Praregėjimai (5)

* Kol gyvename pinigų-kredito sistemoje, daugumai iš mūsų neužtenka pinigų. Žmogus gali svajoti apie konkretų namą ar automobilį, bet neturėti pinigų jiems įsigyti.

Tuomet kokie tokiam žmogui privalumai iš demokratijos proceso ar pasirinkimo laisvės? Bet mes ir toliau tvirtiname, kad demokratija – pati geriausia valdymo forma pasaulyje.

Bet realybėje mes laisvi tik tiek, kiek leidžia mūsų perkamoji galia. O kadangi pinigai sukaupti nedidelės žmonių grupės rankose, tai net ir ši “laisvė“ – iliuzinė. (Ž.Fresko)

* Kadaise šeima galėjo pasistatyti rąstinį namą per kelis mėnesius. Dabartinėje sistemoje tam reikia apie… 30 metų – sumokėti paskolas, palūkanas, procentus bankams… kurie neturi nieko bendro su to namo statyba.

* Jei ateiviai pamatytų, ką mes transliuojame vaikams per televiziją, radiją, filmus, žurnalus, laikraščius, komiksus ir knygas, jie susidarytų įspūdį, kad mūsų didžiausios vertybės – žudymas, prievarta, apgaulė, melas ir besaikis vartojimas.

Mes nuolat diegiame tai vaikams, ir dauguma jų, deja, išmoks šias pamokas.. (K. Sagan)

* Dauguma žmonių šiuolaikiniame pasaulyje gyvena primetamais mąstymo ir elgesio stereotipais, ir tai verčia juos atsisakyti savo norų, kad atitiktų socialinius ir visuomeninius standartus.

Tokia būsena dažnai įtakoja asmenybės susidvejinimą, psichozes ir nervinius sutrikimus. Šizofrenija – tai atsisakiusio savęs žmogaus liga. Visi mes turime polinkį į šį susirgimą. (A. Menegeti)

* Šiandien pasaulyje nėra vieningos nuomonės apie moralę, bet yra nerašytas suokalbis vartoti vienodas prekes. Gaila, kad žmonės painioja aukščiausią gėrį su laikinu gėriu, tapatindami jį su malonumu. ( Dario Salas Sommer)

* Baimė – tai energija, kuri suspaudžia, uždaro, įtraukia, pabėga, slepia, kaupia, neša žalą. Meilė – tai energija, kuri praplečia, sklinda į aplinką, dovanoja atvirumą, dalinasi, gydo.

Baimė suteikia skausmą, Meilė atneša palengvėjimą. Baimė atakuoja, Meilė atgaivina.

Bet kokia žmogaus mintis, žodis ar veiksmas yra įtakoti vienu iš šių jausmų. Kito pasirinkimo nėra, nes nėra iš ko rinktis. Tačiau mes turime laisvę rinktis vieną iš šių dviejų. (N. D. Uolšas)

* Retkarčiais mes sutinkame švelnius žmones.. Švelnumas – dorybė, kurią retai galima sutikti visuomenėje, kur žavimasi grubumu ir jėga. Tokioje terpėje švelnumui nelieka vietos.

Švelnaus žmogaus eisena lengva, jis žiūri su meile, o prisiliečia su palaiminimu. Švelnus žmogus žino, kad tikras augimas reikalauja rūpesčio, o ne jėgos. Mūsų grubiame pasaulyje švelnumas gali būti ryškiu priminimu apie Dievą. (G. Nuven)

* Gėlė išsiskleidžia, ir tam nereikia jokios reklaminės kampanijos. Atskrenda bitės, nes gėlė išsiskleidė, pasiekė tam tikrą brandumą ir skleidžia aromatą.

Taip ir jūs – kai atsiveria tam tikro išmatavimo savybės, jūs pradedate skleisti signalus, kuriuos atpažįsta Visata. Ir tai nelieka nepastebėta, negali likti nepastebėta. Visata atsiliepia, nes yra gyva.

Viskas, kas tikra, turi savo atgarsį. (Sumiran)

* Tik tarnaujant artimui galima patirti tikrąją laimę. Padėkite vienišiems, sergantiems, nelaimingiems žmonėms. Tai sustiprins jus, ir jūs įgausite sielos ir sąžinės ramybę.

Aukšti idealai darosi vis labiau būtini visuomenei. Reikia, kad jauni žmonės, sekdami jais, su džiaugsmu tarnautų artimui. Būtina suprasti, kad jūs – dalis visuomenės, ir jūsų laimė priklauso nuo visos visuomenės gerovės. (Satja Sai Baba)

Parinko ir vertė ruvi.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s