsnis link sveikatos – susieti savo gyvenimo būdą ir mitybą su savo sveikata. Tai svarbiausia – pirmiausiai nekenkti sau.

  Na, o toliau viskas įsijungia natūraliai: žmogus neturi žalingų įpročių, atidžiai pasirenka maisto produktus, nepersivalgo, yra psichiškai stabilus. t.y., atlieka sąmoningus veiksmus savo sveikatai palaikyti.

  Tą mūsų šeimoje ir padarėme. Na, o maistą valgome kuo paprastesnį, mažiau apdorotą, atidžiai skaitome etiketes, jau atradome produktus be cheminių priedų. Vasarą valgome daržoves ir vaisius iš savo sodo.

  Maistą gaminu pati, namuose kepame ir duoną. Nepersivalgome. Stengiuosi, kad maistas būtų įvairus. Bet tai nėra kažkas varginančio – atvirkščiai – sveikas maistas yra paprastas, lengvai pagaminamas ir skanus.

  Svarbus ir pagaminimo būdas, todėl – pirmiausia jokių mikrobangių, lengvas apdorojimas, geriau valgyti ką tik pagamintą.

  Daug kas sako – kad kai sveikai valgai, tai arba mažas pasirinkimas, arba brangu. Netiesa, taip sako tie, kurie nebandė sveikai maitintis.

  Kai valgai sveikai ir, svarbiausia – saikingai, tuomet tai dar ir ekonomiška. Nerašysiu sumų, kurias išleidžiame savaitei maistui, bet tai tikrai nedaug, daugelį nustebina. Plius nėra žalingų įpročių, kurie tikrai daug kainuoja 🙂 ..

  Bet tai yra individualus pasirinkimas, ir sveikuoliai turi savo mėgiamus produktus 🙂 . Pagrindas – naminė duona, daržovės, vaisiai, uogos, košės, riešutai, žuvis, pieno produktai ir t.t.. Dar, tiesa, geriame struktūrizuotą vandenį – gyvą, negyvą, sidabrinį.

  Vintai, tiesiog eksperimentuokite, pasirinkite atidžiai produktus, skaitykite etiketes – bandymų keliu tikrai parinksite tai, kas tinka jums asmeniškai.

  Sėkmės jums, gražaus savaitgalio! 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s