Sunku patikėti :) ..

Man šie vaizdai buvo netikėti, nes mačiau juos pirmą kartą. Tačiau biologai teigia, kad piešti gali ne tik drambliai, bet ir kiti gyvūnai, ir, kas įdomu – jiems tai patinka! Seniai pastebėta, kad kai kurie zoologijos sodų ar cirkų gyvūnai mielai piešia, tik.. matyt, retai kam ateina mintis jiems tai pasiūlyti 🙂 . Mėgsta piešti delfinai, drambliai, beždžionės, net paršeliai.

Pastebėta, kad į tokią kūrybą daugiau linkusios patelės (matyt, patinai turi kitų rūpesčių 🙂 ). Be to, kiekvienas iš šių tapytojų turi savo stilių, nors dažniausiai jų piešiniai primena vaikų piešinius. Garsiajame Durovo cirke piešė beždžionė, paršelis ir drambliukė. Beždžionė piešė lyg tikra menininkė: ilgai žiūrėdavo į tuščią lapą, lyg apmąstydama būsimą kūrinį, ir vis atsitraukdavo iš toliau pažiūrėti, kaip jai gaunasi piešti.

Tai tik parodo, kaip mažai mes žinome apie gyvūnus ir net neįsivaizduojame, kad jie gali turėti ir kūrybinių gabumų.. Atsakyti į klausimą – kodėl gyvūnai piešia – mokslininkai dar negali. Tačiau ne išimtis, kad ši jų savybė padės mums geriau juos suprasti.

Filmuke parodyti drambliai yra iš Šiaurės Tailando stovyklos-draustinio. Čia gyvena 65 drambliai, iš jų 9 piešia. Prižiūrėtojai teigia, kad drambliai mielai piešia, ypač jei paskatinami bananais, cukranendrėmis bei pagyrimu 🙂 . Šis projektas skirtas atkreipti dėmesį ir palaikyti nykstančius azijietiškus dramblius. Plačiau apie tai http://www.ExoticWorldGifts.com

8 mintys apie „Sunku patikėti :) ..“

 1. Iš tikro, sunku patikėti.
  O gal ir nebūtina visada viskuo tikėti ką šiame neribotų technikos galimybių amžiuje randame internete?:)

  Vladas

  Patinka

 2. Labas rytas, Vladai 🙂

  Gal ir taip 😉 . Yra žmonių, kurie tai matė “gyvai“. Tiesiog pagalvojau, kiek mes nežinome.. ir tikrai smagu, kad, kaip rašai – neribotų technikos galimybių amžiuje – galime tiek daug sužinoti 🙂 .

  Patinka

 3. Sveika, Vilte,

  Aš neturėjau omenyje skeptiško tikėjimo, jog tai apgavystė. Šiais karštligiško skubėjimo ir informacijos lavinos laikais labai svarbu leisti sau kažko nežinoti. Ypač kalbant apie dalykus kurie iš esmės mūsų ir mūsų artimųjų visai neliečia. (aišku dabar labai populiaru deklaruoti, jog viskas liečia visus, “sėdime vienoje valtyje“ ir t.t.). Daugybė žmonių negali ramiai užmigti jei nepažiūrėjo Panoramos, nors visas tas “žinias“ jau matė internete, o paskui popieriniame dienraštyje:(. Ir kartais tiesiog fiziškai pritrūksta laiko pastebėti, jog tavo pirmokėlis kažko nusiminęs. Čia iš esmės tas pats ką rašiau komentaruose apie galimus ir PRIVALOMUS (na, ne tuos kuriuos privalomais laiko mūsų kultūra)darbus.

  Vladas

  Patinka

  1. Žinoma, Vladai, aš taip ir supratau 🙂 . Ir tikrai pritariu, kad informacinis srautas, kuris tikrai ne visas naudingas, atitraukia kartais svarbių dalykų – bendravimo, pokalbio, pabuvimo kartu 🙂 . Ačiū, Vladai!

   Patinka

 4. nerealu…nuostabu…tikras stebuklas, kad drambliai su tokiu neitiketinu kruopstumu gali piesti…likau be galo nustebinta ir suzaveta…

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: