Kūrėjams

* Suvokimas padaro mus sąmoningais. Vystymasis yra ne tik mūsų sąmonės ribų praplėtimas, bet būtent suvokimas, kad sąmoningumas yra būties pagrindas. Pilno prašviesėjimo akimirkos ateina tuomet, kai jaučiamės “Esantys“. Tapti tobulu nereiškia pasiekti ribą – tai tik viena iš daugelio ciklo spiralių arba augimo laiptelių. Tai grįžimas į vientisumą.

* Kalbėkime tiesą – tiesa išlaisvina, o melas sukausto. Tiesa paprasta, melas sudėtingas. Kai pradedame gyventi melu, mes nustojame suprasti vieni kitus.

* Gyvenimo energija teka grandinėje, kaip, pavyzdžiui, elektra arba žemdirbystės ciklai – tai cirkuliacija. Tas pats liečia ir dvasinį pasaulį – tai, ką pasėjame, gausėja ir sugrįžta. Atiduokite tai, ko siekiate: norite būti mylimi – mylėkite, norite būti laisvi – suteikite kitiems laisvę, norite galimybių – teikite galimybes kitiems. Duodami jūs “įjungiate“ grandinę, kuria jums sugrįžta tai, ką duodate.

* Dosnumas ir kaupimas – priešingybės. Duoti ir gauti – Dosnumo funkcijos. Nemokėdami duoti ir gauti, mes nieko nemokame. Bet koks kaupimas – cul-de-sac (pranc. – aklavietė). Jis veda į nusivylimą ir vidinę tuštumą. Uždenkite stiklinę vandens, ir vanduo joje užsistovės ir suges. Atiduokite vandens stiklinę vandenynui, ir jūs turėsite vandenyną. Pasirinkite: kažką galutinio, arba viską.

* Gydykite praeitį – nutraukite visus slegiančius ryšius, neužbaigtus ciklus ir nepatenkintus norus. Ištirpdykite kaltę ir savigraužą. Išgydyti praeitį reiškia išsilaisvinus nuo nuoskaudų ir kaltinimų, sugrįžti į vientisumą ir užbaigtumą.

* Veidrodžio principas yra praktinė žmonių reakcijos į mus demonstracija. Jie atspindi mūsų sąmonės būseną. Jei aš jaučiu, kad žmonės mane atstumia, neteisingai supranta ar smerkia – tai ir yra tiesioginis atspindys to, kaip aš pats save suvokiu. Tokiu būdu erzinantys ar pyktį sukeliantys žmonės tampa mūsų mokytojais. O jei jūs nereaguojate į kritiką ar kažkieno suirzimą, reiškia, tai neturi su jumis nieko bendra.

* Yra tik vienas laikas pradėti, ir tas laikas – dabar. Nelaukite, kol aplinkybės susiklostys palankiai – galite ir nesulaukti. Turėkite aiškų vaizdinį to, ko siekiate, ir – pirmyn. Pradėkite dabar, o reikalui esant, įnešite pataisas į savo veiklą. Stovėdami kelio pradžioje, jūs negalite žinoti, koks bus kiekvienas sekantis ėjimo etapas. Būkite atviri pokyčiams, drąsūs ir lankstūs. Nežinios baimė – štai kas stabdo žmones.

* Mes išmokyti būti dėmesingi tam, ko nenorime. Tada mes bandome atsikratyti to, neigdami, pvz: “mes nenorime skausmo, ligų, nelaimių ar nedarbo“. Tai – vertinimų pavyzdys, kuris neveda į problemų sprendimą. Jų sprendimas yra mąstyme apie tai, ko mes norime: “sveikatos, gyvybingumo, gerovės ir darbo vietų“. Kad būtume sveiki, mes turime kurti sveikatos erdvę ir tirti sveikatingumą, t.y., tai, kas sukuria sveikatą.

* Jei jums nejauku savo būties erdvėje, reiškia, kad jūs arba kažko neduodate (nedovanojate), arba kažko neatsisakote. Atsisakyti galima: godumo, apmaudo, pavydo, kaltinimų, teisuoliškumo, pykčio, inertiškumo, abejonių, kovos, baimės, susireikšminimo, nepilnavertiškumo, aklo prisirišimo, garbėtroškos. Duoti (dovanoti) galima: paguodą, palaikymą, pinigus, laiką, daiktus, įgūdžius, maistą, žinias, pagalbą, išmintį, dvasingumo sėklas, atjautą, pripažinimą, gyvenimo prasmės suvokimą, paskatinimą, meilę.

* Gobšus gyvena nuolatinėje įtampoje ir su nepritekliaus pojūčiu – tai sąstingio būklė. Dosnus atidaro vartus ir sukuria erdvę vis platesniam ir galingesniam kūrybiniam srautui.

* Aš galiu pakeisti santykius, jei keičiuosi pats. Mums atrodo, kad mes žinome, kas teisinga kitiems, nors dažnai neturime supratimo, kame tos tiesos esmė. Kartais mes panašūs į beždžiones, “gelbėjančias“ iš vandens žuvį ir užkeliančias ją į medį, manydami, kad ten jai bus saugu. Santykiai tobuli, jei mes jaučiame meilę ir geranoriškumą. Žmogui gera ten, kur jį myli, kur nekontroliuoja ir nekomanduoja.

* Klestėjimas – būties esmė. Apsižvalgykite, pažiūrėkite į gamtą: ten visiems visko užtenka. Obelys pagal savo prigimtį turtingos obuoliais, tačiau kartais jų nėra. Obuolių nebuvimas nereiškia skurdo, nes išorinės sąlygos nekeičia prigimties. Klestėjimas – natūrali būties ir žmogaus būsena. Žmogaus klestėjimas sukuriamas pirmiausiai protu: mūsų vidinė būsena išryškina klestėjimą arba ne.

(Iš Šon’o de Uorren’o knygos “Savęs atvėrimas. Įvadas į savęs pažinimą“)

Saulėto ir smagaus visiems artėjančio savaitgalio! 😀

9 mintys apie „Kūrėjams“

 1. Man šį kartą viskas patiko. O ypač apie beždžiones ir žuvį 😉 . Dabar tiek patarėjų, diagnozuotojų,vertintojų, kad bloga darosi. Ir visi žino kaip kitiems geriau. Linkiu ir tau gero savaitgalio! 🙂

  Patinka

 2. Labas rytas, Daiva 🙂

  Ir aš pastebėjau, kad žmonės labai mėgsta mokyti ir diagnozuoti.. Matyt, pradeda gyvenimo tvarkymą nuo aplinkinių 😉 . Bet.. yra ir toks mokymosi būdas: mokydami kitus, kažko išmoksta ir patys 🙂 .

  Geriau ir patikimiau pradėti nuo savęs 🙂 . Juk vietoje pamokymų galima pasidalinti, žmogus visvien padaro taip, kaip jam atrodo geriau – kaip šioje alegorijoje: žuvis medyje tikrai uždus, bet užkeliantis ją įsitikinęs, kad jai ten geriau.

  Ačiū už palinkėjimus 🙂 , ir tau saulėtos nuotaikos!

  Patinka

 3. Miela, Ruvi,
  Be galo dėkoju už šias mintis- tikras lobių lobis, kaip ir tu pati :).Ačiū, kad daliniesi jomis kartu su visais.Žinau, kad dar ne kartą vis grįšiu ir grįšiu prie jų…

  Patinka

 4. Šis rytas būtent toks man yra – norisi dalintis ir apkabinti, džiaugtis ir kitiems rodyti saulės šilumą, vėsią gaivą užslinkus ant jos debesėliui, noris skleisti dėkingumą ir kelti kitus padėkojimu, noris duoti tai ką pati savyje turiu, nors atrodė tik prieš dieną ar kelias buvau visai tuščia, – na tiesiog keistai žavūs tie gyvenimo vingiai, ir kaip kartais noris sušukti – Gyvenkime ir dėkingi būkime už viską ką turime čia! O tiems, kurie dar nevilty ir tyloje (kaip kad aš buvau) linkiu patikėti tuo, kad viskas keičiasi ir jūsų savijauta ir būsena pakis tikrai – ji atvirs į energingą ir pakylėtą, į džiaugsmingą ir džiuginančią kitus – tik tai būtina išlaukti, taip jau yra šiame gyvenime, mes galime norėti, kad vyktų greičiau, bet užduotis mums – mokytis išlaukti. Linkiu visiems to suvokimo ir mokėjimo išlaukti. Teigiamos, pakylėtos ir šiltos saulėtos dienos jums!

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Ačiū, miela Rūta, už jūsų nuoširdumą, įkvėpimą, dosnią širdį! Ir jums – meilės, gerosios vilties, tyro džiaugsmo 🙂 !

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: