Pasaulis kupinas galimybių :)

Napoleonas Hilas, vienas iš pozityvaus mąstymo teorijos pradininkų, teigė, kad pozityvus mąstymas yra laimingo gyvenimo pagrindas ir yra tikroji mūsų prigimtis. Tikrasis žmogaus “aš“ yra labai pozityvus, be ribų ir be baimės. Būtent baimė sukuria žmogaus sąmonėje ribas ir jo antrąjį, netikrą “aš“ – kuris nusistatęs negatyviai ir kuris padaro žmogų silpną. Tas netikras “ aš“ nežino savo galimybių, nepasitiki savimi, o vietoje tikslų gyvenime nuolat skaičiuoja tik kliūtis į juos.

Pozityvus, tikrasis žmogaus “aš“, atvirkščiai – įkvepia žmogų ir padaro jį stiprų. Jei norime būti savimi tikruoju, turime koncentruotis į savo tikrąjį “aš“, t.y., mąstyti pozityviai. Pozityvus mąstymas padeda mums maksimaliai susikoncentruoti į numatytą tikslą ir parodo į jį kelią. Tam, kad atgautume ryšį su savo tikruoju “aš“, turime laikytis tam tikrų pozityvumo principų.

Svarbiausias iš jų – pozityvus mąstymas . Gyvenimas – kaip kompiuteris: jis veikia “taip“ ir “ne“ ribose. Sakydami “taip“, mes atsiveriame pozityvumui bet kokiomis gyvenimo aplinkybėmis ir patraukiame prie savęs pozityviai mąstančius žmones ir pozityvias situacijas. Žinoma, tam turime turėti tikslus ir atskaitos tašką, nuo kurio imame pozityviai koncentruotis tų tikslų pasiekimui.

Savidisciplina – dar vienas svarbus pozityvaus mąstymo principas. Pirmiausia – proto disciplina – jei norime, kad mums sektųsi, turime tikėti savo sėkme. Tada mūsų smegenys pradės veikti greičiau ir efektyviau ir mes atrasime geriausius sprendimus. Nuolat turėkime bent minimalų prioritetinių veiksmų planą ir juo vadovaudamiesi veikime, nenuolaidžiaudami sau dėl tingumo ar abejonių.

Nustokime žvalgytis į praeitį. Į ją galime žvilgtelėti trumpam ir tik dėl to, kad įvertintume patirtį ir nekartotume tų pačių klaidų. Fiksuokime tik sėkmingas ir malonias akimirkas – tai motyvuoja. Kai žmonės nuolat kremtasi dėl nesėkmių, jie jas ir prisitraukia, nes.. nuolat galvoja apie jas. Žmonės pasiekia užsibrėžtų tikslų tuomet, kai nesustoja ir nuolat eina į priekį. Orientuotis į sėkmę reiškia tiesiogiai ją prisitraukti.

Atsikratykime baimės, nes tai mūsų pačių sukurtas kipšas.. Baimė yra atvirkštinė energija laimei ir sėkmei. Baimės energija sukausto, sukelia nepasitikėjimą ir įtampą. Kai suprasime, kad visos baimės yra mūsų pačių sukurtos, galėsime jų atsikratyti. Tik atsikratę baimių, galėsime atsiverti gyvenimui ir realizuoti savo tikslus.

Pasitikėjimo jėga – tai raktas į proto jėgą, kuri idėjas paverčia realybe. Pasitikėjimas savimi padaro mus stipriais. Turime suvokti savo unikalumą ir nesilygiuoti į nieką. Suprasti, kad žmogus gali pasiekti viską, jei tiki tuo, ką daro ir tiki, kad pasieks to. Mūsų didžiausių vidinių galimybių rinkinys slypi mūsų pasąmonėje. Jei pasitikime savimi, pasąmonė sukuria veiksmų planą, o sąmonė kontroliuoja pačius veiksmus. Vienas iš būdų tiesiausiu keliu pasiekti savo tikslą – vaizduotėje sukurti kiek galima detalesnį jo vaizdą ir.. veikti, pasitikint juo.

Dar vienas iš pozityvaus mąstymo įtvirtinimo principų – entuziazmas. Tai milžiniška jėga, pritraukianti sėkmę ir neleidžianti palūžti, susidūrus su kliūtimis. Entuziazmas pritraukia bendraminčius ir motyvuoja žmones bendram darbui. Grupelė bendraminčių, kaip žinome, yra didelė jėga, galinti suburti ir padėti pasiekti neįtikėtinų rezultatų.

Altruizmas – tai gėris, kuriuo pasidalinę, kuriame dar daugiau gėrio.. Tai labai svarbus, vienas iš kertinių, pozityvaus mąstymo principų. Dalindamiesi savo gėrybėmis ir talentais – meile, žiniomis, mintimis, gerumu – mes žadiname žmonėse geriausias jų savybes. Tokiu būdu mes didiname pozityvumą, kuris tampa daugelio žmonių mąstymo būdu. Pasaulis tampa geresnis ne tik aplink mus 🙂 ..

Ir dar.. Visada darykime geriausiai tai, ką mokame daryti ir truputį daugiau, nei paprastai – taip mes išsilaisviname iš apribojimų, praplečiame savo galimybes ir tobulėjame 🙂 . Kiekvienas žmogus turi didžiulį kūrybinį potencialą, kuris slypi jo vidiniame “aš“. Pozityvumas yra raktelis, atrakinantis tą energijos potencialą.

Laikydamiesi šių paprastų pozityvumo principų, galime bet kurioje gyvenimo atkarpoje pažadinti savo tikrąjį (gal laikinai prisnūdusį 😉 ) vidinį “aš“ 🙂 .. o tada pasaulis atsiveria kaip kupinas nesibaigiančių galimybių lobynas – tada nereikia svajoti, kaip patekti į rojų – jį galime susikurti čia ir dabar 🙂 ..

11 minčių apie „Pasaulis kupinas galimybių :)“

 1. Smegenų plovimas ir tiek. Žinoma.. jei tuo tiki – tuomet jis veikia. Kaip ir bet koks tikėjimas. Ir placebo gydo, jei sugebi save itikinti kad tai super vaistas.

  Bet yra ir kita šito reikalo puse: užsiciklinus ant saviitaigos – nustoji matyti aplinkini pasaulį tokį, koks jis yra. atai tik savo susikurta iliuzija. Taip.. iliuzija iš dalies virsta tiesa. Iki laiko, kol skirtumas tarp iliuzijos ir realybes pasidaro per didelis.
  Tada kortų namelis sugriųna.

  Patinka

 2. Taip, Dali.us, kiekvienas pasirenka, kuo tikėti – savimi ar tuo, ką primeta aplinka 🙂
  Na, nesiplaukit jūs smegenų – juk niekas neverčia 🙂
  Ačiū už jūsų nuomonę.

  Patinka

 3. Labas rytas.
  Labai teisingai rašai, Vilte. Kiekvienas mes pasirenkame, kaip norime gyventi, ką daryti. Ačiū tau.
  O su Daliaus požiūriu nesutinku. Juk mes žmonės, mąstančios būtybės. Juk nesame “avinėliai“, kurie eina, kur veda. Ir kas gi mus veda, kas tie “vedliai“? Mąstantys žmonės tai mato ir supranta. Kiekvienas mes turime savo nuomonę, savo nuostatas ir taip gyvename. Aš pasirinkau galvoti, kaip gyvenu, ir gyvenu puikiai. Ačiū tau, Vilte.

  Patinka

 4. Dali.us, jei placebo gydo, tai ir pozityvus mąstymas veikia. Vadinasi, kad joks kortų namelis nesugrius, nes juk tai VEIKIA 🙂

  O skirtinga pasaulio interpretacija nereiškia, kad pasaulį žmonės mato skirtingai – jie tik suvokia ir priima jo įvykius skirtingai. O būtent tai viską ir keičia. Jei tavo sutuoktinis mirė, tu gali ir toliau dengti stalą jam, neigti jo mirtį ir užstrigti būsenoje arba gali su tuo susitaikyti ir gyventi toliau. Manau, kad to ir norėtų mirusysis. Svarbiausia atsakas, o ne aplinkybės ir įvykiai. Pozityvūs žmonės atsako pozityviai, todėl jų pasaulis yra teigiamas.

  Na, labai paprastas patikrinimas, ar tai veikia yra toks: pabandyti nuolat pesimistiškai kalbėti. Greit pasimato, kaip optimistai dingsta į šalis.

  Pabaigai vienas pavyzdys iš remonto darbų. Jei nuolat įsivaizduoji ir savo akimis „matai“ pozityvius dalykus, tuomet visur įžvelgi būtent tai ir galimybes tai pasiekti. Dabar remontuoju butą, tai dienelę praleidus skutant žalius dažus nuo sienų – vakare visur matai žalią spalvą. Plytelės atrodo žalsvos, visos lubos žalios ir t.t. Taip ir su pozityviu mąstymu.

  Pastaruoju metu vis dažniau susiduriu su šiuo reiškiniu, kad pasaulį matau geresnį nei kiti. Įdomiausia, kad ir gyvenu už juos geriau, tiek dvasiškai, tiek finansiškai. Manęs kažkaip niekas neskriaudžia, dėstytojai normalūs – nesukirtinėja, jokios krizės nebaisios – pinigų yra.

  Patinka

 5. Sveiki 🙂 Kiek daug įdomių nuomonių 🙂
  Nežinau kodėl, bet labai dažnai žmonių reakcija būna priešiška, kai pasakai jiems, kad jie viską gali.. ir priima tai kaip smegenų plovimą.
  Mano gyvenime pokyčiai prasidėjo TIK po to, kai pradėjau pozityviai mąstyti. Iš tiesų, kaip paskui supratau, tai natūrali mūsų būsena – pozityvumas. Dėl to ir parašiau apie vaikučius 🙂
  Visos baimės, nepasitikėjimas savimi ir negatyvumas yra mums primesti aplinkos. Kai priimame tai kaip gyvenimo programą, pasidarome niūriais bambekliais..
  Sutinku su Zahira, kad esame mąstantys, todėl bet kada galime keisti savo negatyvias nuostatas 🙂
  Povilai, pritariu visu šimtu: pozityviai mąstančių žmonių pasaulis yra teigiamas 🙂 . Geras pavyzdys pabandyti nuolat pesimistiškai kalbėti 🙂 .. ir su žaliais dažais 🙂 ..
  Bagira, dėkui ir tau 🙂
  Ir.. koks grožis lauke – prisišaukėm žiemą 🙂 Sėkmingos visiems dienos!

  Patinka

 6. Labas, Sauliau 🙂 smagu matyti.
  Sutinku, kad pozityvus mąstymas atveria akis ir pamatome visai kitokį pasaulį: kupiną gražiausių dalykų ir draugišką.
  Ryškiausias pavyzdys būtų su veidrodžiu iš Simorono technikų: veidrodis nekaltas, je mes rodome jam bjaurias grimasas :), nusišypsokime – ir pamatysime jame šypseną 🙂 ..

  Patinka

 7. Labutis ,
  Visi netiketai radau si tinklapi , ir ryte ryju , visa informacija , cia pateikta ! Galiu pasakyti , kad pozytyvus mastymas , yra pagrindinis jaunaties saltinis !As atsiduriau ekstirmalioi situacijoi , (ir ne viena karta ) tik pradejus pozityviai galvoti , sutelkti visas mintis i geresne ivykiu eiga , viskas pasisuko , taip kaip net nesitikejau Radau ramybe ir daznai girdziu komentrus mano adresu “ tu turbut pati laimingiausia !“ Todel , visiems linkiu , tiesiog pabandykit , ir pamatysit , kad pozituvus mastymas , daro stebuklus !
  Aciu Rita 🙂

  Patinka

 8. Labas, Rita 🙂
  Dėkui už šiltus atsiliepimus 🙂
  Pozityvus mąstymas, sutinku su jumis – pats svarbiausias dalykas, padedantis visose gyvenimo situacijose. Džiaugiuosi, kad esame bendramintės 🙂 🙂

  Patinka

 9. Kaip šaunu!Išties tai norėčiau paantrint Ritai. Nesuprantu, kur liteuviai žurnalistai žiūri.. tiek super talentingų žmonių figuruoja blogosferoj, bet panašu, kad spauda jų tyčia ar netyčia nemato.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s