Meilė suteikia sparnus

* Be meilės žmogus gali būti turtingas, sveikas, įžymus, tačiau jis negali būti pilnavertis, todėl kad jis nieko nežino apie vidines dvasines vertybes.

* Jūs klausiate: “Kas yra meilė?“ Tai gilus poreikis būti vieningu su visuma, gilus poreikis ištirpdyti “Aš“ ir “Tu“ vienybėje.

* Žmogus širdis – lyg muzikinis instrumentas, galintis groti didingą muziką. Ji laukia galimybės išreikšti save, ir toji išraiška galima tik per meilę.

* Žmonės galvoja, kad galės pamilti tik tuomet, kai sutiks vertą žmogų. Niekai – jūs niekada neatrasite tobulos moters ar tobulo vyro, nes tokių tiesiog nėra. Reikalaujantys tobulumo žmonės yra neurotiški. Vien šis reikalavimas ardo meilę.

* Tobulumo reikalavimai verčia lygiuotis žmogų į neegzistuojantį superžmogų, arba veidmainiauti apsimetant tuo, kuo jis nėra. Niekuomet nieko nereikalaukite iš mylimo žmogaus, nes meilė yra stebuklas, kurį reikia branginti. Jei viskas gerai – būkite dėkingi, o jei kažkas nesigauna – reiškia, tai nėra būtina.

* Meilė – tai sielos maistas. Meilė sielai – tai tas pats, kaip maistas kūnui. Be maisto kūnas silpnas, be meilės siela silpna.

* Štai pagrindinis meilės “reikalavimas“: “Aš priimu tave tokį, koks esi“. Mylėkite vienas kitą ir nepaverskite meilės pančiais. Du mylintys brandūs žmonės padeda tapti vienas kitam laisvesniais. Kuo daugiau meilės, tuo daugiau laisvės ir pasitikėjimo. Jei mylite, jūs nesibrausite į kito žmogaus asmeninę erdvę ir neišdrįsite pažeisti jo vidinio pasaulio ribų. Meilėje nėra politikos, diplomatijos, noro valdyti – kaip galima dominuoti prieš mylimą žmogų?..

* Prieš pagalvodami, kaip gauti meilę, pradėkite patys mylėti. Jei jūs atiduodate meilę, jūs gaunate meilę – nėra kito būdo. Žmonės taip sudominti gavimu, kad, rodos, jau niekas nesidžiaugia atiduodamas. Jie tarsi vykdo sandėrį – nori gauti daugiau, nei duoda. Bet tai tik sandėris. Meilė moka tik atiduoti ir nieko už tai nelaukia. Ji dalinasi be sąlygų ir auga atiduodama.

* Meilė – tai harmonija. Meilės neįmanoma nuvilti, nes ji neturi jokių lūkesčių. Meilė niekuomet neatneša nusivylimo – jei jūs nusivylėte, jūs nemylėjote.

* Protas – labai rimtas ir išskaičiuojantis mechanizmas, jis neturi nieko bendro su meile. Todėl meilė protui visuomet bus chaosas, ji jam trukdys. Protingai mylėti neįmanoma.

* Intymūs santykiai – tai tiesiog būdas gimti, kito būdo nėra. Tai vyriškų ir moteriškų hormonų biologinis susitikimas, taip pat dauginasi ir gyvūnai. Tai natūralu ir jokiu būdu nėra gėdinga, tačiau tai žemiausioji pakopa, bet ne viršūnė. Jei seksas pakeičia meilę, tuomet gyvenimas iššvaistomas veltui. Jei nevystote savo santykių dvasiniame lygmenyje, tuomet tai panašu į namo pamatų statymą be tolimesnės darbų eigos: kad ir labai tvirti, tačiau tai tebus pamatai, bet ne namas.

* Didžiausias artimumo jausmas gimsta tuomet, kai mylime vieną žmogų ir gyvename su juo visą gyvenimą – tuomet meilė auga ir gilėja. Jei dažnai keičiame partnerius, meilės užauginti neįmanoma. Tai tas pats, kaip nuolat persodinti medį iš vienos vietos į kitą – persodinamas jis negali išvystyti šaknų. Kad užaugintų šaknis, medis turi augti vienoje vietoje, tuomet šaknys vystosi, o medis stiprėja. Tačiau jei medį sodiname į akmeningą dirvą, jis gali žūti, todėl geriau laiku jį persodinti.

* Meilės troškimas yra pačio Kūrėjo troškimas. Jūs galite tai suprasti arba ne, bet būtent meilės troškimas iš tiesų įrodo Kūrėjo egzistavimą. Būtent todėl, kad žmogus myli, būtent todėl, kad žmogus negali gyventi be meilės.

* Meilę galima laikyti ištiestuose delnuose, bet ne kumštyje. Meilė mus išlaisvina, meilė mus suvienija. Meilė suteikia sparnus ir atveria beribį dangų…

(Pagal Ošo knygas ir paskaitas)

Saulėtos nuotaikos ir smagaus visiems artėjančio savaitgalio! 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s