Gausa

Tai yra viena iš energijos formų. Visi žmonės ir kiekvienas atskirai naudojasi ta pačia gausos energija. Nuo gimimo visi turime lygias teises ir galimybes naudotis šia energija (kaip ir visomis kitomis). Visi mes – tai turime aiškiai suvokti – nėra išskirtinių ar išrinktųjų. Gausa yra energija, o pinigai – žmonių sugalvota gausos energijos išorinė išraiška.

Ši energija veikia visas kūrinijos formas ir paklūsta visų energijų dėsniams: ji sąveikauja, juda, keičiasi. Žvilgtelkime į mus supantį pasaulį ir aiškiai pamatysime gausos energijos veikimą – kiekvienas gamtos kampelis ir gyvybės forma gauna viską, kas reikalinga jos gyvavimui ir viskas tarpusavyje sąveikauja, palaiko vienas kitą bendram labui ir.. neprašo už tai sumokėti – sąveika yra visuotinė nauda, o ne pelnas.

Visi žinome (ir tai jau įrodyta), kad žmogus kūrinijos energijas gali valdyti ir valdo minčių pagalba – sąmoningai arba ne. Mintys turi būti kryptingos ir subalansuotos, kaip pavyzdį galime paimti elektros prietaisą – kad jis veiktų, reikalinga atitinkama elektros srovė: jei ji bus per stipri, prietaisas perdegs, o jei per silpna – neveiks. Labai svarbu suprasti, kad gausos energijos “generatoriai“ esame mes patys, ir tik mes patys galime ją apriboti baimėmis.

Žmogaus gerovė pirmiausia yra pačiame žmoguje – jo mąstyme ir įsitikinimuose. Gausa yra vidinės pilnatvės išraiška, pritraukianti išorinę gerovę. Pinigai – išorinė išraiška, jokiu būdu negalinti pritraukti vidinės pilnatvės. Todėl, jei nuolat trūksta pinigų, ar jie teikia nerimą – išsivaduokime pirmiausiai nuo nerimo dėl pinigų, nes tai blokuoja gausos energiją.

Jei nuolat mėginame prisitaikyti prie to, kas nebūdinga mūsų prigimčiai, kas primetama iš išorės, tai prarandame savo vidinę stiprybę. Pavyzdžiui, galime patikėti, kad pinigai suteikia stiprybę, laisvę, saugumą, ir nuolat nerimauti dėl jų galimo praradimo, o jei prarandame – ar tai reiškia, kad be pinigų esame bejėgiai?.. Atsipeikėkime, juk tai pirmiausiai dvasinio skurdo psichologija..

Tarkime, mes įpratome gauti tam tikrą sumą, ji mums įprasta, todėl mes ją be baimės priimame. Dabartiniais krizės laikais dažnai net nedrįstame pagalvoti apie didesnę pinigų sumą, nes.. bijome, arba esame iš anksto įsitikinę, kad jos negausime – štai ir vidiniai apribojimai. Tuo tarpu gausos energijos principas teigia: sąmoningai formuluokite tik sumas, leidžiančias oriai gyventi, ir darykite tai drąsiai, be abejonių – tik tuomet gyvenime “pritrauksite“ situacijas, leisiančias tai turėti.

Mūsų vidinė būsena veikia kaip paklausa, o išorinės sąlygos – kaip pasiūla. Jei viduje gimsta ketinimas (stiprus, kryptingas), tai išorėje atsiranda galimybė jį įgyvendinti. Kaip pavyzdį galime panagrinėti situaciją su alkiu. Suvokimas, kad žmogus alkanas, gimdo norą alkį numalšinti. Noras gimdo ketinimą, kuris rodo, kad kažką dėl to reikia padaryti, taigi, gimsta mintis, idėja, o ši pereina į veiksmą: “materializuojamas“ kažkoks prieinamas maisto produktas, o alkis transformuojasi į sotumą.

Paremta jausmu mintis pritraukia kuriančią mintį ir taip įvyksta realizacija. Tai paprastas pavyzdys, įrodantis, kad sąmoningi ketinimai yra įvykdomi, tereikia absoliutaus žinojimo, kad tai įgyvendinama (jei neblokuojame savo abejonėmis, nes abejonė – taip pat ketinimas) . Reikia tvirtai žinoti, kad kiekvieną momentą mes galime įgyvendinti savo ketinimus – tam kūrinijoje yra viskas.

Bet, kaip žinome, ketinimai gali būti geranoriški arba piktavališki, todėl ypač piniginiuose santykiuose, kur lengvai apvaldo egoizmas ir godumas, turime prisiminti principą “Nekenk“ – tai turi tapti kiekvieno žmogaus gyvenimo norma. Bendražmogiškumas, geraširdiškumas ir geranoriškumas atneša pozityvius dalykus į žmogaus gyvenimą. Žmogus turi suprasti savo atsakomybę ir suvokti, kad visų pasekmių jo gyvenime priežastis yra jis pats.

Gausos energija paklūsta dviems harmoningo pinigų panaudojimo taisyklėms: 1) pinigai turi tarnauti žmonijos ir žmogaus labui, atnešdami laimę ir naudą; 2) pinigus turime naudoti tik tam, kas tikrai reikalinga čia ir dabar – tai būtinybės tikslingumo dėsnis. Labai svarbu suprasti, kad mokėjimas naudotis mažu ir būtinu yra asmenybės brandumo ir pilnavertiškumo požymis. Turime pasitikėti gyvenimu – prisimenate vandenyną, kaip gausos simbolį: jei visi prieisime ir pasisemsime, kiek panešime, jis tikrai neišseks 🙂 ..

Ir dar vienas svarbus momentas mūsų laikmečiui: kartais žmogui tenka dėl rimtų aplinkybių keisti darbą. Tokiu atveju dažnas supanikuojame ir išsigąstame. Nusiraminkime, kad ir kaip atrodytų viskas nestabilu, žinokime tvirtai – jei nuoširdžiai tikėsime savimi nežiūrint į nieką ir dėsime visas pastangas išspręsti situaciją – gyvenimas mums visada suteiks būdus ir galimybes gyvavimui naujose sąlygose.

Svarbiausia – nepasiduoti nevilčiai. Jei atėjo pokyčių metas, ryžtingai pradėkime savo adaptaciją ir prisitaikykime prie naujų sąlygų, nenuleiskime rankų. Keičiasi sąlygos, keiskimės ir mes. Jei einame į naują etapą be baimės, tuomet visada ateina žinojimas – kaip tai reikia padaryti.

Dvasine prasme pinigai – iliuzija, galinti užgožti gyvenimo realybę ir gyvenimo prasmę. Jei suvokiame gausos energijos veikimą ir įgauname vidinę pilnatvę, pinigai gali tos vidinės pilnatvės išraiška. Kas suvokia skirtumą tarp iliuzijos ir vidinės pilnatvės, tam atsiveria gausybės ragas – visomis prasmėmis. Materialiniai turtai tėra labai menkas begalinės dvasinės gausos atspindys..

14 minčių apie „Gausa“

 1. Skurdo filosofija labai stipri, klausiau apie tai paskaitą. Žinai, ir pikta, ir keista, kodėl žmonės taip lengvai patiki tuo, kas juos griauna? O kai esi įtikėjęs skurdo filosofija, tai labai sunku priimti visuotinės gausos dėsnį.

  Patinka

 2. Sutinku visu 100% su straipsnyje issakytomis mintimis, o taip pat pritariu ir Bagirai, kad skurdo filosofija musu visuomeneje yra jau itiketa.Negana to, visa tai perduodama is kartos i karta. Kodel taip sunku patiketi visuotines gausos desniu arba besalygine meile? (pastebekite, pajauskite kaip sie zodziai skamba siu dienu kontekste: Meile,Gausa,Tiesa, Viltis ir kt.)
  Reikia tureti tvirta vidini “stubura“, kad sugebetum islaikyti savo sieloje tikraja siu zodziu prasme ir tikejima, nes dabartineje visuomeneje beveik visa tai, kas turetu buti sventa, yra apversta ir sumaisyta aukstyn kojom arba spekuliuojama be galo be krasto… Taip zmones pamazu praranda tikejima ir pasitikejima ir prigyvena jau ta faze, kad is tikruju nezino, kuom galetu pasitiketi…
  Kazkam tokia situacija yra labai naudinga.Kazkas musu sujauktais nesamoningais protais manipuliuoja, sekmingai pasinaudodamas(-i) musu baimemis, ydomis ir silpnybemis… GAL JAU UZTEKS?

  Labai graziai Ruvi parase, kad mes patys savo mintyse esame visa ko saltinis ir aplinka tik atsako i musu “uzsakyma“. Suformavus minti arba ideja dar labai svarbu ir nepamirsti, kad materija yra labai inertiska ir kol musu mintys realizuojasi, praeina nemazai laiko, daznai buni ir pats pamirses, ka “uzsisakei“ :).As gana daznai “sugaunu“ save, kad tiesiog nesugebu islaukti rezultato arba neuztenka paprasciausio kryptingumo ilgesni laika “generuoti“ gausa, sekme, tikejima ir pan. Ir tik vienam Kurejui arba Visatai yra zinoma, per kiek laiko bus ivykdytas uzsakymas… Ko gero sunkiausia ir yra islaikyti samoninguma visame kame…

  Patinka

 3. Labas, Bagira 🙂
  Gal ir nelengva tai suprasti, bet jei supranti, tai pakeičia gyvenimą – sakau iš savo patirties.
  Taip, nelengva, taip, net baisu pradžioje, bet įsisąmoninus šitą neginčijamą logiką ir priėmus ją į savo gyvenimą, viskas stebuklingai keičiasi.
  Įdomus tavo pastebėjimas, kad žmonės lengvai patiki tuo, kas juos griauna.. Gal dėl to, kad bijome imtis atsakomybės už savo gyvenimą ir norisi kažką kaltinti, jei negerai?
  Nors.. kai jau tikrai nesiseka, sunku pradėti mąstyti pozityviai – tai faktas, nors pozityvumas – vienintelė teisinga išeitis.
  Diskutavom apie tai, pameni – jei netenkame darbo, tuoj “limpa“ visokios baisybės – bedarbis, ką darysiu, neišgyvensiu – emocijos ima viršų, ir tai normalu, juk stresinė situacija. O jei pažiūrėsime į tai ramiai, be emocijų – šis įvykis yra tiesiog darbo pakeitimas. Reikia duoti sau laiko darbo paieškoms, apskambinti pažįstamus, peržiūrėti darbo skelbimus, pačiam įdėti darbo skelbimą, daryti viską, kas tokioje situacijoje būtina. Ir – tikėti sėkme, būtinai. Tokiu atveju tikrai pasiseks, tikrai.
  Supratus gausos dėsnį, gyvenimas dar labiau pasikeičia. Visi dvasiniai mokymai apie tai rašo, kiekvienas pasiekęs savirealizacijos žmogus intuityviai arba sąmoningai juo naudojasi..
  Todėl – visiems visiems linkiu įsileisti gausą į savo gyvenimą 🙂 .. Pabandykite, juk tikrai nieko neprarasite, o įgyti galite…….
  SĖKMĖS visiems 😀

  Giedra, pasirašau po viskuo, ką parašėte 🙂 , ačiū už įkvėpiančias mintis ir patirties aprašymą 🙂 O taip, su kantrybe palaukti visi turime bėdų 😉 .. Mane mano Mokytojas mokė: vidinis tikėjimas turi tapti Žinojimu, kad viskas bus taip, kaip ketiname, tuomet “terminas“ žymiai sutrumpėja 🙂

  Patinka

 4. Miela Ruvi, su zinojimu man irgi yra prastai…As daugiau is klausianciu ir ieskanciu “kategorijos“ esu :). O kaip zinoti, kad jau tikrai zinai? Kiek kartu man atrode, kad jau dabar tai tikrai tikrai zinau-jauciu-nujauciu-numatau “kiaurai“(viskas viename)ir staiga tikroveje pasirodo viskas atvirksciai…Tiesiog apsigauni save ir tiek… Ko gero nera lengva tai paaiskinti, bet pagal ka tada orientuotis, kaip zinoti, kada tikejimas transformuojasi i vidini zinojima?

  Patinka

 5. Tikrai Giedra, šių dienų kontekste Meilė, Gausa, Tiesa, Viltis kažkaip keistokai skamba. Bet man rodos bunda žmonės, nes atsivalgė tų išorinių blizgučių. Tikrai jau UŽTENKA. O su “užsakymais“ ir man ta pati istorija 🙂 . Ruvi, tau gerai, tu tiek iš Mokytojų pasisėmei, tai ir laiminga 🙂 .

  Patinka

 6. OOOO, merginos, kaip mes čia vienu metu jaukiai susibūrėme po darbų 🙂
  Giedra, kiekvienas savo laiku ir savo keliu iki žinojimo ateina. Sunku apibrėžti – tai pojūtis 🙂 .
  Tiesiog.. reikia kantrybės, nes yra informacijos kaupimo laikas, yra veiklos laikas, ir jie nuolat keičiasi.
  Man būna momentų, kai perskaitau knygą ar informaciją ir nelabai ją suvokiu, o po kiek laiko – net gali būti po kelių metų staiga gauni informaciją, prisimeni tą skaitytą knygą, ir viskas lyg vaikiškas puzliukas sisideda į aiškų suvokimą – toks tada jausmas geras, ir atrodo – ko aš ten galėjau nesuprasti? 🙂
  Tą žinojimo, tikrumo jausmą pirmą kartą pajutau dėl sveikaatos – buvau labai pasidavus baimėms, visokioms propaguojamoms “profilaktikoms“ tablečių pavidalu, kol neaptikau kartą rytiečių sveikatos sistemų. Kažkaip.. viskas akimirksniu pasikeitė ir supratau, kad viskas nuo manęs priklauso – nustojau bijoti ir tiesiog atėjo suvokimas, kad žinau, kad esu sveika ir tik nuo manęs priklauso mano sveikata..
  O paskui ir visose kitose gyvenimo srityse.. Svarbiausia – būti nuoširdžiu su pačiu savimi, suprasti, ko iš tiesų norime ir kam mums to reikia. Aišku, keista nesijaudinti ir būti ramia, kai aplink tiek nerimo ir stresų, bet.. įpratau ir nustojau stresuoti avansu.
  Ateis laikas ir viskas bus taip, kaip turi būti. Giedra, ieškantis visada randa, tereikia eiti į priekį 🙂 . O jei gaunasi atvirkščiai, tai kaip juokavo D.Merfis – dažnai mes norime to, kas mums nenaudinga, todėl Visata “pakoreguoja“ mūsų ketinimus 😉

  Bagira, visi mes turime Mokytojų 🙂 . Gal aš labai uoli mokinė 😉 ?

  Patinka

 7. Uoli, uoli 🙂 . Į temą, kol nepamiršau. Tai gausos energija mes visvien visi naudojamės, jei jau gyvenam, bet jei jautiesi vargšas, nevertas, nepilnavertis arba niekini pinigus, tai riboji jų srautą? Kažkaip man čia neaišku, ir naudojamės, ir ribojam?

  Patinka

 8. Taip, pagavai mintį – kiekvienas žmogus kiekvieną savo gyvenimo momentą turi minimumą visko, ko jam reikia pragyvenimui – taip pasireiškia gausos energija, net jei mes ją blokuojame savo baimėmis. Ir jau tuo labiau negalima žiūrėti į gausą vartotojiškai ir parazituoti Visatos dosnumu.
  Viską iš amžinybės gausos žmogus gauna besąlygiškai, ir tik pinigų sistema riboja mūsų suvokimą ir gyvenimą.
  Ką gauname besąlygiškai? Žemę, orą, Saulės energiją ir šilumą, vandenį.. (nors ir tai jau įsigudrino pardavineti) – sąlygas gyventi. Jei tai vertiname, tai ir materialių vertybių turime tiek, kiek reikia (pritraukiame pagal vidinę būseną). Pasikartosiu – mums trūksta visko dažniausiai todėl, kad mes daug norime arba todėl, kad ribojame save patys – “neįmanoma, nesugebėsiu“..
  Žnau, kad paklausi apie nesąžiningus žmones (švelniai tariant). Daug ko jie pasiekia valios pastangomis – jie labai nori pinigų ir su jais susietos valdžios. Ar atneša tai jiems laimę ir pilnatvę – pažiūrėk į jų gyvenimus, pamatysi.. Už viską tenka atsakyti – vienokia ar kitokia forma – kūrinijos “buhalterijos“ neapgausi..
  Užvedei ant minties apie kinų Feng Shui – jie turi mokymą, kaip dirbti su gausos energija. Paieškosiu, gal ką rasiu ir parašysiu plačiau 🙂

  Patinka

 9. Šiaip nėra lengvas suvokimui klausimas, nes pinigai sujaukė visą supratimą. Įtariu, kad supratus šitą dėsnį labai daug nerimo iš gyvenimo išeitų, vistik kaip esam stipriai užprogramuoti.

  Patinka

 10. Labas rytas 🙂
  Miela Giedra, tą “nusipelnęs“ pakeisčiau “pagal vidinę būseną“ – visai kitą prasmę įgauna. Jūs labai teisingai savo komentare rašėte, kad reikia turėti stiprų stuburą, kad išliktume savimi. Kai aplink tiek išmušančio iš vėžių programavimo, labai sunku būti savimi ir neįsileisti abejonių.
  Kai patikime, kad tik tai, kas įgijama iš išorės, teikia stiprybės, įgijame savotišką ramstį, kurį išmušus pasijuntame bejėgiai. O vidinė stiprybė yra ta ašis, kuri laiko bet kokiose sąlygose.
  Tas savo laikas pilnai savirealizacijai ir ateina tuomet, kai visiškai ir nuoširdžiai, be menkiausių abejonių pasitikime savimi ir kūrinijos dėsniais. Ateina lengvumas, ramybė ir džiaugsmas – tokią būseną spinduliuoja visi dvasiniai Mokytojai.
  Išmokyti jos sunku, nes sunku paaiškinti šią būseną. Tai kiekvienas ir keliaujame pasirinktu keliu link tos vidinės stiprybės – jei keliaujame, ypač jei sąmoningai to siekiame, tai būtinai pasiekiame 🙂 . Kai pirmą kartą uždaviau klausimą apie pinigus vienam dvasiniam Mokytojui, jis man atsakė trumpai: “tu per daug dėl jų jaudiniesi“. Išėjau nesupratus, ir tik po kelerių metų atėjo supratimas 🙂 , nes dvasinis augimas vyksta laipsniškai, visą gyvenimą.

  Bagira, sąmoningumas – raktas į visapusišką perprogramavimą 😉

  Patinka

 11. Supratau! Jei nuolat galvosiu, kad man kažko trūksta, tai jau automatiškai save apribosiu. O jei galvosiu, kad visada turiu viską, ko man gyvenime reikia, tai gausa visais būdais pasireikš mano gyvenime! 🙂 t.y., pagal vidinę būklę bus išorinis atitikmuo?

  Patinka

 12. Žinoma 🙂 . Atrodo, paprasta, bet suvokti tai, o ypač įgyvendinti reikia nuoseklumo ir tvirtybės, nes nuolat yra išorinių dirgiklių, o iš jų nuolatinės baimės ir abejonės.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: