Trumpam į vaikystę: lėlė ar kamuolys?

Vaikystėje per žaidimus išryškėja ir formuojasi žmogaus charakterio bruožai. Įdomu, kad pagal tai, kokius žaislus žmogus labiausiai mėgo vaikystėje, galima nemažai sužinoti apie jo būdo bruožus. Psichologai teigia, kad tie charakterio bruožai, kurie pasireiškė vaikystėje, dažnai išlieka visam gyvenimui. Sugrįžkime trumpam į vaikystę, prisiminkime, su kokiais žaislais labiausiai mėgome žaisti ir pažiūrėkime, ką tai gali apie mus pasakyti.

Plastelinas ir kitokios formavimo priemonės. Mėgstate patobulinimus, be to, neapsiribojate vien fantazijomis, o savo rankomis kuriate realybę. Kartais ji tiek neįprasta, kad ne visi aplinkiniai su entuziazmu jums pritaria. Dėl to jie nenoriai derinasi prie jūsų poreikių, greičiau to laukia iš jūsų. Tačiau jūs pats keistis nemėgstate, bet štai pasaulį keičiate su dideliu užsidegimu.

Konstruktoriai. Tai reikalaujantys kantrybės ir atkaklumo žaidimai, todėl ką nors sugalvojęs jūs nepasuksite iš užsibrėžto kelio. Esate šiek tiek nepatiklus, stengiatės pats viską patikrinti. Nemėgstate netikėtumų, jums mielesnis patikrintas būdas. Nors naujovės jus traukia, tačiau neskubate nerti į jas stačia galva. Savyje kažką keisti taip pat nelabai mėgstate.

Knygos. Esate nepailstantis svajotojas, mėgstate keliauti neišeidamas iš namų. Turėdami smalsų protą, sugebate išnagrinėti giliausias žinias, tačiau dažnai apleidžiate kasdieninius rūpesčius.

Piešimo priemonės. Labai imlus, sugebantis suprasti subtiliausius santykių atspalvius, tačiau reakcija į juos gali būti įvairi. Jei jums pavyko išvystyti savo kūrybinį potencialą, tuomet parodote gražiausius savo asmenybės bruožus, jei ne – reaguojate negatyviomis emocijomis. Jūs atviras pasauliui ir džiaugiatės gyvenimu. Esate subtilus ir dvasingas žmogus, su kuriuo visada jauku.

Geležinkelis. Vaikystėje patraukia ne tiek šis žaislas, kiek su juo susiję simboliai. Jūs mėgstate naujus miestus, naujas pažintis ir įspūdžius. Mėgstate keliauti per gyvenimą su komfortu ir sustoti ten, kur jums patinka. Tačiau nemėgstate užsibūti vienoje vietoje, todėl jūsų gyvenimas – virtinė susitikimų ir išsiskyrimų.

Pliušiniai žaisliukai. Jei juos mėgstate, tai mėgstate naujus pojūčius ir išgyvenimus. Intelektualinės abstrakcijos – ne jūsų stichija, jums reikia viską išbandyti ir išjausti. Potraukis pramogoms ir žaidimams jums įgimtas, tereikia jį teisingai nukreipti, kad neužvaldytų. Be naujų įspūdžių jūs pradedate liūdėti, o nerasdami teigiamų emocijų, galite išprovokuoti aplinkinius neigiamoms emocijoms.

Lėlės. Jums patinka naujos pažintys, nes norite pažinti žmones iš arčiau. Jūs norite pažinti kuo platesnį ratą žmonių ir kuo daugiau charakterių, tačiau bendravimas dažnai yra trumpalaikis. Gali būti, kad jūsų pašaukimas yra tyrinėti žmogaus prigimtį.

Kareivėliai. Nuo pat vaikystės jums patiko planuoti manevrus ir numatyti taktiką. Galbūt vėliau susidomėjote šachmatais ar kitais strateginiais žaidimais. Jūs viską iš anksto apsvarstote ir suplanuojate. Labai mėgstate įvairias varžybas, nes jums patinka laimėti. Lengvai įsisavinate naują informaciją, o sėkmės pasiekiate tuomet, kai veikiate panaudodamas savo intelektą.

Fotoaparatas. Jei nuo vaikystės mėgote fotografuoti, tuomet jūs priklausote žmonių tipui, kurie nori savo atmintyje išsaugoti visus įspūdžius. Jūsų puiki vaizduotė, todėl praeities vaizdai lengvai sugrįžta iš atminties. Paprastai jums sunku išreikšti savo dvasinę būseną. Esate priklausomi nuo aplinkinių nuomonės, bet esate pernelyg išdidus, kad tai pripažintumėte.

Kamuolys. Veiksmo žmogus, nelinkęs į ilgus apmąstymus. Jei kažką nusprendėte, tai veikiate greitai ir sulaikyti jus sunku. Mėgstate varžybas, tik ne stebėti, o aktyviai dalyvauti ir įtakoti situaciją. Nereiklūs buičiai ir komfortui, o pilnai laimei jums reikalingas bendravimas su draugais, kurie jus palaiko ir įvertina jūsų aktyvumą.

Priminsiu, kad reikia išsirinkti labiausiai jums patikusį žaislą – tikrai kiekvienas tokį turėjome. Kiek tai atitinka tiesą, nuspręsite patys, testas yra iš psichoterapeuto A.Kurpatovo knygos. Ir nepamirškime, kad save kuriame visą gyvenimą.. Bet kokiu atveju, sugrįžti prisiminimais į vaikystę visuomet labai miela, tiesa? Tuo labiau, kad artėjančios Kalėdos savo dvasia daugeliui primena vaikystę 🙂 . Linkiu visiems gražių artėjančių švenčių, sugrįšiu pasveikinti Jus visus per Kūčias 😀 .

6 mintys apie „Trumpam į vaikystę: lėlė ar kamuolys?“

 1. pamenu, budama penkeriu labai labai norejau sunkvezimiuko 🙂 gavau, su raudona kabina, melynu kebulu, metalini…. zaidziau su juo ilgai. Gal is cia ir potraukis metalo pramonei? :))))) na ir kas, kad nelabai derinasi su knygu skaitymu, kuri pamegau siek tiek veliau 🙂

  Patinka

 2. Labas, lyja 🙂
  Aš tai su lėlėm – ir pieštom, ir įvairaus dydžio, ištisus gyvenimus kurdavau 🙂 , o vėliau jau į knygas įnikau 🙂 . Su berniukiškais žaislais niekad nežaidžiau..
  Čia toks bendras vertinimas, gal papildantis rimtesnius tyrinėjimus. Bet įdomu 😀 .

  Patinka

 3. Iš vaikystes dienų turiu nemažai gražių prisiminimų … Praeitis veikia ateitį … Vaikystėje labai mėgau knygas, meną ir fotografuotį. Tą pomėgį paveldėjau iš tėvo ir mamos. Dabar negaliu praeiti pro knygyną ir naują parodą.
  Geros SVEIKATOS, vilties, stiprybės, ištvermės ir tikėkime Gėrių ir Gerumu.
  Gražių šventų Kalėdų !

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: