Vyras ir moteris (2 dalis)

Taigi – kodėl kalbėdami viena kalba, metų metus gyvendami kartu, vyras ir moteris nesupranta vienas kito? Todėl, kad jie nesupranta vyro ir moters psichikos ypatumų, prigimtinių lyties savybių. Tuomet ir kyla nesusikalbėjimai ir konfliktai, nes į tą patį reiškinį vyras ir moteris žiūri skirtingai. O pasirodo, kaltų nėra, yra tik nesupratimas ir iš to kylančios konfliktų priežastys..

Pradžių pradžia – vaikų auklėjime, kuris pilnai perėjo į moterų rankas: nuo šeimos iki ugdymo įstaigų, todėl vaikai auklėjami labai vienpusiškai. Dėl to pilnaverčių vyrų ir moterų vis mažėja. Problema ir nepilnos šeimos. Idealu, kai vaikas mato darnios šeimos modelį – tuomet ir auklėjimas harmoningas. Net ir labai mylėdama, augindama viena berniuką, motina neįskiepys jam vyriškų bruožų. Vyriškos savybės išugdomos tik vyrišku pavyzdžiu. Tas pats liečia ir mergaites: augdamos tik su mama ir nematydamos vyro ir moters bendravimo, ateityje jos sunkiai kurs savo šeimos modelį. Tik retais atvejais vaikai, išaugę nepilnose šeimose, intuityviai išsiugdo savo lyčiai būdingas savybes. Jei šeima iširo, vaikams labai naudinga būtų palaikyti ryšį su atskirai gyvenančiu tėvu ar mama, arba pajungti auklėjimui senelius, priešingos lyties giminaičius ar gerus draugus. Vaikas turi matyti lyčių bendravimo modelį.

Kokie turėtų būti darnūs santykiai? Jei sutuoktinių interesai vystosi lygiagrečiai, santykiai visada yra harmoningi. Jei jie susikerta – kyla konfliktai. Nežiūrint į prigimtinę fiziologinę poligamiją, vyras, kuris vysto savo dvasines savybes, intuityviai ieško ryšio su vienintele moterimi ir siekia su ja santuokos. Moteris, nors ir paplitęs požiūris, kad siekia šeimos – atsargiai renkasi. Ji mąsto giliau ir mato detales.. Čia turimi omenyje dvasingi santykiai ir meilė. Vyras intuityviai suvokia, kad tik su moterimi jis gali išvystyti geriausias savo savybes. Kuo dvasingesnė, išmintingesnė moteris, tuo didesnė vyro galimybė vystyti savo geriausias savybes, o šalia vyriško vyro galimybė visapusiškai tobulėti ir pačiai moteriai. Tokiose šeimose gimsta fiziškai stiprūs, gabūs vaikai, vyrauja darna ir supratimas.

Pirmieji nesusipratimai prasideda, kai vyrai, turėdami savyje pergalių ir kliūčių įveikimo būtinybę, pradeda nepastebėti žmonos, kuri po santuokos dažnai aprimsta, o kartais ir apsileidžia dėl buities, darbo rūpesčių. Ir čia vėl pasireiškia tas abipusis ryšys: jei apsileidžia moteris, apsileidžia ir vyras. Jei moteris išlieka įdomi, tobulėja – pasitempia ir vyras, nes turi nuolat savo moterį “užkariauti“. Prisiminkime – dvasiškai moteris stipresnė, subtilesnė, todėl atmosfera šeimoje priklauso nuo moters. Jei moteris tai supranta, ji lengvai tą atmosferą šeimoje kuria, jei nesupranta – pradeda priekaištauti vyrui, reikšti pretenzijas, t.y., puola.. o tada jau suveikia vyro kovotojo dvasia, kuri automatiškai atsako gynyba..

Reikia suprasti, kad puldama vyrą, moteris automatiškai visada gaus atsaką. Todėl jei moteriai skandalas kartais gali būti emocinė iškrova, vyrui tai – žlugdantis mechanizmas. Be to, pretenzijas jis priima kaip iššūkį, pažeminimą, kurio jo psichika neperneša. Tai jam sukelia agresiją, todėl jis stengsis tų skandalų išvengti, pasinerdamas į darbus ar atsiribodamas. Gali ir rankas į darbą paleisti, ir tai bus instinktyvus veiksmas.. Reikia tai suprasti ir netampyti liūto už ūsų.. Įsakmų toną apskritai tiek vyrams, tiek moterims reikėtų iš gyvenimo išbraukti – tai visada žemina ir provokuoja konfliktus.

Dar vienas klaidingas įsitikinimas, į kurį atkreipia dėmesį daugelis autorių, nagrinėjančių vyro ir moters tarpusavio santykius – mums įkalta į galvą, kad nėra skirtumo tarp vyriškų ir moteriškų darbų. O, pasirodo, jis yra. Ir didžiulis. Ir labai svarbu tai suprasti. Apie tai – sekantį kartą.. 🙂

2 mintys apie „Vyras ir moteris (2 dalis)“

 1. Labas,
  Che…po eilinio pasyvaus nesutarimo su savo mylima moterimi-zmona, nutariau pasinerti i savo “ola“ -sprukau i kita kambari, na ir kaip “pridera“ (tokioms situacijoms)atsikimsau alaus ir jau ketinau ieskoti interneto platybese kokio nors “belekokio“ filmo, kad pasimirstu tie nemalonus pastarieji “benravimo ypatumai“. Ir kazkaip netycia ieskodamas filmu (matyt signalas is auksciau) i googla priverte irasyti kazka panasaus Vyrai ir moterys, sutuoktiniu sntykiu ypatumai, vyru ir moteru skitumai, konfliktai, ju priezastys ir t.t.
  vat taip ir aptikau siuos straipsniukus :-), nezinau kodel, bet man jie labai patiko, o ypac , kad jie rasyti (atrodo) pacios “jos didenybes“ moters, tai juos perskaiciau, na ir galiu pasakyt, kad jeigu ir likusiu kitu moteru samone turetu tokias sampratas apie vyrus ir moteris, bei ju santykius, mane pilnai tai tenkintu, nes dabar pagal savo mylimosios nuolatinius priekaistavimus ir skundus manimi man, jau ir pats baigiu patiket kos as blogas..:-)
  Nu neiskenciau visa str. nucopinau i worda ir atspausdinau…Che… ryt ryte pateiksiu kaip nepriklausoma svetimo zmogaus-moters nuomone, apie vyrus ir moteris.
  p.s.

  Staripsnyje radau tiek daug visko , ka visada noriu pasakyt savo moteriai ir daznai dali speju , bet likusios ji nebesiklauso, o cia viskas surasyta, Aciu puikus straipsnis, kad ir kaip bebutu keista su jo turiniu sutinku 100 proc.
  Str. autorei linkiu sekmes 🙂

  Patinka

 2. Labas, Vidai 🙂
  Ačiū už šiltus atsiliepimus 🙂 .
  Šitie straipsneliai yra parašyti pagal psichiatro paskaitą. Man, kaip ir jums, intuityviai visos čia išdėliotos mintys nuolat iškildavo, o šita paskaita tik patvirtino tas nuojautas.
  Na.. ir man gal buvo sunku tai priimti, nes visuomenėje formuojamas požiūris gerokai iškreipė vyro ir moters sampratą. Taigi, ir mano poza ilgai buvo.. reikalavimai 😦 .. Kol nedingtelėjo: o ką aš? Dabar suprantu, kad dėl visko galima ir reikia susitarti ir.. būtina atsižvelgti į mūsų prigimtinius skirtumus 🙂 ..
  Beje, kalbantis su žmonėmis, daugelis (gaila) nesupranta iš tikrųjų, kad vyrai ir moterys yra skirtingi (turiu omeny ne fiziologiją) ir tikisi bendraudami, kad visi viską supranta vienodai.
  Džiaugiuosi, kad tai, ką užrašiau, gali būti naudinga. Lektorius yra mokslininkas su ilgamete patirtimi, taigi, pasitikėti šiuo žmogumi galima.. Aš tik išverčiau ir sutrumpinau iki esmių esmės. Jei tik reikia – spausdinkit, skaitykit, juk tam ir rašau, kad, galbūt, kažkam padės pažvelgti į bendravimą kitaip 😉 .
  Ačiū, Vidai, sėkmės ir jums.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: