Svarbūs sveikatos aspektai

* Sąmoningumas reikalingas visur, todėl turime išmokti sąmoningai valgyti: lėtai ir gerai kramtyti, pajusti maisto skonį ir kvapą. Taip suvalgysite mažiau, o tinkamai sukramtytas maistas gerai įsisavins. Valgydami tik valgykite – jokių televizorių, triukšmingos muzikos ar pokalbių.

* Maistas būtinai turi būti įvairus, skanus, šviežias, nešantis naudą organizmui. Idealus maistas – šviežias, kokybiškas, neapdorotas, neturintis kenksmingų cheminių junginių ir hormonų, organiškai užaugintas dirvoje, turtingoje mineralais ir mikroelementais.

* Jei yra polinkis persivalgyti – tai reakcija į maistingų medžiagų trūkumą maiste. Tokiu būdu bandoma kompensuoti tai, ko trūksta kūnui.

* Atsisakykite žalingų įpročių – taip atnešite didžiulę naudą savo sveikatai.

* Iki 20 amžiaus pradžios diabetas ir širdies-kraujagyslių ligos buvo itin retos. Kai tik atsirado rafinuotas cukrus – šių ligų jau po 20 metų ženkliai padaugėjo.

* Cukrus pavojingas tuo, kad gamybos metu jis netenka visų maistingų medžiagų, todėl organizmas labai greitai jį įsisavina. Kuo greičiau jis įsisavinamas, tuo greičiau patenka į kraują, tuo daugiau organizmas naudoja perteklinio insulino.

* Būtent angliavandeniai visose formose, o ne riebalai yra svaresnė nutukimo ir lėto svorio kritimo bei svorio sugrįžimo po dietų priežastis.

* Kūno svorio padidėjimas arba sumažėjimas tiesiogiai proporcingas suvalgomų angliavandenių kiekiui. Jei šis kiekis mažesnis už kritinį, organizmas natūraliai sudegina riebalus, nes insulino kiekis žemas. Šio kiekio viršijimas veda į svorio augimą.

* Riba, kai įvyksta toks viršijimas – labai individuali ir priklauso nuo metabolizmo ypatumų, o būtent – nuo metabolizmo rezistentiškumo. Jei jis aukštas – žmogus priauga svorio net valgydamas nedaug angliavandenių. Vidutiniškas – turi daugiau “laisvės“ mityboje. Jei žemas metabolizmo rezistetiškumas (tai dar vadinama aukštu metabolizmo lygiu) – žmogus gali valgyti ir nemažai angliavandenių, bet išlikti lieknu, o jei priauga svorio – lengvai jį numeta.

* Svarbu pažymėti, kad net vienkartinis nedidelis angliavandenių kiekis, suvalgytas besilaikant dietos, gali nubraukti visas pastangas atgauti optimalų kūno svorį, nes insulino padidėjimas provokuoja riebalų kaupimą.

* Vanduo būtinas organizmui maistingų medžiagų tiekimui į ląsteles, o taip pat toksinių medžiagų šalinimui iš jų. Todėl turime gerti pakankamai vandens.

* Labai dažnai troškulys svarbesnis už alkį, todėl atsigerti vandens, pajutus alkį yra žymiai geriau, nei užkandžiauti kaloringu maistu. Skysčių kiekis organizmo audiniuose veikia ir mūsų fizinį aktyvumą.

* Raumenų masė – biologinis indikatorius, mūsų biologinio amžiaus rodiklis. Stiprindami raumenis, stipriname visą organizmą ir lėtiname senėjimą.

* Judėkite kuo daugiau: kai tik galite, stovėkite vietoje to, kad sėdėti; eikite pėsčiomis vietoje važiavimo transportu; lipkite pėsčiomis vietoje pakilimo liftu. Reguliariai darykite fizinius pratimus.

* Sportuodami net tik gerinate bendrą kūno fizinę būseną, bet ir rodote gerą pavyzdį savo vaikams. Nuolat sportuojančių tėvų vaikai yra šešis kartus aktyvesni už nesportuojančių tėvų vaikus.

* Fizinis aktyvumas – ne tik smagi, bet ir vienijanti šeimą veikla, mokanti vaikus būti aktyviais ir rūpintis savo sveikata.

* Labai svarbus ir diafragminis, gilus kvėpavimas – jis gerina mentalines (mąstymo) funkcijas, aktyvuoja organizmo audinius, gerina virškinimo sistemos darbą, efektyviai teikia deguonį kraujotakai, gerina limfos cirkuliaciją, palaiko optimalų plaučių tūrį, padeda įveikti stresinę būseną.

Mintys iš knygos ” “Sveiko kūno magija”, autoriai – E. Brežneva ir T. Ovokaitis

4 mintys apie „Svarbūs sveikatos aspektai“

  1. Sveiki 🙂

    Pauliui – AČIŪ :).

    Agne, ir man tai buvo negirdėta informacija – apie angliavandenius. Juk angliavandeniai ne tik cukrus ar kulinariniai saldumynai. O metabolizmas – subtilus dalykas, be žinių apie tai apskritai sunku susigaudyti – kaip normalizuoti svorį. Svarbiausia, žinoma, teisingai maitintis (ir ne per daug 🙂 ). Šiuolaikinė maisto pramonė darosi vis labiau sintetinė, ir žmonės jau supranta, kad toks maistas negali nei suteikti, nei palaikyti sveikatos. Tiesiog būkime atidūs ir budrūs :).

    Patinka

  2. Visapusiška treniruočių programa apima kardio ir žemo intensyvumo treniruotes Tyrimai parodė, jog kombinuotos treniruotės, susidedančios iš žemo intensyvumo ir kardio yra kur kas efektyvesnės svorio metimo programos metu nei vien kardio treniruotės. Tyrimai rodo, jog žemo intensyvumo treniruotės gali sudeginti daugiau kalorijų, nei vidutinė kardio treniruotė. Juolab, jog po žemo intensyvumo treniruočių reikia daugiau energijos, norint atstatyti raumenų pajėgumą, taip sudeginama daugiau energijos. Metant svorį labai svarbu treniruočių trukmė. Efektyviausia mankštintis ryte, kada daugiausiai energijos sudeginama iš riebalinio sluoksnio (300%).Gerieji riebalai Ne visi riebalai yra „blogi“, todėl kai kurie yra būtini kasdieniniame mūsų dienos racione. Įsitikinkite, jog įtraukti riebalai yra ilgosios grandinės polinesotieji riebalai (LCPs). Pastarieji yra labai svarbūs jūsų sveikatai. Yra esminės riebiosios rūgštys, omega-3 (žuvies aliejus, riešutai ir sėklos) ir omega-6 (iš riešutų, sėklų ir daržovių aliejaus). „Gerųjų“ riebalų trūkumas pasireiškia per drėgmės nesulaikymą organizme, sausą odą, hormonų disbalansą ir riebalų kaupimą, taip pat įtakoja per lėtą atsistatymą po treniruotės.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: