Gražios mintys

Meilė

Jei būtina kurti tiek įstatymų, reguliuojančių žmonių tarpusavio santykius, tai tik todėl, kad jie dar neišmoko elgtis vienas su kitu su meile. Kai žmonės sužinos, kas yra tikroji meilė, kai jie gyvens meilėje, jiems daugiau nereikės, kad įstatymai spręstų, ką jiems galima, o ko negalima, nes jie spontaniškai atras harmoniją vienas su kitu.

Meilė yra vienintelė jėga, kuri organizuoja, skatina augti ir žydėti. Kai tik meilė ateina į šeimą, į kolektyvą, į visuomenę, nėra reikalo daugiau sakyti: “Darykite štai taip ir taip, o jei nedarysite, saugokitės!“ Visi sprendžia savo užduotis su meile. Ten, kur ateina meilė, įstatymui nėra vietos.

Mintys

Kažkas ateina pas mane ir sako, kad jį aplanko kankinančios mintys ir jausmai, o jis nežino – kodėl. Jo manymu, tai neturi jokio paaiškinimo, nes tokios mintys taip tolimos jo natūrai ir charakteriui ir tam, kas jį domina! Aš jam sakau: “Jūs esate tuo tikras?..“ Jūs, galbūt, nematote priežasčių, bet šios mintys ir jausmai negali ateiti atsitiktinai. Vienokiu ar kitokiu būdu jūs joms sudarėte sąlygas, jūs joms paruošėte dirvą.

Jei jūs pastatysite dubenį su pienu ant palangės, tai nesistebėkite, kai pamatysite, kad prie jo atbėgs katės iš viso kvartalo. Jeigu jūs tenkinatės tuo, kad tiesiog nuvejate tas kates, tai yra beprasmiška, geriau nuimkite dubenį su pienu. Kitaip katės pasakys jums: “Ko tu skundiesi? Tu pats mus priviliojai šiuo pienu“.

Pradėkite nuo klausimo sau – ką jūs padarėte, kad priviliojote savo mintis, nes tai tiesa – jūs pats jas priviliojote.

Apie naudingą veiklą

Kasdieninis gyvenimas lyg tėkmė, kuri jus nusineša, o jūs vis neturite laiko ir galimybių suprasti, kur ji jus neša; štai kodėl jūs visada leidžiate save įsukti įvairiems rūpesčiams ir reikalams. Iš pradžių jie jums atrodo naudingi ir protingi, bet po kurio laiko jūs pastebite, kad praradote daug laiko ir energijos dėl niekingo rezultato.

Tai nereiškia, kad jūs neturite domėtis niekuo, išskyrus dvasinį gyvenimą. Iš tiesų labai įvairi veikla gali būti naudinga, bet su sąlyga, kad ji susieta su aukštesniu idealu. Bet kokios veiklos pagrindas yra priežastis, kuri skatina mus veikti. Jei veikiame tik dėl garbios padėties ar pinigų, tai savęs atiduoti tam nevertėtų. Tas, kuris šito nesuprato, prisiriša prie vertybių, kurios neišvengiamai pasmerktos išnykti.

Jei jūs supsitės ant stiprios, gerai pritvirtintos virvės, tai galėsite balansuoti visomis kryptimis. Bet jei mazgas netvirtas ar virvė sudilusi, jūs galite nukristi ir susižeisti. Taigi, klausimas visada ryšio tvirtume, ryšio su Aukštesniuoju pradu; kol jūs išsaugote šį ryšį, įvairi jūsų veikla gali atnešti jums gėrį.

Dvasingumo jėga

Kas su jumis beatsitiktų, nenusivilkite ir pasistenkite, kad jūsų dvasia vėl valdytų situaciją. Būtent taip jūs įgausite tikrąją laisvę: nes tik dvasia iš tiesų laisva, ji aukščiau visų įvykių.

Kai jūs užleidžiate savyje vietą dvasiai, ji jus palaiko, neleisdama kliūtims ir prieštaravimams priversti jus prarasti pusiausvyrą, ramybę ir meilę.

Kadangi ankstesnė jūsų gyvenimo patirtis davė vertybes, kuriomis galite remtis, stiprinkitės jomis ir priimkite kaip palaikymą sunkią akimirką. Ir kada audra praeis, jūs suprasite, kas jus iš tiesų nuvylė, o kas, atvirkščiai – suteikė jėgų.

(Iš O. M. Aivanchovo knygų)

Saulėto visiems artėjančio savaitgalio!! 😀

4 mintys apie „Gražios mintys“

 1. Labas rytas 🙂

  Ypatingai įstrigo apie meilę ir įstatymus. O juk taip dažnai bijome “kas bus jei niekas nesilaikys kokių nors taisyklių, įstatymų“. Todėl manau kad baimės priešingybė yra meile, o drąsa tik meilės sinonimas. Štai kodėl nutrūktgalviškumas nėra drąsa, galime nebijoti pavojų, eiti kiaurai ugnį, bet išdrįsti mylėti kartais būna sunkiau. Mylėti visus tokius kokie yra, mylėti save. Būtent todėl kartais apkarstome save įstatymais taisyklėmis disciplinomis, nes nepasitikime savimi (arba nemylime savęs). O jei mokame mylėti- nesvarbu kokiu keliu pasuksime- jis vistiek bus teisingas (nes visa aplinka mūsų pusėje, todėl kad mylime- taip paprasta 🙂 )

  O taip be priežasčių niekas nenutinka. Net jei mus supa atrodytų negeri žmonės- netgi to prioežastis gali būti mumyse

  Apie savo kelio ieškojimą- kaip kartais nesaugu atrodo eiti nepažintu keliu, bet jei tai savas kelias- tas nesaugumas ir nežinojimas tampa maloniu.

  Gražaus savaitgalio Ruvi 🙂

  Patinka

 2. O man apie mintis patiko. Dėl meilės tai sunku įsivaizduoti, kad žmonės gali išmokti mylėti be įstatymų. Ir tau gero savaitgalio, Ruvi! 🙂

  Patinka

 3. Sveiki 🙂

  Vytautai, tavo mintims visada pritariu.. 🙂 Smagu, kai taip sutampa požiūris ir tuomet taip lengva kalbėtis – mintys vystosi, papildo viena kitą, o ne kovoja 🙂 .

  Man labai graži mintis: Išmokite mylėti, ir jums daugiau nieko nebereikės mokytis.. Juk tai tiesa.. tik va dėl to, kad meilė painiojama su egoizmo apraiškomis arba savininkiškumu, taip sunku net įsivaizduoti besąlygišką Meilę 🙂 .

  Kai einame Savo keliu, tai nežinomybė kartais tampa maloniais netikėtumais, kartais net siurprizais – nes žinai, Ko sieki, o Kaip – numatyti neįmanoma. Kartais gyvenimas pasiūlo tokius įdomius posūkius, kurių net fantazijos nepakaktų suplanuoti ar numatyti.

  Daiva, turėtų būti nekaip, kai kažkas stovi už nugaros su rykšte ir ragina mylėti ar net baudžia 🙂 .. Mums įskiepytas stiprus šablonas, kad visi žmonės būtinai pasielgs blogai, todėl reikia įstatymų, kad žmonės būtų geri. Dėl to, matyt, ir nesigauna besąlygiškai mylėti..

  Apie mintis ir man patiko alegorija su katėmis ir pienu 🙂 .

  AČIŪ už palinkėjimus 🙂 , ir jums gražių akimirkų 😀 .

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s