Briusas Li: mintys kasdieniniam įkvėpimui

po dangumi gyvena tik viena šeima – žmonija

Sek gyvenimo tėkmę. Mielas drauge, niekada du kartus neįžengsi į tą patį vandenį. Kaip ir tekantis vanduo, gyvenimas – nuolatinis judėjimas. Nėra nieko pastovaus. Kad ir kokios problemos ištiktų ateityje, atsimink, kad viskas keičiasi, todėl reikia judėti kartu su gyvenimo dvasia. Priešingu atveju sukursi dirbtinumą ir bandysi sulaikyti amžiną tekėjimą. Norėdamas to išvengti, turi keistis, būti lankstus. Nepamiršk, kad naudingiausias puodelis yra tuščias.

Gyvenimo prasmė. Gyvenimo prasmė yra pats gyvenimo procesas, nereikia jos konceptualizuoti ar sprausti į siaurus sistemų rėmus.

Gyventi – kurti. Gyventi – išreikšti save, saviraiška yra kūryba. Kūrimas nėra paprastas kartojimas. Gyventi – išreikšti save laisva kūryba.

Gyvenimo tobulumas slypi paprastume. Kai atsisakai materialinių vertybių naudos, atsižadi pasipūtimo, savanaudiškumo, nuslopini troškimus, tuomet gali atrodyti, kad tobulam gyvenimui kažko trūksta, kad pilnatvė yra tuščia. Toks gyvenimas ryškus kaip šviesa, tačiau neakina. Kitaip tariant, tai – harmonijos, vienybės, pasitenkinimo, ramybės, pastovumo, savišvietos, taikos gyvenimas, ilgas gyvenimas.

Džiaukis. Mielas drauge, kurk planus ir juos įgyvendink, gyvenimas per trumpas, kad kauptum negatyvią energiją.

Akimirkos amžinumas. “Akimirka“ neturi nei praėjusios dienos, nei rytojaus. Ji nėra apmąstymų rezultatas, todėl nepriklauso laiko kategorijai.

Gyvenimo esmė. Įsitikinkite, kad viską darote tam, kad suprastumėte gyvenimo ESMĘ ir tuos VISUMĄ sudarančius tiesioginius bei netiesioginius dalykus. Reikia daiktus matyti tokius, kokie jie yra, ir niekuo aklai nesiremti – nei mąstymo būdu, nei priemonėmis. Būti laisvam – neturėti varžančio požiūrio. Gyvenimo esmė – nesivadovauti kažkuo vienu.

Atsiskleiskite. Būkite atviri ir pasirengę laikui atėjus pakeisti savo veiklą.

Esmė yra pradžia. Esmė yra sielos išraiškos pagrindas. Esmė – visų natūralių išraiškų “pradinis taškas“. Teisingai supratus esmę, sielos išraiškos bus teisingos ir sutvarkytos. Pamiršus esmę, tai būtų neįmanoma.

Susitelkime ties dabartimi. Nėra nieko už ČIA ir DABAR ribų.

Priežasties ir pasekmės įstatymas. Aplinkybės nulemiamos priežasčių. Tačiau mes galime kontroliuoti priežastis.

Vienybės su gamta įstatymas. Vienybės su gamta įstatymas – pamatinis daoizmo mokymo principas. Jis teigia, kad reikia išsaugoti harmoniją ir nesipriešinti pagrindiniams Visatos įstatymams. Vadovaukitės natūralia daiktų tvarka, nekeiskite jos. Atminkite – niekada nepriekaištaukite gamtai ir niekada nesupriešinkite savęs ir jos.

Subjekto ir objekto santykis. Nėra prasmės tiesiogiai kalbėti apie sąmonės objektus, nesvarbu, ar tai būtų pojūčiai, ar žvakės. Objektas privalo turėti subjektą. Šioje poroje ir objektas, ir subjektas papildo vienas kitą (nėra priešingybės), kaip ir kiti dalykai, yra visumos puselės ir vienas kito funkcija. Besilaikančios centro, priešingos pusės yra vienodos, jei į jas žiūrima iš judančio apskritimo centro. Aš ne patiriu, aš esu patirtis. Nesu patirties subjektas, esu toji patirtis. Aš esu žinojimas. Niekas negali būti manimi ir be manęs egzistuoti.

Kalbėti ir klausyti. Dauguma žmonių moka kalbėti, bet nesugeba klausyti. Mažai kas moka klausyti, bet nemoka kalbėti. Dar mažiau žmonių, kurie moka ir kalbėti, ir klausyti.

Būtinybė veikti pagal savo įsitikinimus. Neužtenka žinoti, būtina taikyti. Vien noro nepakanka, turime veikti.

Apribotas protas negali laisvai mąstyti. Protas turi būti plačiai atvertas laisvo mąstymo funkcijai. Apribotas protas negali mąstyti laisvai.

Ego pamokos. Svarbu neleisti ego naudotis savimi, nes žmogus turi naudotis juo ir neleisti būti klaidinamas.

Laimė – žmogaus moralumo rodiklis. Žmogaus moralumo rodiklis – jo laimė. Kuo geresnis žmogus, tuo daugiau laimės. Laimė – gerumo sinonimas.

Meilė – matematinė lygybė. Mylėk, ir būsi mylimas. Meilei kaip ir algebros lygčiai būdinga lygybė.

Santuoka – draugystė. Santuoka – tai paprastu gyvenimu, kasdieniniais reiškiniais paremtas dviejų žmonių bendradarbiavimas ir draugystė.

Tave vertina pagal tavo veiksmus. Jei elgiesi kaip asilas, visada atsiras kažkas, kas bandys ant tavęs joti. Demonstravimas – kvailio pasididžiavimo būdas.

Esmė – ne darbas, o jo atlikimas. Svarbu ne tai, ką darai, o kaip darai.

Iš knygos “Bruce Lee: stulbinančios mintys“, sudarytos J.Little, išverstos ir išleistos “Obuolio“ leidykloje.

6 mintys apie „Briusas Li: mintys kasdieniniam įkvėpimui“

 1. Įdomiai 🙂 . Nežinojau, kad jis ir rašė. Tikriausiai savo namiškių įtakota perskaitei? Tikrai netikėta ir įdomu 🙂

  Patinka

 2. Labas rytas 🙂
  Žinoma, visada palaikau savo namiškių pomėgius – tai ir pasidomiu 🙂
  Rytų kovų menų sritis mūsų laikais taip suprimityvinta ir komercilizuota, kad dauguma mūsų įsivaizduoja tai kaip primityvų daužymasi.
  O iš tiesų tai vadinama menu, nes grįsta gilia filosofija, savęs pažinimu, idealiu kūno valdymu. Įsivaizduok, jie taip išlavina kūną, kad geba valdyti ir jausti mažiausią raumenuką – neįtikėtina. Aišku, netreniruotam žmogui sunku įsivaizduoti tokį kūno valdymą. Ir, kaip nekeista, pagrindinis principas – nepuolimas..
  Savotiška saviugda – per pratimus, filosofiją.. Man pačiai buvo netikėta ir įdomu 🙂

  Patinka

 3. Žinai, Ruvi, ko jau ko, bet tavo puslapyje Briusio Li nesitikėjau…maloniai nustebinai. 🙂 Aš, kaip ir Bagira, nežinojau, kad jis rašė. Čia gavosi kaip priminimas, kad neužmirštume kuo verta gyventi.

  Patinka

 4. Ir man, Sauliau, buvo netikėtumas ta knyga. Žinai, drąsiai ją ir visas kitas jo knygas skirčiau prie vertų studijuoti saviugdos vadovėlių. Viskas grįsta patirtimi, išgyvenimais, paieškomis – tai ir vertinga, nes tikra 🙂

  Patinka

 5. Nieko keista-masteriu jis buvo is pasaukimo bet filosofija buvo jo didzioji aistra-jis ja studijavo bet menai padare savo isejo jis is universiteto nes daugiau buvo mokytojas nei studentas tenai-namuose turejo milziniska biblioteka ir absorbavo viska kas tiko jo keliui,o jo tikslas buvo l zemiskas -tapti tikru zmogumi t,y,protas kunas ir vidus nuslifuoti iki tobulumo,ir jis to sieke visomis isgalemis,man asmeniskai jo mintys sudetingos bet jauciu jam didele pagarba kaip praktikui kuris pasieke neitiketinai daug ir yra kovu menu sinonimas

  Patinka

 6. Sveiki, Tang Lung 🙂

  Pritariu, kad jo pasiekimai verti pagarbos, ir nepamirškime, kad tai labai jauno žmogaus mintys (juk mirė jis jaunas), grįstos asmenine patirtimi ir išvadomis iš patirties. Mane taip pat žavi jo pagrindinis tikslas – tapti geru, tikru Žmogumi. Mūsų dienomis tai ypač aktualu..

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: