Mažiau – geriau..

Reikia išmokti minimalizuoti savo veiksmus.

Mažiau kalbėti, mažiau valgyti, mažiau miegoti, mažiau galvoti, mažiau blaškytis ir lėkti per gyvenimą. Kuo mažiau mes blaškomės, tuo daugiau atsiranda erdvės sąmoningumui.

Neįmanoma visai nieko neveikti; būdami žmonėmis, mes turime veikti.

Tačiau dauguma žmonių gyvena nesibaigiančiame šurmulyje, tardami milijonus nereikalingų žodžių, prarasdami save nesuskaičiuojamų tuščių minčių verpete, atlikdami begalę beprasmiškų veiksmų ir judesių.

O iš tiesų visa tai nereikalinga. Reikia išmokti veikti teisingai.

Teisingas veiksmas – tai adekvati reakcija į situaciją. Nereikia blaškytis, aktyvių situacijų tarpuose reikia išmokti gyventi ramybėje. Ramybėje kaupiama energija teisingiems veiksmams. Ši energija atsiranda natūraliai iš mūsų teisingos vidinės būsenos.

Gyvenimas permainingas, jame nuolat iškyla vis naujos ir naujos situacijos, į kurias vienaip ar kitaip reikia reaguoti.

Kas yra adekvati reakcija į situaciją? Tai reiškia – reaguoti į pokyčius, naudojant minimumą resursų.

Todėl jei jūsų kažko klausia – atsakykite kaip įmanoma trumpiau ir aiškiau.

Jei jūsų paprašė pagalbos – padarykite tai, ką galite, be nereikalingo blaškymosi ir triukšmo.

Jei turite kažką padaryti arba kažkur nueiti – padarykite tai be daugybės beprasmiškų ir tuščių veiksmų.

Jei turite kažką apgalvoti ar nuspręsti – galvokite ir spręskite, nenuklysdami į pašalines mintis, veikite ryžtingai bei tikslingai.

Jei jūsų gyvenime nėra aktyvių veiksmų – nesijaudinkite, jie tikrai bus. Tiesiog išnaudokite šį laiką poilsiui, jėgų atgavimui, ramybei.

Būna taip, kad žmogus nežino, kaip reaguoti į kažkokią situaciją. Tuomet nieko nedarykite. Sprendimas gimsta ramybėje. Viskam turi ateiti savo laikas, ir kiekviena situacija, kaip ir jūsų reakcija, turi subręsti.

Tegul praeis kažkiek laiko, ir jūs pamatysite, ką ir kaip reikia daryti, o ko nereikia daryti. Niekada neskubėkite ir nesinervinkite. Psichinės energijos išeikvojimas apkarpo gyvenimą. Išmokite išsaugoti ramybę visose gyvenimo situacijose. Siekite to visomis išgalėmis.

Tačiau jei atėjo laikas veikti – veikite nedelsdami ir be abejonių. Atsiduokite veiksmui pilnai, visa savo esybe. Darykite viską taip gerai, kaip tik jūs galite, bet tuo pačiu nepraraskite ramybės ir pasitikėjimo savimi.

Saugokite sąmonės aiškumą, neleiskite abejonėms ir nepasitikėjimui jos sudrumsti. Aiški sąmonė ištirpdo menkiausias abejonių ir nepasitikėjimo užuomazgas.

Išmokite pajusti džiaugsmą ir ramybėje, ir veikime. Suvokite jų vienybę. Žiūrėkite į pasaulį, kaip į begalinį energijos lauką, kaip į jos neišsenkantį šaltinį.

Viskas yra energija – plaukianti, susiliejanti, tekanti iš vienos formos į kitą. Įžvelkite ir pajuskite energiją poilsyje ir nuovargyje, karštoje saulėje ir žiemos šaltyje. Būkite joje, susiliekite su ja, tapkite ja patys.

Tapkite energijos centru ir šaltiniu, tuomet kiekviena jūsų mintis bus aiški, kiekvienas jūsų žodis bus tikslus, o kiekvienas jūsų veiksmas bus kupinas jėgos ir gyvenimo džiaugsmo.

Mintys iš I. Beliajevo knygos “Laisvė būti“, vertė ruvi.lt

Geros savaitės mums visiems 🙂 !

3 mintys apie „Mažiau – geriau..“

 1. Labas rytas, Rūta, su nauju gražiu rytu, su artėjančiu pavasariu, štai paukščiai jau seniai pranešinėja vis ilgesnėmis trelėmis apie artėjantį naujo atėjimą ir tai džiugina mus, kurie pastebime tai ir išgirdę padėkojame jiems už muziką :)) Ačiū už mintis, kaip tik susisiejo su manosiomis kažkada surašytomis aiškinantis ką man pačiai reiškia minimalumas ir supratau, kiek visai nedaug žmogui reikia, tas reikėjimas mažėja ir su amžiumi – pamatai vis ryškiau ką labiausiai vertini ir be ko lengvai gali gyventi, alsuoti, būti, jausti, gilesnis mąstymas leidžia pažinti gyvenimą , patį save visai kitaip ir dar tiek naujo atrasti, nematerinio. Man sukaupti savyje energiją padeda pačios mano sąmoningas mąstymas, dabar taip jau madinga sakyti, bet kito žodžio tikrai nerandu apibūdinti tam veiksmui, kuomet tarsi kalbi su kažkuo mintimis ir bendrauji- man tai yra ir Jis, ir aš, ir manau, tai vienas kitame, tai vaizdinių kūrimas tokiame bendravime, tai mano klausimų atsiradimas ir atsakymų “gavimas“ tarsi iš ten. Toks mąstymas ir dalinimasis tuo ką supranti ar atrandi sau naujo ir pasidalini ir suteikia energijos, o dar daugiau jos gaunu, kai kiti išgirdę pritaiko sau ir man pasako, kaip tai jiems buvo vertinga ir reikalinga – toks grįžtamasis ryšys. Tai reiškia, kad bendravimas suteikia energijos, abipusis, ir vertingas. Štai tiek mano minčių. Įkvėpimo ir naujų minčių ateinantį laiką visiems:))

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Labas, miela Rūta 🙂 !

   AČIŪ 🙂 ! Taip, pavasarėjame 🙂 .. Ir tikrai, gamta suteikia mums daug jėgų ir energijos – bet kai žiemą šalta, ilgai lauke nepabūsi, o ir gamta snūduriuoja.. Tuoj sniegas visai nutirps, ir po truputį prasidės sodo darbai-darbeliai, kurie po žiemos ypač džiugina 🙂 . Patirtis patvirtino, kad jei sunku, blogai, sveikata silpna – jėgas atgauname geriausiai gamtoje, juk visi mes esame gamtos vaikai 🙂 ..

   O dėl gyvenimo minimalizavimo – tai taip pat ateina su patirtimi, kai aiškiai suvoki, kad kuo daugiau veiklos – tuo daugiau jai reikia atiduoti jėgų ir energijos. Tuomet ir pradedi svarstyti, kam verta atiduoti savo jėgas, o be ko galima puikiai apsieiti. Bet jaunystėje daugumai atrodo, kad kuo daugiau lakstai, šurmuliuoji, bėgi – tuo geriau, nes susidaro gyvenimo pilnatvės iliuzija.

   Dabar labai daug žmonių skundžiasi energijos stygiumi, apatija, nenoru ar net negalėjimu prisiversti atlikti net būtinuosius darbus. Ir tai dėsninga – labai jau mūsų gyvenime daug tuščio lakstymo, tereikia tai suprasti, o tada ir atsiras būdai, kaip tausoti ir teisingai naudoti savo gyvenimo energiją 🙂 .

   Ir Jums, miela Rūta, pavasario širdyje 🙂 !

   Paspaudė "Patinka": 1 person

 2. Atgalinis pranešimas: Mažiau – geriau - Šeima Ir Namai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: