Mūsų mažųjų Kalėdos :)

Vaikai labiausiai laukia šios šventės, ir dažnai jos laukimas taip pat tampa švente visai šeimai 🙂 .. Žiemos švenčių laikotarpis – nuostabus laikas, kai galime pabūti su savo šeima ir vaikais. Kaip padaryti šias šventes smagias mūsų mažyliams?

Pirmiausiai atsižvelkime į jų amžių: kuo mažesnis vaikas, tuo ramesnės turėtų būti šventės. Maži vaikai (iki trejų metų) nemėgsta triukšmo, naujų veidų, naujų kvapų. Jie dar nesupranta tradicijų, jiems viskas neįprasta. Tai, kas didesniam vaikui teikia džiaugsmą, mažylį gali išgąsdinti, pvz., fejerverkai, ryškūs rūbai ar staigūs judesiai.

Tokio amžiaus vaikui svarbiau, kad jo gyvenimo būdas ir per šventes nelabai pasikeistų, o įspūdžiai būtų smagūs ir netrikdantys. Jei turime svečių ar pasikvietėme Kalėdų senelį didesniam vaikui, leiskime mažajam prie jų priprasti ir bendrauti tuomet, kai jis pats to siekia. Mažyliui saugu ir smagu tuomet, kai įprasta, kai šalia artimiausi žmonės.

Vyresniems vaikams visos šventinės tradicijos jau yra suprantamos ir įdomios. Jie labai noriai dalyvauja pasiruošime šventei – puošia namus, pakuoja dovanas draugams ir giminėms, piešia atvirukus. Vaikai mielai padeda ir virtuvėje – daugelis mėgsta daryti forminius sausainius ar pagelbėti stalo serviravime. Tokie darbai labai suartina ir leidžia vaikams pasijusti svarbiais šeimos nariais 🙂 ..

Kalėdos – šventė su stebuklo aureole. Jos simbolis – Kalėdų senelis. Tai stebuklų dvasia, su kuriuo siejamas gerumas, norų išsipildymas, džiaugsmas, dovanos, meilė. Tėvai patys sprendžia – kaip paaiškinti šį simbolį, ar priimti jį. O psichologai teigia: kuo ilgiau vaikas tiki gerais gražiais dalykais, tuo pozityvesnė jo psichika.

Vaikai mielai žaidžia šį žaidimą, jie “žino“, kad Kalėdų senelis turi daug padėjėjų (juk vaikučių pasaulyje daug :)!): todėl jie talkina ir šventiniame rytmetyje, ir vaikų darželio šventėje, ir dovaną į namus atneša, ir mieste prie eglučių “budi“.. Vienintelis dalykas, ko nepatariama daryti – tai tėveliams ar vaikui pažįstamiems žmonėms vaidinti Kalėdų senelį.

Kodėl? Todėl, kad būsite atpažinti – net maži vaikai dažniausiai atpažįsta savo tėvus ar pažįstamus iš balso ir akių. Ir.. čia jau bus apgaulė, dėl kurios galima prarasti savo vaikų pasitikėjimą. Jei norime nudžiuginti vaikučius Kalėdų seneliu, kvieskime kuo tikresnį 😉 .. Jis turėtų būti profesionalus, ne per daug triukšmingas, sugebantis suprasti vaiko amžiaus ypatumus ir keisti scenarijų pagal vaiko reakcijas.

Leiskime vaikui priprasti prie Kalėdų senelio, nelaukime vaiko aktyvumo – jis gali ir neišdrįsti deklamuoti eilėraštį ar padainuoti. Ir tai nereiškia, kad vaikui neįdomu, tiesiog jis gali drovėtis. Nors dažniausiai vyresni vaikučiai noriai ir aktyviai bendrauja bei rodo savo sugebėjimus. Nesitikėkime ir vaiko reakcijos į dovanas – gali būti, kad įspūdžių daug, todėl jis įvertins dovanas kiek vėliau.

Sekime, kad vaikai nepersivalgytų saldumynų ir citrusinių vaisių – nuo jų gali kilti alergija ir virškinimo sutrikimai. Kadaise, kai saldumynus valgydavo itin retai, jie buvo neatsiejama kalėdinių vaišių dalis, nes simbolizavo gausą. Mūsų dienomis, kai saldumynai prieinami kiekvienam kone kasdien, šis simbolis per šventę gali kabėti ant eglutės, ir tik kaip simbolis 🙂 ..

Įspūdžių mūsų mažiesiems per žiemos šventes tikrai daug, sekime, kad jie nepervargtų. Pervargimo požymiai – polinkis į ašaras, vangumas, kaprizingumas. Ypač saugokime jautrius ir pasiduodančius įspūdžiams vaikučius. Jei pramogų ir renginių per daug, tuomet jie tampa varginantys – šventės įspūdis išblėsta ir telieka triukšmingas šurmulys..

Šventė – tai nuostabus buvimas kartu: šventės laukimas, pasiruošimas, šventimas. Šiuo nuostabiu laikotarpiu nepamirškime kalėdinių ir naujametinių pasakų mažiesiems – dabar pats laikas jas skaityti 🙂 . Sukurkime pačią gražiausią šventę savo šeimai, savo mažiesiems. Mes jiems ne tik perduodame tradicijas, bet ir mokome švęsti, todėl parodykime patį gražiausią stebuklingos šventės pavyzdį 🙂 ..

2 mintys apie „Mūsų mažųjų Kalėdos :)“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s