Apie blaivybę

Dažniausiai blaivybę siejame su sektantais, keistuoliais, ligoniais, kraštutinumais, religiniais fanatikais – kažkodėl su viskuo, kas neigiama. Ar pagalvojote, kodėl? Žinoma, todėl, kad dauguma taip mano.. Juk esame stipriai gerianti tauta, pagal pripažintas tarptautines normas vis labiau klimpstanti į alkoholizmą. Reiškia, geriančių žmonių yra dauguma ir dėl šios priežasties į negeriančią mažumą žiūrima kaip į keistą reiškinį.

Laimei, gyvename informacinės gausos laikais, ir apie alkoholį šiai dienai yra padarytos aiškios išvados. Jos yra pagrįstos įvairių šalių mokslininkų tyrimais ir patvirtintos Pasaulinės Sveikatos Organizacijos dar 1975 metais: alkoholis yra narkotikas, žalojantis sveikatą. Yra ir išgeriamo gryno alkoholio (spirito) apskaičiavimo formulės, kuriomis remiantis, sprendžiama apie šalies alkoholizacijos lygį.

Tie skaičiavimai tokie: iki 3 litrų išgeriamo per metus gryno alkoholio gyventojui yra žemas rodiklis; 4-5 litrai – vidutinis; 6-7 litrai – aukštas. Jei yra išgeriama per metus virš 8 litrų gryno alkoholio vienam gyventojui, tai yra katastrofinis rodiklis – prasideda moralinis nuosmukis, pablogėja žmonių sveikata, ardomas tautos genofondas. Pernai šis Lietuvos rodiklis buvo 11 litrų vienam gyventojui. Tai yra 55 buteliai degtinės žmogui į metus, 4 asmenų šeimai – 220 butelių degtinės į metus.

Tokia statistika, skaičiai nemalonūs. Ir ne dėl to, kad turime jau ir girtuoklių šlovę, bet dėl to, kad esame per maža tauta, kad taip lengvabūdiškai save naikintume. Prisiminkime Amerikos indėnų istoriją – nuo alkoholio per keliasdešimt metų išmirė milijonai žmonių.. Todėl, manau, pats laikas prisiminti blaivybę – mūsų visų prigimtinę, normalią būseną. Civilizuotoje visuomenėje gyvenimo norma yra blaivybė, o alkoholio, kuris yra pripažintas narkotiku, vartojimas – nukrypimas nuo normos.

Blaivybė yra apibrėžiama kaip natūrali prigimtinė žmogaus būsena ir visiška nepriklausomybė nuo bet kokių kvaišalų ir laisvė nuo faktinių apsinuodijimų dėl jų. Tai gyvenimas aiškia sąmone, maksimalus žmogaus, šeimos ir visuomenės kūrybingumas. Visi vadiname alkoholio vartojimą žalingu įpročiu, bet ar susimąstome apie jo daromą žalą? Mes gimstame blaivūs, ir net mintis nekyla duoti mažam vaikui alkoholio – visi žinome, kad tai pavojinga gyvybei.

Kas gi nutinka toliau? Ar mes tampame atsparesni, ar mūsų kūno sudėtis pasikeičia suaugus? O toliau, kaip teigia psichologija, mes pradedame vykdyti programuojančių sistemų įskiepytus šablonus. Pats pirmasis – socialinis programavimas prasideda nuo mažens šeimoje. Psichologai teigia, kad 70-80% vaikystės įspūdžių ir įpročių įtakoja suaugusiųjų žmonių gyvenimą. Giliausiai įsirėžia būtent elgesio (o ne žodinių pamokymų) pavyzdžiai.

Dauguma iš mūsų augo šeimose, kur per šventes buvo geriamas alkoholis (kiekis nesvarbus), blaivybės pavyzdį retas matėme. O dabar prisiminkime, kad esame lengvai programuojamos būtybės, ir programa ar elgesio šablonas (net jei jis neigiamas) geriausiai įsirašo tuomet, kai susiejamas su kažkuo teigiamu. Šiuo atveju – alkoholis su švente ir mylimais tėvais. Štai taip esame užprogramuojami alkoholio vartojimui.

Toliau šį programavimą papildo kitos sistemos, tarp kurių įtakingiausios informavimo priemonės, skiepijančios “kultūringo“ gėrimo ir saikingumo teorijas. “Kultūringas“ gėrimas yra apskritai absurdiškas nesusiejamų sąvokų derinys, kuris naudojamas sąmoningai – tam, kad susieti neigiamą su teigiamu ir taip padaryti poveikį. Kultūra reiškia ugdymą, lavinimą, vystymą ir kūrybą panaudojant dvasines ir materialines vertybes. Šis žodis nesiejamas su žodžiais, turinčiais neigiamą prasmę. Juk neįmanomas kultūringas chuliganizmas ar kultūringa vagystė ar kyšininkavimas – taip pat negali būti ir kultūringo žalingo įpročio.

Žmonės, nesuvokiantys programuojančio poveikio, prilygsta marionetėms, nes polinkiai ir norai jiems įperšami taip, kad galiausiai žmogus juos priima kaip savus, nors jie jam ir kenkia. Saiko matas alkoholiui – narkotinei medžiagai – taip pat nėra taikomas dėl dviejų priežasčių: 1. Prie narkotinės medžiagos labai greitai priprantama – išsivysto priklausomybė. 2. Vartojant alkoholį tam, kad būtų pasiektas tas pats efektas, reikia vis didesnių dozių.

Mažai kas žino, kokios yra alkoholizmo stadijos ir kada galima laikyti save laisvu nuo šios priklausomybės. Nustatyta, kad nekenksmingų alkoholio dozių nėra: net epizodiniai išgėrimai gali atvesti į alkoholinę priklausomybę. Alkoholis turi akumuliatyvinę savybę, t.y., savybę kauptis organizme. Jis gali būti šalinamas (priklausomai nuo išgerto kiekio) nuo 8 iki 20 ir daugiau dienų. Jei neišlaikomas toks blaivybės intervalas ir geriama toliau, vyksta chroniška organizmo intoksikacija.

Alkoholiniu apsvaigimu vadinamas apsinuodijimas etanoliu, ryškiausias požymis – smegenų hipoksija (deguonies trūkumas), apsinuodijimo stiprumas priklauso nuo išgerto kiekio ir etanolio koncentracijos kraujyje. Alkoholizmas yra procesas, ir jei pirmosios dvi stadijos praeina nepastebimai, tai paskutinė sugriauna ir kūną, ir dvasią, ir šie procesai dažnai yra negrįžtami.

Todėl jei neįsivaizduojame savo gyvenimo be alkoholio, susimąstykime. Mes esame įtikinti, kad tik pažengęs alkoholikas turi problemų dėl alkoholio. Tiesa yra tokia, kad kiekvienas, pasiekęs paskutinę alkoholizmo stadiją, savo kelią pradeda nuo pirmųjų stadijų. Skiriasi tik laikas, per kurį pasiekiamos stadijos, kai žmogus be alkoholio neįsivaizduoja savo gyvenimo. Lengvabūdiškas požiūris į alkoholį yra pavojingas, o riba tarp įpročio ir priklausomybės nepastebima.

Nepamirškime, kad alkoholis žaloja ne tik smegenis, bet ir visą organizmą – nėra nei vieno organo, kuriam nekenktų alkoholis, nes tai yra toksinas. Džiugina kitos medikų išvados: nustojus gerti alkoholį, sveikata ir savijauta gana greitai pagerėja, nes mūsų organizmas yra atsistatanti sistema. Žinoma, jei nepažengta per toli, bet tokiu atveju jau ir nesustojama.

Saugokime save ir savo artimuosius ir prisiminkime: jei teisiname savo gėrimą, jei negalime gyventi be alkoholio, reiškia, esame priklausomi nuo jo – tai priežastis susimąstyti apie savo gyvenimo būdą. Ir nepamirškime, kad girtavimas – ne tik alkoholio vartojimas (bet kokiomis dozėmis), bet ir alkoholio propagavimas aplinkiniams, jaunajai kartai.

Tuo tarpu blaivybė – ne tik gyvenimas natūraliai, pagal prigimtį, bet ir blaivaus gyvenimo pavyzdys aplinkiniams ir jaunajai kartai. Pakanka atmesti primestą šabloną apie alkoholį, ir suvokiame visą jo absurdiškumą. Kviečiu susimąstyti apie blaivybę be išankstinių nuostatų – juk esame tokia maža tauta, atlaikiusi didžiulius istorinius išbandymus ir išlikusi, nežiūrint į nieką. Pažiūrėkime dar kartą į statistiką ir tiesiog pagalvokime – ne tik apie save, bet ir apie Lietuvos ateitį..

(Rėmiausi duomenimis iš monografijos “Sobriologija“)

20 minčių apie „Apie blaivybę“

 1. Ruvi,

  Tiksliai, išsamiai ir aiškiai – tiesiai į dešimtuką. Iš tiesų, jeigu geriate alkoholį, tai neišvengiamai prisidedate prie to, kad mūsų tauta išnyktų. O tai gali įvykti labai labai greitai. Kaip matome, laikytis blaivybės yra svarbu ne tik pačiam žmogui (visai kita gyvenimo kokybė), bet ir tautos mastu – tai yra žygdarbis.

  Skaičiai ne tik, kad nemalonūs, bet tiesiogine to žodžio prasme – baisūs! Net 55 buteliai degtinės žmogui į metus…įskaitant ir vaikus bei blaiviuosius, taip? Protu sunkiai suvokiama kaip tiek išgeriama. Beje, čia tik oficialioji statistika, o kiek dar išgeriama nelegalaus alkoholio? Tada žodį „baisus“ galime pakeisti į „katastrofa“. Kas gali likti abejingas? Tik žmogus be širdies ir dvasios!

  Jeigu geriate alkoholį paklauskite savęs – ką aš sau darau? O savo tautai? Įžvalgūs klausimai duoda rezultatyvius atsakymus.

  Linkiu sąmoningumo,
  Saulius

  Patinka

 2. Tema labai aktuali šiandien, nors labai nesmagu skaityti tokią statistiką ir matyti tokius neįtikėtinus skaičius.
  Kas norės išgirsti, tas išgirs, be to, daug kas šią informaciją jau žino. Teko pasigilinti į šią temą ir tikrai nesitikėjau rasti tokios šokiruojančios informacijos. Juk daug ką darome iš nežinojimo ir nesuprasdami pasekmių.
  Čia išties reikia didelio sąmoningumo – nuo kalbų prie darbų..

  Patinka

 3. Sveiki 🙂
  Labai keista, kai alkoholio atsisakymas yra prilyginamas asketiškam gyvenimui, savęs kankinimui. Juokingiausia, kai sakoma: “jei jau metei gert ir rūkyt, tai gal ir nebevalgyk ir vandens nbegerk- nes nuo jų tu irgi esi priklausomas“. Nuodas prilyginamas maistui, ir visa tai dėl informacijos neturėjimo ir žiūrėjimo, kaip daro kiti.

  Patinka

 4. Labas rytas, Vytai 🙂
  Vienas iš psichologinių pasiteisinimo ir vengimo triukų: permesti dėmesį į kitą sritį.. Aš taip pat dažnai girdžiu tokius argumentus. Bet reikia skirti – maistas ir vanduo yra fiziologinė būtinybė, o alkoholio vartojimas – žalingas įprotis, kuris ne tik nereikalingas, bet ir žaloja sveikatą.
  Vienintelis būdas išsklaidyti iliuzijas yra informacija. Kai ją turi – o dabar jos tikrai labai daug – tuomet net nekyla mintis lyginti nepalyginamus dalykus.

  Patinka

 5. Tiesą pasakius, labiausiai žmogui kenkia gyvenimas – visi, kas gyvena, numiršta. Tik vieni naudoja gyvenimą ilgiau, kiti trumpiau, o ir nuo organizmo atsparumo gyvenimui priklauso 😉

  Tokios mintys man kyla skaitant paistalynes apie blaivumo “privalumus“. Šiaip medikai rekomenduoja širdies veiklos stiprinimui reguliariai naudoti nedidelius raudono vyno kiekius ir pan.
  Problemos kyla ne iš alkoholio kaip tokio, o iš nesugebėjimo jo naudoti. Aš pats asmeniškai beveik negeriu (stiklas vyno per vakarą ar pan.), tačiau pats kategoriškai esu prieš valančiškas glupstvas, nes ne draudimais formuojama kultūra, o apsisprendimu

  Patinka

 6. grumlinai, kiekvieno teisė rinktis 🙂
  Apskritai tai čia aš apie Lietuvos situaciją ir apie alternatyvą gėrimui – blaivybę. Gal tai ir atrodo glupstva, bet yra ir toks gyvenimo būdas 🙂 .
  O statistikos niekaip neapeisime – yra tokie faktai.
  Apie medikus, kurie pataria gerti alkoholį, patylėsiu – tai jų sąžinės reikalas. Gal jiems ir naudinga taip patarinėti, nes tuomet turi daugiau pacientų, kuriems gali išrašyti daug tablečių. Bet kokiu atveju – Lietuvos medikams kursas apie alkoholį nėra privalomas, taigi, ir jie ne viską žino..
  Aš kviečiu tik susimąstyti.
  P.S. Ir aš už apsisprendimo laisvę, todėl ir pasirinkau blaivybę.

  Patinka

 7. Matai, Vilte, šitokia blaivybės propaganda, vykdoma tarp savų, pritariančių toms mintims, yra beprasmiška, ar netgi biškį primena grupelę žmonių, kurie daro kažką negero/negražaus, tad priversti drąsinti vienas kitą 😉
  Esu nekart minėjęs pas save apie savo pažįstamus, kurie negeria jau po keletą-keliolika metų, bet jie metė ne todėl, kad kažkas zirzė ar skaitė pamokslus apie blaivybės naudą, o būtent todėl, kad PATYS suvokė šito beprasmiškumą.
  Savo laiku aš irgi įkaldavau per vakarą tiek, kiek dabar per pusmetį, bet apimtys sumažėjo irgi ne dėl blaivaus gyvenimo būdo privalumų propagandos – tiesiog nesinori ir tiek

  Patinka

 8. Keista, kodėl žmonės erzina šita tema. Ne, nezirziu ir neskaitau pamokslų, o dalinuosi tuo, kas man yra svarbu, ir šiuo atveju savo poziciją pagrindžiau moksliniais duomenimis. Jei dar kažkam tai pasirodys svarbu – aš tik pasidžiaugsiu 🙂 .
  Aš, kaip ir visi žmonės, turiu laisvę išreikšti savo gyvenimo poziciją 🙂 . Ji dažnai nesutampa su visuotinai priimtina..
  Taigi – gyvenkime draugiškai ir dalinkimės tuo, kas kiekvienam iš mūsų svarbu 🙂 .

  Dovile, labas vakaras 🙂
  Tai irgi motyvas 🙂 . Man labai akis atvėrė informacija, radau tai, ko nesitikėjau atrasti. Tuomet ir sugriuvo visi mitai, kuriais tikėjau.. ir labai džiaugiuosi dėl to, nes blaivybė yra su nieko nepalyginama būsena 🙂 .

  Patinka

 9. grumlinas,

  Propaganda – visuma informacinių priemonių, skirtų žmonių grupės ar visuomenės kontrolei. Dalintis informacija apie blaivybę kaip gyvenimo būdą nėra kontrolė, todėl žodis propaganda panaudotas klaidingai. Blaivas gyvenimo būdas kaip tik atveria didesnes galimybes pasirinkti kaip gyventi, tai yra ta tikroji laisvė, kai pasirinkimų padaugėja. Žodžiai „paistalynės“, „valančiškas glupstvas“, „zirzė pamokslus“ yra menkinimas. Menkinimas ir argumentų nepateikimas yra brandos ir pagarbos stoka. Prieš kalbant neigiamus dalykus vertėtų pasverti kaip tai įtakos patį mane ir tuos, kuriems tai sakysiu. Jauskime atsakomybę už tai, ką kalbame.

  Tokie pamąstymai, kad visi numirsime, viskas kenkia yra silpno ir bejėgio žmogaus pasiteisinimai sau ir atsakomybės už savo gyvenimą nepriėmimas.

  Linkėjimai,
  Saulius

  Patinka

 10. Labas vakarėlis, Sauliau 🙂

  O aš manau, jei žmonės tokiu būdu komentuoja, tai kažką juose užkabina. Neįsižeidžiau, nes įpratau dėl blaivybės būti įžeidinėjama – užsigrūdinau 😉 .

  Man įdomūs tokie komentarai, nes gavau dar vieną apibūdinimą: “blaivybės propagandą, vykdomą tarp savų, pritariančių toms mintims, yra beprasmiška, ar netgi biški primena grupelę žmonių, kurie daro kažką negero-negražaus, tad priversti padrąsinti vienas kitą.“
  Po apibūdinimo “blaivybė – psichinė liga“ ir šitas blaivybės aiškinimo įvertinimas yra topinis. Kaip kitaip tai išgirsi, o ir norėdamas nesugalvosi? Kaip sakoma, informacija apmąstymui.

  Tiesiog dar kartą įsitikinu, kad viskas apversta aukštyn kojomis.. Yda užkelta ant sosto, o vertybės žeminamos ( o kartu ir žymių šviesuolių darbai ir atminimas). Savo veiksmai teisinami, o kitų pasirinkimas žeminamas. Truputį liūdna, ypač kai tiek kalbama apie kultūrą ir toleranciją.. UPss, tik žodžiais.

  Tai tik dar kartą parodo, kad reikia kalbėti apie blaivybę, nes po metų kitų tai bus traktuojama ne tik kaip nenormalumas, bet ir kaip nusikaltimas..

  Mažas patarimas priešingai galvojantiems: nesinervuokite, geriau jau pasakykite: “gėriau ir gersiu“ – taip bus sąžininga, bet nemenkinkite to, ko nežinote. Kalbėti apie kažką galima tuomet, kai turite pagrįstą informaciją. Asmeninis nusistatymas yra pozicija, bet ne argumentas.

  Ir aš siunčiu visiems linkėjimus ir laukiu argumentuotų pasisakymų. Jaukaus vakaro visiems 🙂 .

  Patinka

 11. -> Saulius
  Na jei tave užkabino mano (iš esmės negeriančio ir nelabai mėgstančio išgeriančius) panaudotos frazės apibūdinti kovotojus-už-blaivų-gyvenimą™, tai kažin, ką pats darytum, pabandęs agituoti negerti kokį pijokėlį, ir už tai pasiųstas “ant trijų raidžių“? Bendraujant familijoje man tenka susidurti su įkalančiais, tad galiu pasakyti, kad su jais neina bendrauti iš jūrkiaulės pozicijų, o reikia naudoti terminologiją, kurią jie supranta.
  Ai, dar – visas tavo rašinėlis – tipiškas pavyzdys kaip jaunas žmogus su išoperuotu humoro jausmu mąsto kategorijomis “juoda/balta“, t.y. jame sėdintis mažas bolševikiukas neleidžia jam atidžiai įsiskaityti ir pamatyti to, kas jį sieja su pašnekovu, o tik tai, kas juos skiria.

  -> Viltė
  Sorry, jei sunervinau, bet, kaip jau minėjau, propaguoti ką nors tave palaikančių tarpe yra beprasmiškas dalykas IMHO. Bent jau aš niekad neįtikinėju bendraminčių, kokios geros idėjos mus sieja 😉
  Kitas dalykas – geriančios publikos neveikia moksliniai argumentai, o tiktai jų liūdna patirtis. Patikėk. Tik knygelėse ir filmuose persiauklėjama, sekant geru pavyzdžiu. Gyvenime viskas daug paprasčiau – žmogų turi tiek užknisti toks gyvenimas, kad jis ryžtųsi ką nors pakeisti. Blogiausia, kad daugumos tai neužknisa… O tie, kas kasdien per pietus įkala 50 gramų ar butelį alaus “dėl apetito“, savęs alkoholikais nelaiko, nors jie ir yra baisiausia alkoholizmo atmaina.
  Ai, dar – kovotojams-už-blaivybę™ siūlyčiau visad prisiminti, kad organizuotas nusiklastamumas labiausiai suklesti tuomet, kai kas nors yra uždraudžiama. Nes tada galima neblogai uždirbti iš žmonių ydų.

  P.S. Jei galvoji, kad aš alkoholizmo ydą užkeliu ant pjedestalo, o vertybes žeminu – labai klysti. Tiesiog manau, jog žmogus turi teisę klysti ir tik už tai būti nubaustas. O bandymai jį prievarta apsaugoti nuo ydų (ne nuo nusikaltimų!) yra beprasmiški ir pažeidžia jo laisvę

  Patinka

 12. Labas rytas, grumlinai 🙂

  Ačiū už nuomonę ir kaip sako – kiekvienas liekame prie savo. Taip, kol nesusiduriame su alkoholizmo problema asmeniškai, atrodo, kad geriančio reikalas – gerti ar ne. Deja, yra kitaip, kai tai paliečia asmeniškai, kai “kultūringai“ geriantis žmogus per akimirką sužaloja ir sujaukia gyvenimą niekuo dėtam žmogui. Arba pabendravus su beprasigeriančio sūnaus motina neatrodo, kad tai gali būti vien geriančio asmeninis reikalas. Alkoholio vartojimas toks, koks jis yra šiandien, paliečia daugelį žmonių.

  Bendraminčiai yra gėris ir didelė jėga gyvenime, todėl būtų keista, jei vienas kito nepalaikytų. Aš tame kriminalo nematau, nors tu ką. Na, bet kai nori įžvelgti dėmę – įžvelgsi.

  Aš esu idealistė ir mane liūdina mūsų dabartinės santvarkos rezultatas – žmonių abejingumas ir egoizmas. Žmonės nustojo matyti save kaip visumos dalį, tapo abejingi savo tėvynei. Vis laukia: kažkas ateis ir viską sutvarkys, o aš pasėdėsiu savo komforto zonoje ir palauksiu. Na, dar pasipiktinsiu, kad viskas blogai ir visi aplink blogi. O kai kažkas imasi pokyčių, tai kelia pyktį.

  Statistika, skaičiai šiame rašinyje nieko neužkabino, o informacija paveikė tik tiek, kiek liečia patį žmogų. Koks siauras problemos suvokimas ir grėsmės matymas ten, kur jos nėra – ar aš kažką draudžiu?.. Aš tik siūlau susipažinti su statistika, medicinine, sociologine, psichologine informacija – skyriau tam nemažai laiko, tai ne tuščios kalbos.

  Tokia reakcija man tik parodo, kad tai, apie ką kalbame, yra reikalinga ir aktualu. Pokyčiai nevyksta akimirksniu, tam reikia laiko. Man rūpi Lietuvos likimas, ir aš darau tai, ką galiu savo vietoje. Ir labai džiaugiuosi, kad aš ir mano šeima, mano draugai ir bendraminčiai jau gyvename blaiviai. Tai mūsų pasirinkimas.

  Gal ir sunku suvokti, kad mes jokios naudos iš to, kad dalinamės šia informacija, neturime. Mes tiesiog dalinamės, ir kiekvieno valioje – priimti tai ar ne. Man asmeniškai jau niekas neįrodys, kad vartoti alkoholį yra gerai ir sveika, kad tai kiekvieno asmeninis reikalas. Ir asmeninė patirtis, ir pagrįsta faktais ir moksliniais įrodymais informacija rodo ir įrodo priešingai.

  Dar pagalvojau, kad mūsų diskusija labiausiai nustebintų mūsų senelius ir prosenelius. “Patobulėjome“..

  Aš vistik pritariu Vydūnui – TIK asmeniniu geru pavyzdžiu, TIK informacijos suteikimu galima parodyti Tiesą. Nebūtina merktis į purvą, kad suprastume, kad tai purvas. Juk esame mąstantys..

  Patinka

 13. Idomiausia tai, jog keldami taurelę sakome :“Į sveikatą, būk sveikas, ir t.t“ – nors sekančią dieną nuo to sveikesni tikrai netampame 🙂

  Patinka

 14. Labas, blogiukai 🙂
  Tikrai, yra toks posakis: gerdami į kitų sveikatą, gadiname savąją 🙂 .
  P.S. daug posakių tiesiai šviesiai nusako realybę.. šitas tai tikrai.

  Patinka

 15. Senesne diskusija, bet prisijungiu… Asmeniskai pati susimasciau apie tai, kai gime dukra. Ne del saves, o del jos is pradziu atsisakiau alkoholio is viso, kaip ir visos maitinancios mamos, taciau po to susimasciau – kaip jai pateikti pati alkoholio vartojima? Koki poziuri ji suformuos veliau? Rodyti jai saikinga gerimo kultura? Sventes, taure vyno vakare prie malonaus pokalbio? Ir suvokiau, kad tos malonios ribos nera, ji neivardijama niekaip -kiek ir kaip normalu, o kiek – jau smerktina? Nebusiu kategoriska, labai gerai grumlinas pastebejo, kad draudimai tik paastrina nora visa tai isbandtyti – noriu kad mano vaikas nebijotu pasakyti, kad ragavo, kad vartoja. Nes noriu tokius dalykus zinoti ir apie tai su ja sneketi. Bet as nusprendziau – pati daugiau ne laso. Nes kokia veidmaine buciau,jei aiskinciau jai apie alkoholio zala, o vaikas manytu, kad mano veiksmai skiriasi nuo zodziu. Vien tam, kad mano vaikas suvoktu, kad galimas ir kitoks pasirinkimas, liudna, kai tai ateina i galva jau velokai… Ir dar. Truputis itakos turejo ir mintis apie tai, kad alkoholio pramone, kaip ir tabako, kraunasi is zmoniu silpnybes milziniskus pinigus, vadinasi, bet kokios kalbos apie grazu vartojima ar alkoholio nauda, tai milziniskus pinigus kainuojanti reklama. Atsiprasau uz samokslo teoriju kvapa 🙂 Ir manau, kad gydytojai, sakydami kad taure vyno netgi sveika- turi omenuyje, kad sitame gerime yra medziagu, kurios naudingos musu organizmui, bet tik tiek. Bet nepultume rukyti cigareciu, jei jos butu praturtintos vitaminais? Ar pultume… Jau nebezinau 🙂

  Patinka

 16. Labas rytas, Renata 🙂

  Labai gerai, kad jungiatės į diskusiją, kuo daugiau nuomonių, tuo plačiau galime viską aptarti. Mano tikslas buvo supažindinti su informacija, o tai, kad reakcijos į ją yra skirtingos – normalu, juk kiekvienas ją vertina iš savo pozicijos.
  Lygiai taip pat, kaip ir visi, išaugau aplinkoje, kur per šventes buvo geriamas alkoholis, todėl nenuostabu, kad suaugus taip pat pratęsiau įskiepytas tradicijas ir daug metų gyvenau iš inercijos.

  Kol neaptikau informacijos apie alkoholį. Ir tai ne mitai ar nuogirdos, o mokslinė informacija, todėl, net ir labai norėdama, negaliu ir neturiu galimybių jos paneigti. Galiu tik, remdamasi ja, padaryti pasirinkimą.

  Jūs labai teisingai pabrėžėte, kad svaigalų gamintojai kraunasi didžiulius pelnus iš žmonių silpnybių. Tačiau.. jie kraunasi todėl, kad mes tuos pelnus jiems krauname, t.y., pasiduodame įtakai ir žaidžiame pagal jų taisykles. Šiuos monstrus įmanoma panaikinti vienu būdu – atsisakyti jiems tarnauti.

  O diskusija apie tai, ar blaivybė yra gerai, ar verta pasilikti su vyno taure ar stipraus gėrimo šlakeliu – asmeninio pasirinkimo klausimas. Kiekvienas už savo pasirinkimus atsakome asmeniškai, t.y., gauname savo veiksmų pasekmes.

  Jūsų pasirinkimas rodyti savo dukrytei blaivybės pavyzdį – aukšta sąmoningumo išraiška. Jūs taikliai pastebėjote, kad vaikai labai jautrūs dvejopiems standartams, jie labai gerai pastebi prieštaravimus tarp žodžių ir veiksmų. Tik asmeniniu pavyzdžiu galime formuoti aukštus siekius. Labai džiaugiuosi, kad tokių sąmoningų tėvelių daugėja 🙂 .. tai teikia didelę viltį..

  Įdomūs jūsų pamąstymai apie cigaretes su vitaminais 🙂 . Va matote, kaip esame klaidinami… O jei remsimės medicininių tyrimų išvadomis, tai sužinosime, kad yra įrodyta, kad toksinėse gyvam organizmui medžiagose negali būti naudingų medžiagų – juk logiška? Štai kodėl svarbu susirinkti ne mitų pavidalu skleidžiamą melą, o patvirtintą tiesą (pvz., iš narkologijos ar toksikologijos kurso).

  Ačiū, Renata, kad prisijungėte prie diskusijos. Jūsų komentaras man asmeniškai labai artimas dėl vaikučių auklėjimo asmeniniu pavyzdžiu. Ačiū jums 🙂 .

  Patinka

 17. Garbinanti įsipareigojimą jūs įtraukėte į savo svetainę ir jums pateikti išsamią informaciją . Tai malonu susidurti su dienoraštį , kiekvieną kartą ,o kad yra ne tas pats senas rehashed informacijos . Fantastinis skaityti ! Aš išsaugoti savo svetainę , ir aš savo Google sąskaitos pridėti savo RSS .

  Patinka

 18. Atgalinis pranešimas: http://actionhotel.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: