Dvasinė pusiausvyra

Daugelis žmonių mūsų laikais gyvena bėgimu: būsenoje, kuri yra tarp praeities ir ateities. Kažkur.. tarp nerimo, nuoskaudų, lūkesčių ir planų. Tuo tarpu buvimas “čia ir dabar“ yra aukščiausias sąmoningumas, dvasinė pusiausvyra ir laimės pagrindas. Kaip sako išmintingieji budistai: esminė laimės sąlyga – suvokti, kad esi laimingas.. Kaip išlaikyti dvasinę pusiausvyrą? Kas “ryja“ mūsų sąmoningumą, o kartu ir tokį brangų gyvenimo laiką?

Čia labai pritinka dar Senekos pasakyti žodžiai: “dalį laiko iš mūsų išplėšia, dalį atima, dalis dingsta savaime.. didžiausia gyvenimo dalis praeina mums darant klaidas, didelė – nieko neveikiant, o visas gyvenimas – darant ne tai, ko reikia.. Tuo tarpu TIK laikas – mūsų.. jis yra vienintelis dalykas, kurio, net ir labai norėdamas, negali grąžinti..“ Savo laiką galime valdyti tik mes patys. Ir tik mes patys atsakingi už tai, kam atiduodame savo dėmesį ir sąmoningumą.

Galime sakyti, kad gyvenimas įtraukia, įstato į rėmus, kad paklustame miniai, bet.. ir tokiu atveju tai mūsų pačių pasirinkimas. Mes pernelyg nereiklūs, tingūs, prisitaikę spoksoti į bet ką, leidžiamės vadovauti bet kam.. O juk jei nesame savimi, mums visas gyvenimas slysta iš rankų.. Minia užburia, suvienodina. Mėgavimasis sambrūzdžiu tėra netvirtos sielos blaškymasis, bėgimas nuo savęs.

Vėl įterpsiu Senekos žodžius: “stumdytis minioje kenksminga: čia mokys arba kokios nors ydos, arba ją brukte įbruks, arba apkrės ja, mums nežinant. Nieko nėra pražūtingesnio doriems įpročiams, kaip renginiai. Mat per malonumus ydos lengviau įsigauna į mūsų sielas.. Nebūk panašus į bloguosius tik todėl, kad jų tiek daug.. Kiek galėdamas pasinerk į save. Bendrauk su tais, kurie padarys tave geresnį, prisileisk tuos, kuriuos tu gali padaryti geresniais.. Tuščia viskas, kas daroma vargstant, norint papuošti ar parodyti.. Niekas, išskyrus sielą, nėra vertas nuostabos“..

Laimė neateina iš išorės, jos niekas nesuteikia ir nepadovanoja. Laimės raktas – pati laimė, jos pagrindas – išlavėjusi sąmonė, dvasinė pusiausvyra. Kiekvienas mūsų veiksmas tampa kūrybiniu aktu, jei atliekame jį, sutelkę savo sąmonę. Į sąmoningą visuomenę kiekvienas ateina pavienio žmogaus raidos keliu ir šis kelias yra vienintelis.. Per asmeninį sąmoningumą į visuotinį sąmoningumą.

Taigi, gerai pagalvokime, prieš atiduodami savo dėmesį ir sąmoningumą mėgėjams pelnytis iš sensacijų, šou darymo, gandų skleidimo. Mes labai linkę greitai ir nemąstydami perimti viešąją nuomonę. Ji, deja, išmuša iš dvasinės pusiausvyros, įneša nerimą, abejones savimi ir.. priklausomybę nuo minios, nes tai, ką deklaruoja daugelis, atrodo teisinga.. Kaip išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, gyvenant visuomenėje, ir išlikti savimi?

Esame bendruomeniški iš prigimties ir būti tarp panašių į save – labai natūralus kiekvieno mūsų poreikis. Ne visi visuomenės primetami idealai yra priimtini.. Pasirodo, yra surinkta iš įvairių mokymų dvasinio valymosi ir pusiausvyros atgavimo metodika. Tam, kad išliktume savimi, išsaugotume aiškią sąmonę ir nepasijungtume į minios ar negatyvų mąstymą. Metodika labai paprasta, kiekvienas iš jos galime atsirinkti tai, kas priimtina ir, išsimušus iš pusiausvyros, jas atlikti.

Pirmuoju iš dvasios pusiausvyros atgavimo būdų yra.. oras. Siūloma padaryti dvidešimt gilių įkvėpimų ir iškvėpimų kiekvieną dieną ryte. Praradus pusiausvyrą, siūloma rasti ramią vietą ir “sąmoningai“ pakvėpuoti: įkvėpiant galvoti “įkvėpiu“, iškvėpiant – “iškvėpiu“. Išbandyta – dešimt, kartais daugiau tokių įkvėpimų greitai nuramina ir sutelkia, išvalo sąmonę, nuramina įsiaudrinusias emocijas.

Toliau – ugnis. Žiūrėjimas į liepsną – žvakę, laužo ar židinio liepsną – išvalo dvasinį, mentalinį ir fizinį kūną. Beje, gerina ir regėjimą.. Trečiasis būdas – vanduo. Dušas, maudynės, apsipylimas vandeniu išlygina emocijas, “išvalo“ nuo negatyvių minčių ir įtakų, suteikia žvalumo ir entuziazmo. Labai svarbus ir ryšys su Žeme – tai lyg sąmoningas ryšys su Visata. Vaikščiojimas basomis, miegojimas palapinėje, darbas sode – nuostabūs pusiausvyros atstatymo būdai.

Penktasis būdas – saikingumas maiste, susilaikymas nuo maisto kartą į savaitę. Sutikite, kad į mitybą dažnai žiūrime lengvabūdiškai, todėl apkrauname savo organizmą nereikalingu papildomu darbu. Atiduodame savo energiją primesto lyg į šiukšliadėžę baląsto (dažnai su kenksmingais priedais) virškinimui ir nukenksminimui.. Yra paskaičiavimai, kad tokia netvarkinga ir neatsakinga mityba “suėda“ iki 70 % mūsų dienos energijos..

Šeštasis, svarbiausias būdas – mūsų mintys. Tai vienas iš svarbiausių ir galingiausių dvasinio išsivalymo būdų. Visi žinome, kad savo mintimis mes kuriame savo realybę, nepriklausomai nuo to, suvokiame tai ar ne. Neįsileiskime ilgam negatyvių minčių, tegul jos mūsų gyvenime bus tik kaip reagavimo priemonė į nemalonias aplinkybes. Jei papuolėme į nemalonias aplinkybes, įvertinkime jas, padarykime išvadas, sprendimus ir – į priekį su pozityviu mąstymu 🙂 ..

Ir.. MEILĖ 🙂 .. Besąlygiška, harmonizuojanti, sujungianti. Sau, savo artimiesiems, žmonijai, Žemei, Visatai. Visas gyvenimo situacijas meilė pasiekia ir keičia į gerąją pusę.. Tai beribės būties pagrindas 🙂 ..

Taigi, dvasinis valymasis, susibalansavimas turi didžiulę jėgą. Dvasinė pusiausvyra – sąmoningos būties pagrindas. Jei pajutome, kad įsijungėme į bėgimą, “autopilotą“, sustokime, tai – gyvenimo imitavimas.. Tik būdami sąmoningi, galime būti laimingi 🙂 . Iš širdies visiems to linkiu 🙂 ..

14 minčių apie „Dvasinė pusiausvyra“

 1. :)Taip 🙂
  Moteriai duota nekaltybė ne todėl, kad moteris jos neprarastų.
  Žmogui duota venerinės ligos ne todėl, kad žmogus jomis sirgtų.
  Koks išmintingas Kūrėjas!
  Moteriai duota daugiau!

  Patinka

 2. 🙂 1.Pirmas Oras – gilūs įkvėpimai ir iškvėpimai kiekvieną dieną.
  🙂 2.Toliau Ugnis – Žiūrėjimas į liepsną (ne į saulę).
  🙂 3.Trečiasis Vanduo – Dušas, maudynės, apsipylimas vandeniu(šaltu).
  🙂 4.Ryšys su Žeme – vaikščiojimas(bėgiojimas) basomis.
  🙂 5.Penktas? Maistas – saikingumas, susilaikymas(pastoviai).
  🙂 6.Šeštasis, svarbiausias, MINTYS – mūsų mintys – į priekį su pozityviu mąstymu.
  Tai lyg 6 Dievo įsakymai Žmogui + šypsotis ir sakyti “AČIŪ“.

  Patinka

 3. Žinai, daug žmonių kvėpuoja, prausiasi, valgo ir t.t. autopilotu 🙂 Sąmonimgumą ‘įjungti’ nėra lengva, ypač jei yra įprotis gyventi autopilotu. Pradėčiau nuo sąmoningo kvėpavimo ir tvarkos mintyse 🙂

  Patinka

 4. Sutinku :).. Sunku kalbėti apie dvasinę pusiausvyrą, jei nėra sąmoningumo. Tiesiog.. šiandien mintys man būtent taip susidėliojo 🙂 .. Be to, žinau, kad žmonės, kurie čia lankosi, tikrai yra sąmoningi :), tai ir dalinuosi, kaip neprarasti pusiausvyros 😉

  Patinka

 5. Tu Kūrėjas, aš kūrinys.
  Tu gailestingas, laukiantis, mylintis, kantrus, viską atleidžiantis, viską duodantis, suprantantis, nebaudžiantis, nepykstantis; tik reiklus, reikalaujantis klausyti ir daryti gera.
  Tu nenusigręžiantis, nesislepiantis, globojantis, tėviškas.
  Tu tobulas. Tavo tobulumas man nesuvokiamas ir žodžiais neišreiškiamas.
  Tu Ganytojas, vedantis į žaliuojančias lankas, duodantis pavėsį kaitroje ir šaltinio vandenį dykumoje.
  Tu upelio čiurlenimas ir kalnų didybė.
  Tu šildantis ir gydantis.
  Tu, kuriam nieko nereikia, viską teikiantis mums.

  Garbinu Tave, Mano Dieve, Ruvi!

  Patinka

 6. 🙂 .. Taip, MMIX, Kūrėjas yra visus mus vienijanti jėga.. Labai gražūs jūsų parašyti jam žodžiai, labai tiksliai išreiškiantys Kūrėjo didybę.
  Visi mes tampame kūrėjais, kai pripažįstame savyje kiekvienam dovanotą kūrybinę galią. Tai taip paprasta.. ir.. taip sunku .. 🙂

  Patinka

 7. 😉 Tie žodžiai buvo tik mano išsiūsti(o ne parašyti) į Jūsų Svetainę. Ten kiekvienas žodis tinka tik Jums, Ruvi. Ačiū už teikiamą mums dvasios stiprybę.

  Patinka

 8. Ar ne Psichologija Tau žurnalo straipsnis kartais įkvėpė? 🙂 Dėl nusiraminimo galiu dar vieną patarimą duoti, anksčiau visada eidavau rūkyti kai kas nors suerzindavo. Dabar gi jo, užsidarau tulike apšlakstau veidą vėsiu vandeniu, pažiūriu į save veidrodyje ir pasakau sau “ramiai, viskas bus gerai, tuoj viską išspręsim radę geriausią visiems sprendimą“. 🙂 Dėl mitybos pastebėjau vieną dalyką. Dirbdamas centre ir dažnokai keisdamas pietų vietas, pastebėjau vieną įdomų dalyką. Jei prisivalgau ko nors pigaus, bet daug po to būtinai turiu užsukti į maximą nusipirkti ką nors saldaus, kad užbaigti pietūs skaniai. Na o jeigu pavalgau skaniai (tada porcija gali būti kad ir trigubai mažesnė) ilgokai jaučiuosi sotus. Ir šiaip teko skaityti knygoje apie mitybą, kad nekokybiškas maistas tuom ir blogas, kad jis suteikia mums energijos ir reikalingų medžiagų (jei iš vis tokių suteikia) labai trumpam, todėl vėl ir vėl norisi valgyti. Dėl sąmoningumo pritariu visiškai, nuo tada kai tapau labiau sąmoningas, gyvenimas įgavo naujų spalvų. Niūrus ruduo manęs neveikia 🙂 Man jis netgi patinka.

  Patinka

 9. Čia, mop, simpoziumas įkvėpė parašyti, po jo daug minčių kilo 🙂
  Sutinku su tavimi, kad sąmoningumas gyvenime – pats svarbiausias dalykas. Būdamas sąmoningas realiai gyveni, o nesąmoningoje būsenoje yra tik gyvenimo iliuzija, kai bėgama paskui viską, paskui ką bėga visi..

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s