Tas stebuklingas “namų jausmas“

Kaip dažnai mes ieškome dvasinio tobulėjimo už savo namų ribų.. Ir kaip retai susimąstome apie tai, kas vyksta čia pat, visai šalia – mūsų namuose.

Ten viskas gerai? O gal – betvarkė, neplauti indai, atsainus apsirengimas, ginčai, barniai ir pykčiai? Ir kodėl tokie namai šalti ir bedvasiai? Ir juose nesinori užsibūti, nes jiems akivaizdžiai kažko trūksta..

Juk namai – ne tik sienos, o jaukumas – ne prabangus interjeras. Namai – tai ypatingas “namų jausmas“, kurį sukuria jame gyvenanti šeima arba vienas žmogus savo būsena, savo širdžių šiluma, ir kurį pajunta visi, kas į juos ateina.

Bet ir kiekvienas atėjęs į svečius žmogus taip pat gali paveikti tų namų atmosferą savo būsena – apie tai yra sakoma, kad ilgiau užsibuvęs svečias tampa šeimos nariu, ir jei tai geras žmogus – jis atneša harmoniją į namus, o jei žmogus negeras – greitai pajuntama trintis ir disharmonija tarp visų tų namų gyventojų.

Namai gali daug pasakyti apie savo šeimininkus: namai gali būti prabangūs, išblizginti, bet bedvasiai, arba – nedideli, kuklūs ir labai jaukūs. Namai visada atspindi jų gyventojų vidinę būseną, pasaulėžiūrą ir santykius.

Taip yra todėl, kad namuose mes praleidžiame didelę savo gyvenimo dalį – čia mes bendraujame su šeima ir draugais, auginame vaikus, priimame svarbius sprendimus, gaminame maistą, praleidžiame laisvalaikį, ilsimės, atgauname jėgas ir miegame.

Savo mintimis ir veiksmais mes sukuriame namuose tam tikrą atmosferą, kuri pilnai atitinka mūsų vidinę būseną. Juk namai – tai vieta, kur mes galime nusimesti visas kaukes ir būti tokie, kokie iš tiesų esame..

Todėl jei mums geriau bet kur, tik ne namuose; jei norisi nuolat kažkur važiuoti, kažką pakeisti ar persikelti kitur; jei namuose mums nejauku, nesaugu ir nepatogu – reiškia, mes neturime “namų jausmo“, ir tai greičiausiai yra mūsų vidinio diskomforto atspindys.

Ir jei tai mūsų vidinio diskomforto atspindys – galime nuolat keisti gyvenamą vietą, pirkti brangiausius baldus ir interjero detales, bet jaukumo ir pilnatvės juose nepajusime. Ir, atvirkščiai – jei žmogus santarvėje su savimi ir supančiu pasauliu, tuomet kur jis begyventų, jis visur sukurs tą ypatingą “namų jausmą“.

Jaukumas namuose neatsiranda savaime, jį reikia sukurti, ir pradėti reikia nuo savęs, savo vidinės būsenos ir nuo požiūrio į savo namus. Tai puiki galimybė tobulėti dvasiškai tiesiog namuose! Kaip tai padaryti?

 • Pradėkime nuo tvarkos ir švaros – tegul tai tampa geru įpročiu. Tai ne tik sukuria jaukumą, bet ir parodo šeimininko arba šeimos požiūrį į savo asmeninę erdvę.
 • Namai – tai gerumo, ramybės ir jaukumo oazė, kurią sukuria visi namiškiai, todėl mokykimės sutarti, bendrauti geranoriškai ir taikiai. Tai visiems suteikia optimizmo, jėgų ir pasitikėjimo.
 • Įpraskime išreikšti meilę artimiesiems: pasisveikinkime, palinkėkime geros kloties, domėkimės planais ir pasiekimais, padėkokime, apkabinkime, padrąsinkime, pasitarkime, pagirkime, ir – šypsokimės, šypsokimės, šypsokimės vieni kitiems..
 • Kiekvieną dieną pripildykime savo namus džiaugsmu, venkime skubotumo ir atsainumo. Pagalvokime – kuo galime nudžiuginti artimuosius, būkime jiems atidūs ir dėmesingi.
 • Auginkime gėles namuose – tai mažos gamtos, natūralaus grožio dalelės mūsų namuose ištisus metus. O augintinius gyvūnus laikykime šeimos nariais – rūpestis gyvūnais ir augalais suvienija ir suteikia visiems daug džiaugsmo.

“Namų jausmas“ – tai mūsų vidinės būsenos atspindys. O mūsų namai – tarsi mūsų pačių pratęsimas, tai pagrindas, iš kurio mes kuriame savo gyvenimą. Kurkime su meile savo namus ir nuolat tobulėkime 🙂 ..

Gražios visiems savaitės 🙂 !

2 mintys apie „Tas stebuklingas “namų jausmas““

 1. Labas rytas, Rūta ir skaitytojai. Pirmadienio rytą norėjau pasidalinti savo mintimis, kurias sukėlė jūsų tekstas. Mūsų namai – tai vieta, kurioje mes bendraujame, būname, jaučiame vienas kitą, dalinamės naujomis ar jau per laiką susigulėjusiomis mintimis, kurios vienam iš mūsų kartais nuskamba kaip atradimas. Tai pati didžiausia bendravimo dovana – kai gali atėjęs namo išsipasakoti ką patyrei ir supratai per dieną, kokios mintys atėjo vienu ar kitu tavo pragyventos dienos momentu, kokias būsenas pajautei ar kokias išvadas padarei iš keleto iki tol buvusių, vykusių įvykių.
  Namuose mes esame atviri bet kuriai minčiai – dvasinis asmenybės tobulėjimas, vidinė asmenybės būsena, jos atsiradimo priežastys, neigiamų būsenų išsprendimo galimybės, būsenų susiformavimo aplinkybės, jose dalyvavę asmenys, aplinka, išorinis pasaulis – žmonės, gyvenimas, įvykiai ir t.t.t.
  Tai namai, kuriuose esame, būname, gyvename, kuriuos kuriame mes savimi, kuriuose pirmiausia būsena, kai atėjus ir pažvelgus į akis gali atvirai pasakyti – kaip aš pavargau ir tave supras. O kartais nieko nesakai ir tyli, tuomet paklausiama – na kaip tau sekėsi? Ir tu pasijunti esanti saugioj aplinkoj, kur tave visada supras, nors kartais ir kils minčių chaosas, išgirdus atsakymą (nes tiesa būna dažnai skaudi, priimi ją piktai, bet tai tik emocija, o vėliau gerai pasvarsčiusi, suvoki, kad taip, tokia ji ir turi būti).
  Namuose esi savimi, jei sau pačiam patinki, o jei jauti ir žinai esant trukdančias savybes – jas mėgini “išprašyti“.
  Namuose visada yra vieta tylai, pabūti su savimi, savo užrašais, savo muzika, savo vidine savimi, savo praeitimi, savo ir mūsų ateitimi.
  Ar mūsų namai jaukūs atėjusiems? Nežinau. Pati svarstau taip – jei turiu kuo praturtinti žmogaus supratimą, jo dvasinį pasaulį ir jam tai priimtina, vadinas namai yra jaukūs. O dar jaukiau – kai vyksta abipusis bendravimas, dalinamasi ir pasipildoma vienas kito supratimu.
  Įdomios ir turiningos dienos visiems

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Labas, Rūta 🙂

   Taip praskaidrina nuotaiką Jūsų šviesios mintys.. Kaip džiugu, kad Jums svarbūs Jūsų namai, todėl sukūrėte meilės ir ramybės oazę namiškiams ir visiems, kas pas Jus ateina.. Ir tai labai svarbu mūsų neramiais bėgimo ir permainų laikais – turėti atgaivos salelę, kur saugu ir kur galima atgauti jėgas, pasidalinti savo šviesiausiais jausmais ir geriausiomis savo savybėmis su namiškiais.. Tai didžiulė vertybė gyvenime, ir jau daug kas supranta, kad šią vertybę mes galime sukurti patys 🙂 .

   Ačiū Jums, Rūta, kad dalinatės savo patirtimi! Tai įkvepia 🙂 .. Gražios ir Jums dienos 🙂 !

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: