Šeima

Kažkam tai antspaudas pase, dėl kurio kilo būtinybė slėpti savo romanus nuo pavargusios moters, plaunančios indus virtuvėje, kurią tu pavadinai žmona. Nuo tos tylenės moters, kurios tu taip ir nesugebėjai pažinti. Bet greičiausiai nenorėjai, įtrauktas į smulkmeniškus ir išblaškančius gyvenimo malonumus.

Kažkam tai stiklinė šilto pieno ir švelni močiutės ranka, vartanti knygeles su spalvotais piešiniais. Tai mažos antklodės kraštelis, ant kurio išsiuvinėti debesys ir kuriuo tave rūpestingai apgaubdavo mama, kai užmigdavai ant jos rankų.

Kažkam tai gilus palengvėjimo atodūsis, slepiantis išdidumą ir meilę, kai tavo augantis vaikas žengia pirmuosius žingsnius į gyvenimą, suklupdamas ten, kur tu pargriūdavai. Tai paties savęs, savo jaunystės ir savo vilčių atpažinimas besišypsančiose paauglio akyse, sugrįžtančio pas tave, todėl kad šalia tavęs – jis namuose.

Kažkam tai juokingas rudas šuo su perskelta ausimi, kuris atsidavusiai žvilgčioja į tavo veidą ir moka saugoti ištikimybę besąlygiškai, ne už socialinį statusą ir padėtį visuomenėje, ne už gerą figūrą ar gražius drabužius. Tyliai tupintis prie kojų ir savaip, bet taip nuoširdžiai sušildantis vienišus vakarus.

Kažkam tai vienas vienintelis žmogus, stovintis šalia, petys į petį, visada suprantantis ir palaikantis, kaip besusiklostytų įmantrūs gyvenimo vingiai, kuriuos vadiname likimu. Tas pats, kuris užmiega kiekvieną naktį su tavimi, o ryte atrodo ypatingai artimas, bejėgis ir toks nepakeliamai artimas.

Kažkam tai laimė, kažkam būtinybė, kažkam tradicija. Ir visa tai yra šeima.

Pagal Al Kvotiono pasakojimą, vertė ruvi.lt

Visiems šilto savaitgalio ir saulėtos nuotaikos 🙂 !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: