Esu ir kelias, ir keliautojas

* Tartum procesija jūs drauge einate link jūsų dieviškosios esybės. Jūs – ir kelias, ir keliautojai. Ir kai vienas jūsų parkrinta, jis krinta dėl to, kad einantys iš paskos už akmens neužkliūtų. Krinta jis ir dėl to, kad einantys priekyje, kurie žengia tvirtai ir sparčiai, nepašalino nuo kelio kliūvančio akmens.

* Kiek kartų svaigau nuo savojo “aš“ ir mačiau save ėriuku, o bendražygį – vilku, bet praregėjęs pamatydavau, kad ir aš, ir jis – abu esame žmonės.

* Aš gėriau iš kartėlio taurės, bet nuosėdos ant dugno pasirodydavo esančios medumi.

* O kūryba, didelė tavo įtaka, pakylėjanti grožiu ir paslaptingumu. Tu – amžinybės kūrėjo didybės atspindys genijų-kūrėjų sielose. Tu – Dievo dvasia, tvyranti tarp žmonių širdžių ir begalybės. Tu – idėja, gyvenanti pasaulyje, kuris miega judesyje ir sustingęs ėjime. Nebūtis tampa būtimi, kai praeina pro tave.

* Mes gyvi vienas iš kito, ir tai senas ir laiku neišmatuojamas dėsnis. Tad gyvenkime meilėje ir santaikoje. Mes ieškome vienas kito vienatvėje ir traukiame keliu, kai neturime židinio, prie kurio galėtume pasėdėti.

* Nėra kitos gelmės, kaip žmogaus dvasia, tai dvasia yra gelmė, kviečianti savęs link; nes nėra kito balso, kuris kalbėtų ir nėra kitų ausų, kurios išklausytų. Tai dangaus karalystė savyje.

* Nekraukite sau lobių, kurie genda ar kuriuos gali pavogti vagys. Verčiau kraukite lobį, kuris nesuges ir nebus pavogtas. Nes kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis.

* Gyvenimo pulsas ne paviršiuje, o viduje, gyvenimas sutelktas ne apvalkale, o šerdyje, ir žmonių esmė ne jų veiduose, o jų širdyse.

* Tavo artimas yra tavo nepažintoji esybė, pasidariusi regima. Būk jam tuo, kuo norėtum, kad jis būtų tau.

* Anksčiau meilė man buvo plona gija, įtempta tarp artimiausių kuolelių. Dabar gi ji tapo aureole, kurios pradžia yra pabaiga, o pabaiga – pradžia; aureolė, kuri apglėbia viską, ir pamažu vis plečiasi, kad apimtų viską, kas ateina.

* Abejonė yra skausmas, pernelyg vienišas, kad žinotų, jog tikėjimas yra jos brolis dvynys. Abejonė nepripažins tiesos tol, kol visiškai neužgis jos žaizdos.

* Jei istorija – laiko veidrodis, tai kūryba – ranka, kuri nušlifavo ir nupoliravo šio veidrodžio paviršių.

* Aš maniau, kad praeitis jau negrąžinamos epochos, o ateitis nepasiekiami toliai. Dabar žinau, kad vienoje akimirkoje – visas laikas su viskuo, kas laukia, vyksta ir užbaigta.

* Bet kokia kalba yra niekai, jei ji neatskleidžia tiesos.

* Joks žmogus, jokia tauta, jokia imperija nesustabdys Tiesos kelyje į išsipildymą.

* Atvėrė man akis mano siela ir išmokė nesidžiaugti pagyros žodžiais ir neliūdėti dėl smerkimo. Anksčiau aš abejojau dėl savo darbų vertingumo, kol dienos neatsiųsdavo man to, kuris atsiliepdavo apie juos su pagyrimu ar su pašaipa. Dabar gi aš žinau, kad medžiai žydi pavasarį ir neša vaisius vasarą neieškodami pagyrų, ir numeta lapus rudenį bei stovi nuogi žiemą, nebijodami pasmerkimo.

* Obuolyje slypinti sėkla yra būsimas sodas. Tačiau tai sėklai nukritus ant uolos, visa nueis perniek.

* Būti – tai būti išmintingam, bet žinoti kas yra kvailystė; būti stipriam, bet nežlugdyti silpnųjų.. Būti sodu be tvorų, vynuogynu be sargo, lobynu, visados atviru kiekvienam einančiam pro šalį.. Ir ypač pabrėžiu: norėčiau, kad kiekvienas jūsų būtų kiekvienam kitam naudingas bendražygis, nes tik taip jūs galite tikėtis, kad pasieksite savo tikslą.

* Dabar pažaiskim slėpynių. Jeigu tu pasislėpsi mano širdy, surasti tave nebus sunku. Bet jei pasislėpsi savo kiaute, tuščiai tuomet tavęs ieškosiu.

(Mintys iš K. Džibrano kūrinių)

Saulėtos visiems nuotaikos ir smagaus artėjančio savaitgalio! 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: