Sąmoningumas ir minčių galia

Ką reiškia – sąmoningai valdyti savo gyvenimą? Kaip atsiranda nevaldomos ir negatyviai veikiančios gyvenimą programos? Tam, kad aiškiai tai suprastume, turime įsivaizduoti, kaip veikia mūsų “valdymo centras“ – sąmonė ir pasąmonė.

Pasąmonę galim įsivaizduoti kaip informacinę sistemą, kurioje funkcionuoja pridėtinė programa – sąmonė. Pasąmonė kontroliuoja ir vykdo žmogaus kūno organų ir sistemų veiklą. Taip pat turi savyje visą informaciją, susijusią su giminės perduodamais bruožais ir polinkiais, temperamento ypatumais. Turi ir įspūdžių, patirčių, išgyvenimų reakcijas, sukauptą informaciją apie aplinką.

Sąmonė – tai reagavimo, sprendimų priėmimo programa. Tam, kad priimtų geriausią sprendimą, ji gali pareikalauti iš pasąmonės visą turimą konkrečiam atvejui informaciją ir pagal tai priimti tam tikrą sprendimą. Šis procesas gali būti valdomas arba nevaldomas. Jei valdomas, priimami sąmoningi sprendimai, panaudojus visą informaciją, jei ne – tiesiog reakcija, įtakota pasąmonės.

Bet kokiu atveju galime daryti išvadą, kad sprendimas bus toks, kokį informacijos rinkinį turi žmogus savo informacinėje sistemoje – pasąmonėje. Bet.. kaip jis tą informaciją panaudos, tai jau priklauso nuo pačio žmogaus, nuo ryšio su savo informacine sistema. Tas ryšys dažnai vadinamas intuicija arba jausmu, pateikiančiu teisingą sprendimą. Daugelis metodikų sukurta būtent tam, kad atgautume ryšį su savo pasąmone ir sąmoningai valdytume savo gyvenimą.

Vidinis žmogaus pasaulis – gyva sistema. Kiekviena mintis atsispindi šioje sistemoje ir ją veikia. Norime to ar ne, bet mąstydami kuriame savo realybę. Kai darome tai nesąmoningai, pasąmonėje prisikaupia nereguliuojamos informacijos, taip pat negatyvios, nemalonios, neišgyventos, užslopintos, kuri veikia mūsų reakcijas į aplinkybes ir valdo mūsų gyvenimą. Tam, kad valdytume savo gyvenimą, turime sekti savo minčių eigą ir sąmoningai jas valdyti.

Kiekvienas žmogus visada turi galimybę pasirinkti mintis, kurios kurs jo realybę. Supanti žmogų realybė gali pradėti keistis norima jam linkme tik tada, kai suformuojame norimą mąstymo būdą. Tai vienintelė sąlyga: mąstymas turi būti visko pagrindas, t.y., eiti veiksmų priekyje. Viskas gyvenime įmanoma, viskas egzistuoja kaip potenciali galimybė, mums tereikia suteikti energijos tų galimybių išsiskleidimui. Galimybių deficitas – tik mūsų galvose..

Kaip dažniausiai yra realybėje? Ogi dažniausiai galvojame apie tai, ko nenorime, apie negatyvius dalykus. Galime sakyti, kad norime finansinės laisvės, o nuolat galvojame apie tai, kad trūksta pinigų.. Pasąmonė nerūšiuoja minčių, ji viską įrašo pažodžiui, taigi, būtent tai, apie ką dažniausiai galvojame, gali tapti gyvenimo programa, nors tvirtiname visai ką kitką..

Arba norime darbo, kuriame realizuotume visas savo galimybes, bet.. galvojame, kad tokio darbo nerasime ar toks apskritai neegzistuoja.. Arba norime tapti pasitikintys savimi, laisvai bendrauti, bet nuolat galvojame, kad sunkiai sekasi bendrauti, nemokam bendrauti, esam sukaustyti. Vien norais iš vietos tikrai nepajudėsime, atvirkščiai – galime pritraukti į savo gyvenimą būtent tai, ko nenorime, nes nuolat apie tai galvojame.

Tam, kad keistume savo gyvenimą iš pagrindų, turime keisti savo mąstymo būdą. Mintys turi būti pozityvios, pastovios, tikslingos. Silpnos mintys – silpna energija, pastovios, kryptingos – stipri energija. Kur mintys, ten ir mūsų energija. Mūsų mintys kuria mūsų realybę, o mes kuriame savo mintis. Kad tai būtų valdomas procesas, turime tiesiog jį valdyti.. Truputis praktikos, ir kiekvienas žmogus gali suformuoti mąstymo būdą, vedantį į sėkmę.

Kiekvienas galime tai padaryti valdomu procesu. Kai mąstymas sąmoningai formuojamas, tuomet pasiekiame norimų rezultatų. Tai įmanoma ir tame nėra nieko sunkaus ar mistiško. Tereikia žinoti savo tikslus, pozityviai mąstyti ir būti nuosekliam. Tuomet turėsime intuityvų ryšį su pasąmone, kuri visuomet pasiūlys optimaliausius sprendimus. Sėkmingo ir laimingo žmogaus mąstymo būdas visada orientuotas į sėkmę ir jo informacinė sistema – pasąmonė jam tarnauja 🙂 ..

4 mintys apie „Sąmoningumas ir minčių galia“

 1. Labas Ruvi. Skaitau ir viskas tokia tiesa viskas taip aišku. Dabar jau puikiai suprantu apie ką galvoji tokia tavo ir realybė. Kai galvoji apie kažką gražaus iškarto ir nuotaika pasitaiso. Bet ką daryti kai labai sunku sukontroliuoti mintis. Man būna tokiu akimirkų. Kokį tada sprendima pasirinkti. Sakykim tu nori sutelkti demesį į vieną dalyką bet jį blaško kiti.

  Patinka

 2. Labas, lp 🙂
  Pradžioje reikia pastangų, kol susiformuoja naujas įprotis. O paskui tikrai lengva, nes tampa gyvenimo būdu..
  Visų pokyčių pradžia būna sunkoka, bet per tam tikrą laiką(priklausomai nuo žmogaus atkaklumo), viskas keičiasi, ypač kai užfiksuoji gerus rezultatus 🙂
  Kiek laiko? Mačiau žmonių, kurie iš pagrindų pakeitė mąstymą ir gyvenimo būdą per kelis mėnesius.. Bet.. skubėti nereikia. Kiekvienas turi savo terminus.
  Man informacijos kaupimas truko labai ilgai, o realūs pokyčiai – per kelis metus 🙂 Viskas kaip ir paprasta: renkiesi sritį, kurią nori pagerinti ar pakeisti ir kryptingai darbuojiesi.. Tai tikrai įdomu, nes keitiesi pats, keičiasi ir gyvenimas. Paskui belieka džiaugtis gyvenimu 🙂

  Patinka

 3. Hey,

  Perskaiciau ir galvoju tu visiskai teisi, kaip tik kovoju su savim i geresni gyvenima…siaip esu optimistas, todel bandau save stipriai stumti laimingo gyvenimo link…galiu pasakyti tik tiek, kad taip labai sunku, LABAI! Tai gali tik keli zmones is 10 000, nes mes gyvenimas niurioje visuomeneje ir islikti prie zmoniu kurie nuolat nelaimingi yra ypac sunku. Kitiems net atrodo smegenu plovimas, trodo cia mastysi pozityviai ir viska gausi, bet realiai is savo patirties galiu pasakyti, kad jei tikrai mastysit pozityviai Jusu veiksmai bus kitokie, Jus pasieksite neimanomus dalykus apie kuriuos tik galima pasvajoti! Kaip minejau nelengva mastyti visada pozityviai, bet viskas imanoma, tik reikia noro ir kaip rase straipsnyje cia nera jokie stebuklai…as siulau paskaityti knyga THE SECRET, patikekit ji keicia gyvenima…sekmes visiems 🙂

  Patinka

 4. Labas rytas, Arturai 🙂

  Teisingas pastebėjimas: gyvename niūrioje visuomenėje, pokyčiai visuomenėje greitai nevyksta, be to, jie prasideda visuomet nuo žmonių sąmonės pokyčių.

  Kiekvienas galime (jei netenkina) keisti savo gyvenimą. Jei žmogus yra nusiteikęs pozityviai, tuomet ir išorinius sunkumus jis išgyvena lengviau. Tai nereiškia vengti sunkumų ar kažkaip dirbtinai šypsotis – pozityvus nusiteikimas reiškia pasirengimą spręsti visus gyvenimo klausimus pozityviai. Spręsti, o ne vengti sunkumų.

  Pritariu jums, kad informacijos dabar labai daug, todėl tereikia noro 🙂 .

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s