Rožės..

Nuo neatmenamų laikų šios gėlės laikomos meilės simboliu. O kiek su tuo susietų posakių, kad ji graži, bet dygliai bado, kad ji vilioja, kol nenuskinta.. Įdomu, kodėl būtent rožė pasirinkta kaip meilės simbolis? Gal dėl jos neįtikėtinos transformacijos, kai mažame pumpure dar niekaip negalime įžvelgti besiskleidžiančio pilnumo ir didybės? O gal dėl nepaprasto aromato subtilumo?..

Bet kokiu atveju, tai labai gražus meilės simbolis, tiesa? O dėl rožės dyglių – pagalvojau, kad jie taip pat labai simboliški: kodėl mes tiesiame ranką būtinai nuskinti tą grožį?.. Kad turėtume tik sau? Bet juk nuskinta rožė greitai nuvysta.. O jei grožimės ja neskindami, mėgaujamės jos aromatu, tai ir nužydėjusi ji brandina sėklą ir tuoj skleidžia kitą pumpurą, ir dar kitą, nes jos jėga ne viename žiede, o visame krūme..

Taip ir meilė: kai ją savinamės, skiname kaip tą rožę, merkiame kad ir į gyviausią vandenį, ji visvien galiausiai nuvysta – tarsi mes džiaugiamės jos lėtu vytimu, ar gali tai džiuginti? Todėl, manau, rožės diegliai simbolizuoja ne kančią dėl meilės, o perspėjimą: nesisavinkite..

O dabar tiesiog pasigrožėkime šiuo gamtos stebuklu ir mūsų (turbūt, neveltui?) sugalvotu meilės simboliu 🙂 ..

10 minčių apie „Rožės..“

 1. Labas, crazyvoveriuk 🙂
  OOOoo koks ten grožis, ačiū už nuorodą 🙂 . Džiaugsmas akims, o rožės.. ypač tos daugiažiedės.. PASAKA 🙂

  Patinka

 2. Labas, Ruvi (asocijuojiesi su rože) ir komanda,

  Palyginimas subtiliai tikslus. Man iškarto galvoje iškilo tokia sąvoka „altruistiška meilė“. Meilė be prisirišimo, laisva ir nepriklausoma. Puoselėkime meilę savo širdyse ir sužydėsime kaip tos rožės, ryškiausiomis spalvomis…ir kiekvieną dieną vis iš naujo.

  Šilčiausi linkėjimai,
  Saulius

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s