Žiūrėti viena kryptimi..

Kai kalbame apie šeimą, pirmiausiai pagalvojame apie žmones, kuriuos jungia ne tik svarbiausias jausmas – meilė, bet ir vienybės, bendrumo pojūtis.

Apie tai dar sakoma: darni šeima gimsta tuomet, kai iš dviejų “aš“ gimsta “mes“. Būtent vienybė paskatina mus žiūrėti ne tik vienas į kitą, bet ir viena kryptimi.

Gyvenime nemažai sričių, kurias kartu gyvendami turime derinti, būti vieningi. Mylintys žmonės dažniausiai tai daro intuityviai – juk taip natūralu mylint siekti sutarimo ir darnos!

Bet jei prasideda nesutarimai – labai naudinga žinoti, kokias būtent sritis sutuoktiniai turėtų suderinti. Pažvelkime, kokios yra pagrindinės suderinamumo sritys.

Pirmoji ir svarbiausia – psichologinė. Tai nereiškia, kad sutuoktiniai turi būti vienodo charakterio. Svarbiausia – kad kažkokios individualios žmogaus savybės neerzintų, nebūtų nepriimtinos kitam.

Pavyzdžiui, vienas gali būti pedantiškai tvarkingas, kitas – netvarkingas, vienas lėtas namisėda, o kitas – labai aktyvus ir t.t.. Arba – abu gali būti kategoriški, ambicingi, nelinkę įsiklausyti į kito nuomonę.

Santuokoje reikėtų mokytis priimti savo sutuoktinį su visais pliusais ir minusais, o dėl iškilusių nesutarimų kalbėtis ir ieškoti abiems priimtinų sprendimų. Todėl prieš tuokiantis labai naudinga gerai pažinti vienas kitą.

Dvasinė sritis. Tai moralinės vertybės, dorovinės nuostatos, pasaulėžiūra, dvasinis tobulėjimas. Labai svarbu, kad kartu gyvenantys žmonės turėtų panašią pasaulėžiūrą, gyvenimo vertybių kriterijus, bendrus tikslus ir siekius.

Intelektualinė sritis. Čia svarbiausias ne vienodas išsilavinimas, o vienodas žingeidumas, noras tobulėti, bendri interesai.

Šeimos modelio atitikimas. Kiekvienas žmogus turi savo šeimos modelį, supratimą apie sutuoktinių vaidmenis šeimoje. Jį formuoja tėvų šeimos gyvenimas ir asmeninis požiūris į šeimą. Gerai, jei jie panašūs ir idealu, jei sutampa. O jei šeimos modeliai labai skiriasi – sutarti bus sunku.

Požiūris į finansinius klausimus. Tai gali suartinti, bet gali ir supriešinti. Pavyzdžiui, manoma, kad geriau sutaria du taupūs arba du išlaidūs žmonės, nei žmonės su skirtingu požiūriu į pinigus. Tokiu atveju reikia susitarti – kas atsakingas už šeimos biudžetą ir tartis dėl visų išlaidų.

Požiūris į vaikų auklėjimą. Apie vaikų auklėjimą reikėtų pasikalbėti iki vaikų gimimo. Puiku, jei šis požiūris sutampa, jei ne – geranoriškai derinti. Didžiausia klaida ir žala vaikams – kai tėvai auklėja priešingai arba kai dėl to barasi vaikams girdint.

Intymus gyvenimas. Tai asmeninis dviejų žmonių reikalas. Jei visose kitose srityse sutarimas ir darna – problemų čia negali būti. Problemos šioje srityje kyla tuomet, kai ji sureikšminama, laikoma svarbiausia, arba kai intymūs santykiai tampa postūmiu bendram gyvenimui (tuomet praeina aistra – praeina ir potraukis, o daugiau nieko nesieja).

Dažnai sakoma, kad santykiai šeimoje – sunkus kasdieninis darbas.. bet tai skamba lyg nemaloni prievolė!.. Galime pasakyti kitaip: šeimos gyvenimas – nuolatinė kūryba ir vystymasis 🙂 .

Juk šeimoje vyksta didžiausias stebuklas – joje gyvena Meilė, kuri dovanojama nuolat auga. Mylėkime – besąlygiškai, atvira širdimi – tik meilė suvienija ir harmonizuoja, tik mylėdami galime viską ištaisyti ir suderinti 🙂 ..

4 mintys apie „Žiūrėti viena kryptimi..“

 1. Deja deja, prisigyvenom iki to, kad ,,geras“ tas, kas turtingas. Niekas nieko nederina, yra pinigų maišas, reiškia automatiškai laimingi!

  Patinka

 2. Sveiki 🙂

  Pritariu – deja, deja.. Gyvename sistemoje, kur moralinės-dvasinės vertybės keičiamos materialiomis. Tačiau pažiūrėkite, ar tai atneša laimę?.. Baigiasi tas pinigų maišas, baigiasi ir “laimė“, ir “meilė“.. O juk tikra meilė – besąlygiška 🙂 ..

  Patinka

 3. Žmonės, žmonės… Ar suprantat, kad vienintelis nuostabiausias dalykas ką galį padovanoti žmogus kitam yra MEILĖ! O visa kita sutrūnyja, surūdyja, pranyksta. Kada pagaliak žmonės tai supras???

  Patinka

  1. Labas, Aukse 🙂

   Ir aš manau, kad Meilė – atsakymas į visus klausimus, ji viską ištaiso, viską harmonizuoja. Kada tai žmonės supras? Tuomet, kai persisotins neapykanta.. Viskas bus gerai 🙂 .

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: