Vedos apie meilę

Šeimyninių santykių forma sukurta tam, kad žmonės galėtų drauge vystyti savo dvasines savybes – kad kurtų, o ne griautų, kad tobulėtų, o ne degraduotų, kad sutuoktiniai sukurtų harmoningą meilės erdvę, kurioje augtų kūrybingi, sveiki vaikai ir būtų laimingi visi giminaičiai.

Jei pažvelgsime į šiuolaikines šeimas, gimines, dažniausiai išvysime (deja..) griovimą. Santykiuose vyrauja egoizmas: neatsakingumas, susireikšminimas, pavydas, kaltinimai, pretenzijos, priekaištai, palaidumas.

Taip yra todėl, kad žmonės pilnai neišgyvena meilės augimo pakopų, o tai reiškia – nesubrandina savo meilės. O aistra ar įsimylėjimas, kurie dabar dažniausiai laikomi meile – “praeina per tris metus“, o kartais ir greičiau..

Kokios gi tos meilės augimo pakopos? Vedos teigia, kad jų yra septynios – jos palaipsniui pereina viena į kitą ir yra atpažįstamos pagal santykių pokyčius ir kokybę.

1. Stebėjimo etapas. Žmonės pastebi, išskiria vienas kitą iš aplinkinių. Gimsta simpatija, įsimylėjimas, abu nevalingai kuria situacijas, kurios leidžia dažniau matytis, nes susitikimai teikia didelį džiaugsmą.

2. Santykių pradžios etapas. Vienas arba abu įsimylėjėliai pradeda aktyviai rodyti savo simpatiją, stengiasi atkreipti dėmesį, patikti, sudominti, padaryti įspūdį.

3. Širdies atvėrimo etapas. Būtent šį laikotarpį Vedos vadina “medaus mėnesiu“, nes abiejų įsimylėjusių žmonių širdys skleidžia meilės ir švelnumo bangas. Tai vienas iš laimingiausių pradinių meilės vystymosi etapų – žmonės pamiršta viską pasaulyje, nes jiems atrodo, kad atrado savo “antrąją pusę“.

Vedos perspėja, kad šiame etape nereikia skubėti užmegzti intymių santykių, nes aistra gali užvaldyti širdį ir sunaikinti gležną meilės žiedą. Širdies atvėrimo etapas gali tęstis nuo kelių mėnesių iki kelerių metų.

4. Susiliejimo, sąlyčio etapas. Labai atsakingas periodas. Reikia atrasti sąlyčio taškus visuose lygmenyse: dvasiniame, intelektualiniame, socialiniame-buitiniame, emociniame ir fiziniame.

Tam reikia didelės kantrybės ir dėmesingumo mylimam žmogui. Šiame etape galimi nusivylimai dėl mylimo žmogaus idealizacijos griūties, aistros svyravimai, įvairios baimės ir abejonės.

5. Kūrybos etapas. Mylinčių žmonių širdys vis labiau atsiveria ir prisipildo sielos šiluma. Dabar jie gali kurti pilnavertę šeimą, nes sukūrė meilės ir harmonijos erdvę, kurioje galės laimingai augti jų vaikai.

Sutuoktiniai subrandino savo meilę, atvėrė širdis, surado sąlyčio taškus, vysto savo geriausias savybes, o tai reiškia, kad sukūrė terpę, kurioje galės vystyti savo geriausias savybes ir jų vaikai. Pasiekus šį etapą, mylinčiųjų širdys jau neužsiveria.

6. Pasiaukojimo etapas. Sutuoktiniai patiria savo meilės išbandymus. Kiekvienai porai jie skirtingi, kaip ir pasiaukojimo lygmuo.

Šio etapo užduotis – galutinai sugriauti viską, kas dirbtina, kas netikra sutuoktinių santykiuose, kad išsigrynintų ir liktų tarp jų tik meilė.

7. Harmonijos etapas. Mylinčių žmonių širdys susilieja, tarp jų nelieka jokių skirtumų ar prieštaravimų – jie vieningi, pasitiki ir palaiko vienas kitą, jie gyvena santarvėje. Niekas negali sugriauti jų meilės palaimos.

Sutuoktiniai jaučia vienas kitą per atstumą, bendravimas jiems teikia džiaugsmą. Jie spinduliuoja į aplinką savo meilę, harmonizuodami erdvę ir laiką. Pasiekę šį etapą, žmonės niekada nesiskiria.

Štai taip, žingsnis po žingsnio – kantriai, dėmesingai, atidžiai yra brandinama tikroji, besąlygiška meilė. Augindami meilę, žmonės tobulėja ir auga dvasiškai ir harmonizuoja viską, su kuo susiduria.

Pagrindinė meilės savybė – nuolatinis augimas: kuo daugiau jos atiduodate, tuo daugiau gaunate. Tai kurianti jėga, kurios išraiška begalinė, ir todėl ji – amžina, ji niekada nesibaigia.. 🙂

(Iš paskaitų apie Vedas, parinko ir vertė ruvi.lt)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s